%50,1
HDP birinci
11.061 geçerli oy · katılım %80,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Baykan ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %50,1 ile birinci; 11.061 geçerli oy, katılım %80,0.
Kayıtlı seçmen 14.482 · Oy kullanan 11.591 (katılım %80,0) · Geçerli 11.061 · Geçersiz 530
Baykan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 5.542 | %50,1 |
| AKP | 4.328 | %39,1 |
| MHP | 516 | %4,7 |
| CHP | 278 | %2,5 |
| İYİ | 131 | %1,2 |
| SAADET | 121 | %1,1 |
| HÜDA PAR | 59 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,4 |
| VATAN | 38 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Baykan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adakale Köyü | 1 | 235 | %76,2 | AKP | %69,8 |
| Ardıçdalı Köyü | 1 | 76 | %77,6 | AKP | %61,4 |
| Atabağı-Merkez Mah. | 7 | 1.924 | %85,3 | HDP | %67,9 |
| Cefan Mah. | 1 | 151 | %111,9 | HDP | %44,4 |
| Dedebakırı Köyü | 1 | 201 | %84,1 | HDP | %72,2 |
| Demirışık Köyü | 1 | 173 | %87,9 | AKP | %92,6 |
| Derince Köyü | 1 | 107 | %75,7 | AKP | %55,8 |
| Dilektepe Köyü | 1 | 205 | %89,3 | HDP | %76,2 |
| Engin Köyü | 1 | 141 | %83,0 | HDP | %91,2 |
| Gümüşkaş Köyü | 1 | 201 | %86,6 | HDP | %76,8 |
| Günbuldu Köyü | 1 | 204 | %82,8 | AKP | %66,2 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 284 | %76,1 | AKP | %57,7 |
| Havel Mah. | 1 | 316 | %83,9 | HDP | %72,2 |
| Karakaya Köyü | 2 | 431 | %76,1 | HDP | %43,8 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 373 | %75,3 | HDP | %58,2 |
| Kasımlı Köyü | 1 | 221 | %92,8 | AKP | %91,3 |
| Meşelik Köyü | 1 | 184 | %77,2 | AKP | %48,9 |
| Narlıyurt Köyü | 1 | 118 | %82,2 | AKP | %63,9 |
| Obalı Köyü | 1 | 262 | %74,1 | AKP | %75,5 |
| Ormanpınar Köyü | 1 | 236 | %82,6 | AKP | %91,9 |
| Sarıdana Köyü | 1 | 86 | %83,7 | AKP | %84,6 |
| Sarısalkım Köyü | 1 | 276 | %76,1 | HDP | %70,9 |
| Tütenocak Köyü | 2 | 331 | %85,8 | HDP | %60,3 |
| Ulaştı Köyü | 1 | 303 | %70,6 | HDP | %55,8 |
| Veyselkarani-Atatürk Mah. | 5 | 1.577 | %75,7 | HDP | %69,8 |
| Veyselkarani-Çay Mah. | 3 | 919 | %79,9 | HDP | %58,7 |
| Veyselkarani-Şeyhosman Mah. | 3 | 922 | %81,9 | HDP | %50,8 |
| Yarımca Köyü | 1 | 296 | %74,0 | AKP | %65,1 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.560 | %77,3 | AKP | %45,5 |
| Yeşilçevre Köyü | 1 | 116 | %81,9 | HDP | %62,6 |
| Çamtaşı Köyü | 1 | 291 | %82,1 | AKP | %89,8 |
| Çaykaya Köyü | 1 | 107 | %77,6 | HDP | %48,2 |
| Çelikli Köyü | 1 | 171 | %83,6 | HDP | %88,7 |
| Çevrimtepe Köyü | 1 | 82 | %64,6 | HDP | %77,6 |
| Çukurca Köyü | 1 | 179 | %79,9 | AKP | %68,4 |
| Ünlüce Köyü | 1 | 143 | %78,3 | AKP | %60,9 |
| İkizler Köyü | 1 | 91 | %73,6 | HDP | %52,3 |
| İnönü Mah. | 3 | 989 | %76,1 | HDP | %51,7 |