%57,8
AK PARTİ birinci
60.675 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Canik ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %57,8 ile birinci; 60.675 geçerli oy, katılım %88,7.
Kayıtlı seçmen 70.050 · Oy kullanan 62.097 (katılım %88,7) · Geçerli 60.675 · Geçersiz 1.422
Canik Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 35.070 | %57,8 |
| MHP | 10.771 | %17,8 |
| CHP | 7.083 | %11,7 |
| İYİ | 5.208 | %8,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 993 | %1,6 |
| SAADET | 853 | %1,4 |
| HDP | 387 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 129 | %0,2 |
| VATAN | 96 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 73 | %0,1 |
| Hasan Okur (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Abdulvahap Yıldırım (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Canik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Mah. | 1 | 266 | %93,2 | AKP | %74,7 |
| Alibeyli Mah. | 1 | 273 | %90,5 | AKP | %71,7 |
| Ambarpınar Mah. | 1 | 255 | %96,9 | AKP | %62,9 |
| Atatürk Mah. | 2 | 570 | %92,5 | AKP | %63,5 |
| Avluca Mah. | 1 | 81 | %97,5 | AKP | %87,2 |
| Başalan Mah. | 3 | 770 | %86,2 | AKP | %64,0 |
| Başkonak Mah. | 1 | 222 | %91,9 | AKP | %56,9 |
| Belediye Evleri Mah. | 18 | 6.228 | %87,0 | AKP | %51,7 |
| Demirci Mah. | 2 | 407 | %89,4 | AKP | %51,8 |
| Dereler Mah. | 2 | 752 | %87,9 | AKP | %66,7 |
| Devgeriş Mah. | 4 | 999 | %87,8 | AKP | %49,4 |
| Düvecik Mah. | 3 | 927 | %92,0 | AKP | %59,2 |
| Düzardıç Mah. | 3 | 533 | %96,6 | AKP | %72,0 |
| Düzören Mah. | 1 | 185 | %95,7 | AKP | %72,5 |
| Fındıcak Mah. | 1 | 182 | %93,4 | AKP | %72,0 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 29 | 10.857 | %88,1 | AKP | %64,8 |
| Gecehan Mah. | 1 | 182 | %94,5 | AKP | %81,1 |
| Gödekli Mah. | 2 | 628 | %93,6 | AKP | %80,3 |
| Gökçepınar Mah. | 1 | 280 | %87,1 | AKP | %76,9 |
| Gölalan Mah. | 1 | 376 | %85,9 | AKP | %49,4 |
| Gültepe Mah. | 1 | 130 | %102,3 | AKP | %69,3 |
| Gürgenyatak Mah. | 1 | 290 | %90,7 | AKP | %63,3 |
| Hacı İsmail Mah. | 5 | 1.672 | %89,2 | AKP | %55,3 |
| Hacınaipli Mah. | 2 | 566 | %92,4 | AKP | %73,5 |
| Hasköy Mah. | 17 | 5.871 | %90,1 | AKP | %48,5 |
| Hilaltepe Mah. | 1 | 86 | %101,2 | AKP | %68,6 |
| Kaleboğazı Mah. | 1 | 126 | %88,9 | AKP | %82,0 |
| Karşıyaka Mah. | 30 | 11.044 | %87,7 | AKP | %54,9 |
| Kaşyayla Mah. | 1 | 188 | %96,8 | AKP | %72,3 |
| Kestanepınar Mah. | 1 | 161 | %92,6 | AKP | %71,8 |
| Kızıloğlak Mah. | 1 | 160 | %91,9 | AKP | %78,0 |
| Kozlu Mah. | 1 | 233 | %84,6 | AKP | %50,5 |
| Kuzey Yıldızı Mah. | 20 | 7.119 | %88,2 | AKP | %48,5 |
| Muratlı Mah. | 1 | 166 | %87,4 | AKP | %56,0 |
| Sarıbıyık Mah. | 1 | 218 | %93,1 | AKP | %54,3 |
| Soğuksu Mah. | 8 | 2.723 | %84,0 | AKP | %52,6 |
| Tekkiraz Mah. | 1 | 118 | %94,9 | AKP | %72,5 |
| Teknepınar Mah. | 4 | 1.346 | %90,8 | AKP | %64,3 |
| Toptepe Mah. | 5 | 1.753 | %89,4 | AKP | %51,6 |
| Toygar Mah. | 1 | 107 | %89,7 | AKP | %76,3 |
| Tuzaklı Mah. | 1 | 184 | %88,0 | AKP | %66,7 |
| Uludağ Mah. | 14 | 5.118 | %87,4 | AKP | %63,2 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 365 | %90,7 | AKP | %73,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 7 | 2.548 | %90,8 | AKP | %55,6 |
| Yayla Mah. | 1 | 329 | %83,3 | AKP | %75,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 130 | %98,5 | AKP | %75,8 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 525 | %85,3 | AKP | %47,5 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 147 | %97,3 | AKP | %80,3 |
| Çamalan Mah. | 1 | 201 | %93,5 | AKP | %84,9 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 140 | %89,3 | AKP | %52,0 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 189 | %90,0 | AKP | %66,9 |
| İkiyüz Evler Mah. | 3 | 796 | %91,7 | AKP | %71,9 |
| İmamlar Mah. | 2 | 328 | %92,7 | AKP | %68,1 |