%64,2
AK PARTİ birinci
12.644 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayvacık ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %64,2 ile birinci; 12.644 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 14.476 · Oy kullanan 12.974 (katılım %89,6) · Geçerli 12.644 · Geçersiz 330
Ayvacık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.122 | %64,2 |
| MHP | 2.769 | %21,9 |
| İYİ | 703 | %5,6 |
| CHP | 667 | %5,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 221 | %1,8 |
| SAADET | 73 | %0,6 |
| VATAN | 27 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 26 | %0,2 |
| HDP | 17 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,1 |
| Hasan Okur (bağımsız) | 9 | %0,1 |
| Abdulvahap Yıldırım (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ayvacık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ardıç Mah. | 1 | 218 | %89,0 | AKP | %73,7 |
| Başalan Mah. | 1 | 239 | %93,7 | AKP | %50,5 |
| Döngel Mah. | 2 | 735 | %91,4 | AKP | %69,3 |
| Döngelyatak Mah. | 1 | 186 | %95,7 | AKP | %73,0 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 110 | %91,8 | AKP | %92,7 |
| Eynel Mah. | 2 | 524 | %85,9 | AKP | %74,7 |
| Eyüpsultan Mah. | 3 | 999 | %86,3 | AKP | %54,3 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 2 | 477 | %93,1 | AKP | %71,7 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 227 | %89,4 | AKP | %72,8 |
| Gültepe Mah. | 1 | 270 | %93,3 | AKP | %65,1 |
| Gürçam Mah. | 2 | 447 | %84,8 | AKP | %65,4 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 180 | %89,4 | AKP | %71,2 |
| Kabaklık Mah. | 1 | 262 | %93,9 | AKP | %80,3 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 129 | %92,3 | AKP | %70,9 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 135 | %91,1 | AKP | %54,1 |
| Karşıdöngel Mah. | 2 | 725 | %89,9 | AKP | %50,1 |
| Kazancılı Mah. | 2 | 434 | %94,2 | AKP | %54,1 |
| Keskinoğlu Mah. | 2 | 463 | %89,4 | AKP | %60,5 |
| Koçyurdu Mah. | 1 | 204 | %89,2 | AKP | %52,8 |
| Meşelidüz Mah. | 1 | 212 | %84,9 | AKP | %48,9 |
| Orhangazi Mah. | 3 | 884 | %87,2 | AKP | %51,9 |
| Orta Mah. | 1 | 322 | %82,9 | MHP | %43,5 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 242 | %88,8 | AKP | %84,1 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %79,1 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 274 | %88,3 | AKP | %81,3 |
| Söğütpınar Mah. | 2 | 460 | %81,7 | AKP | %66,4 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 342 | %90,6 | AKP | %66,1 |
| Terice Mah. | 2 | 457 | %92,6 | AKP | %80,2 |
| Tiryakioğlu Mah. | 1 | 306 | %90,2 | AKP | %45,4 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 132 | %84,1 | AKP | %77,8 |
| Yenice Mah. | 1 | 301 | %93,7 | AKP | %61,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 221 | %86,9 | AKP | %83,9 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %77,5 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %88,2 |
| Yeşilçam Mah. | 1 | 241 | %88,0 | AKP | %68,7 |
| Yunus Emre Mah. | 1 | 379 | %89,5 | AKP | %74,8 |
| Zafer Mah. | 1 | 288 | %95,8 | AKP | %76,8 |
| Çamalan Mah. | 2 | 336 | %83,3 | AKP | %59,9 |
| Çamlıkale Mah. | 1 | 93 | %100,0 | AKP | %57,6 |
| Çarşıköy Mah. | 2 | 681 | %92,7 | AKP | %59,1 |
| Çökekli Mah. | 1 | 316 | %90,8 | AKP | %67,5 |
| Örencik Mah. | 1 | 257 | %93,8 | AKP | %75,2 |
| Şenpınar Mah. | 2 | 382 | %88,5 | AKP | %53,7 |