Kaynarca · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKaynarca ilçesi
%67,1
AK PARTİ birinci
15.962 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kaynarca ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %67,1 ile birinci; 15.962 geçerli oy, katılım %92,6.
Kaynarca
Kayıtlı seçmen 17.656 · Oy kullanan 16.343 (katılım %92,6) · Geçerli 15.962 · Geçersiz 381
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbaşlı Mah. | 1 | 92 | %98,9 | AKP | %55,7 |
| Arifağa Mah. | 2 | 350 | %90,6 | AKP | %61,7 |
| Başoğlu Mah. | 1 | 178 | %65,7 | AKP | %74,1 |
| Büyükyanık Mah. | 4 | 1.182 | %93,0 | AKP | %66,5 |
| Birlik Mah. | 2 | 514 | %91,3 | AKP | %83,7 |
| Cebek Mah. | 1 | 187 | %98,4 | AKP | %72,1 |
| Duduköy Mah. | 1 | 195 | %96,9 | AKP | %67,4 |
| Eğrioğlu Mah. | 1 | 105 | %97,1 | AKP | %66,7 |
| Gaziler Mah. | 1 | 190 | %95,8 | AKP | %69,7 |
| Gölce Mah. | 1 | 117 | %98,3 | AKP | %55,9 |
| Gürpınar Mah. | 2 | 259 | %95,0 | AKP | %85,2 |
| Güven Mah. | 1 | 301 | %93,7 | AKP | %57,9 |
| Hatipler Mah. | 3 | 868 | %92,2 | AKP | %54,2 |
| Kalburcu Mah. | 1 | 125 | %97,6 | AKP | %65,0 |
| Karamanlar Mah. | 3 | 452 | %90,7 | AKP | %68,4 |
| Karaçalı Mah. | 2 | 692 | %89,9 | AKP | %74,5 |
| Kayacık Mah. | 2 | 346 | %92,8 | AKP | %60,1 |
| Kertil Mah. | 2 | 518 | %94,4 | AKP | %61,9 |
| Kırktepe Mah. | 1 | 165 | %93,9 | AKP | %74,0 |
| Kızılcaali Mah. | 1 | 250 | %96,4 | AKP | %78,2 |
| Konak Mah. | 5 | 1.536 | %93,0 | AKP | %49,4 |
| Kulaklı Mah. | 1 | 332 | %94,6 | AKP | %68,5 |
| Küçükkaynarca Mah. | 1 | 118 | %89,8 | AKP | %59,2 |
| Küçükkışla Mah. | 1 | 270 | %97,8 | AKP | %71,4 |
| Merkez Mah. | 3 | 804 | %90,3 | AKP | %59,4 |
| Müezzinler Mah. | 1 | 282 | %90,8 | AKP | %63,6 |
| Okçular Mah. | 1 | 134 | %94,8 | AKP | %53,7 |
| Orta Mah. | 4 | 1.464 | %87,7 | AKP | %54,7 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 182 | %92,3 | AKP | %76,7 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 99 | %104,0 | AKP | %78,4 |
| Sabırlı Mah. | 1 | 250 | %96,8 | AKP | %59,4 |
| Sarıbeyli Mah. | 1 | 212 | %93,9 | AKP | %68,8 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 358 | %93,3 | AKP | %75,3 |
| Topçu Mah. | 2 | 681 | %95,5 | AKP | %85,0 |
| Turnalı Mah. | 2 | 691 | %90,9 | AKP | %76,1 |
| Uzakkışla Mah. | 1 | 157 | %90,5 | AKP | %77,7 |
| Uzunalan Mah. | 1 | 203 | %96,6 | AKP | %81,9 |
| Uğurlu Mah. | 2 | 334 | %96,1 | AKP | %73,7 |
| Yeniçam Mah. | 1 | 120 | %95,8 | AKP | %69,6 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 696 | %92,1 | AKP | %81,1 |
| Ziahmet Mah. | 2 | 480 | %94,4 | AKP | %81,8 |
| Ömerağa Mah. | 1 | 245 | %91,4 | AKP | %76,6 |
| İmamlar Mah. | 1 | 127 | %92,9 | AKP | %62,5 |
| İşaret Mah. | 1 | 307 | %94,8 | AKP | %70,7 |
| Şeyhtımarı Mah. | 2 | 488 | %94,1 | AKP | %68,8 |