%66,2
AK PARTİ birinci
91.851 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Rize Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %66,2 ile birinci; 91.851 geçerli oy, katılım %87,8.
Kayıtlı seçmen 106.683 · Oy kullanan 93.655 (katılım %87,8) · Geçerli 91.851 · Geçersiz 1.804
Rize Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 60.820 | %66,2 |
| MHP | 11.887 | %12,9 |
| CHP | 9.587 | %10,4 |
| İYİ | 5.139 | %5,6 |
| SAADET | 2.253 | %2,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 934 | %1,0 |
| HDP | 665 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 174 | %0,2 |
| Muhammet Korkmaz (bağımsız) | 174 | %0,2 |
| VATAN | 134 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 75 | %0,1 |
| Zeki Aynacı (bağımsız) | 9 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Rize Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 289 | %93,4 | AKP | %79,8 |
| Akpınar Köyü | 2 | 649 | %91,2 | AKP | %73,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 136 | %90,4 | AKP | %77,2 |
| Alipaşa Mah. | 2 | 497 | %88,7 | AKP | %54,8 |
| Ambarlık Köyü | 3 | 1.040 | %94,4 | AKP | %76,7 |
| Atmeydanı Mah. | 10 | 3.436 | %87,3 | AKP | %65,0 |
| Ayane Köyü | 1 | 92 | %97,8 | AKP | %73,0 |
| Azaklıhoca Köyü | 2 | 445 | %87,4 | AKP | %77,3 |
| Balıkçılar Köyü | 1 | 389 | %86,4 | AKP | %49,6 |
| Balsu Mah. | 1 | 241 | %90,9 | AKP | %72,8 |
| Bağdatlı Mah. | 6 | 1.925 | %86,2 | AKP | %66,0 |
| Beştepe Köyü | 1 | 147 | %87,8 | AKP | %71,9 |
| Bıldırcınköy | 1 | 240 | %90,8 | AKP | %64,4 |
| Bozkale Mah. | 1 | 248 | %89,9 | AKP | %48,4 |
| Boğaz Köyü | 1 | 126 | %90,5 | AKP | %75,5 |
| Boğaz Mah. | 3 | 1.079 | %86,9 | AKP | %55,4 |
| Camidağı Köyü | 1 | 295 | %89,5 | AKP | %81,9 |
| Camiönü Mah. | 6 | 2.028 | %85,8 | AKP | %61,2 |
| Canpolat Mah. | 1 | 239 | %91,2 | AKP | %69,1 |
| Dağınıksu Mah. | 3 | 930 | %87,3 | AKP | %66,9 |
| Dağsu Mah. | 2 | 482 | %91,7 | AKP | %73,7 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 327 | %85,6 | AKP | %79,3 |
| Dereüstü Mah. | 1 | 225 | %92,9 | AKP | %81,3 |
| Değirmendere Mah. | 2 | 511 | %86,1 | AKP | %62,5 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 362 | %90,6 | AKP | %82,1 |
| Düzköy | 1 | 269 | %97,8 | AKP | %73,8 |
| Ekmekçiler Mah. | 1 | 332 | %90,1 | AKP | %54,6 |
| Ekrem Orhon Mah. | 8 | 2.672 | %86,9 | AKP | %65,3 |
| Elmalı Köyü | 2 | 524 | %88,7 | AKP | %83,3 |
| Eminettin Mah. | 5 | 1.563 | %83,1 | AKP | %59,7 |
| Engindere Mah. | 3 | 1.027 | %90,5 | AKP | %74,9 |
| Erenköy | 1 | 158 | %92,4 | AKP | %76,6 |
| Fatih Mah. | 1 | 245 | %92,7 | AKP | %72,3 |
| Fener Mah. | 10 | 3.526 | %86,6 | AKP | %51,1 |
| Gölgeli Köyü | 1 | 194 | %92,8 | AKP | %72,0 |
| Gülbahar Mah. | 21 | 7.709 | %87,2 | AKP | %59,6 |
| Güzelköy | 1 | 244 | %88,1 | AKP | %84,9 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 130 | %92,3 | AKP | %86,7 |
| Halatçılar Mah. | 1 | 221 | %92,3 | AKP | %69,7 |
| Hamzabey Mah. | 2 | 544 | %82,0 | AKP | %62,0 |
| Hamidiye Mah. | 5 | 1.736 | %86,2 | AKP | %66,2 |
| Hayrat Mah. | 2 | 427 | %85,5 | AKP | %64,1 |
| Kale Mah. | 4 | 1.521 | %88,2 | AKP | %67,4 |
| Kanbursırt Mah. | 1 | 238 | %89,1 | AKP | %73,3 |
| Kaplıca Mah. | 4 | 1.315 | %88,9 | AKP | %68,4 |
| Karasu Köyü | 2 | 788 | %88,1 | AKP | %70,9 |
| Karayemiş Köyü | 1 | 248 | %89,1 | AKP | %79,5 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 335 | %86,3 | AKP | %66,0 |
| Kendirli-Asmalık Mah. | 2 | 549 | %83,8 | AKP | %64,0 |
| Kendirli-Düz Mah. | 1 | 299 | %86,6 | AKP | %74,5 |
| Kendirli-Halaslar Mah. | 2 | 411 | %89,1 | AKP | %64,5 |
| Kendirli-Orta Mah. | 2 | 383 | %96,1 | AKP | %72,8 |
| Kendirli-Sırt Mah. | 2 | 649 | %88,0 | AKP | %76,7 |
| Ketenli Köyü | 1 | 251 | %94,8 | AKP | %72,8 |
| Kırklartepesi Köyü | 1 | 264 | %93,2 | AKP | %47,3 |
| Kocatepe Köyü | 1 | 111 | %89,2 | AKP | %79,4 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 303 | %96,7 | AKP | %81,3 |
| Köprülü Köyü | 1 | 271 | %86,7 | AKP | %83,6 |
| Küçükköy | 1 | 279 | %85,3 | AKP | %77,4 |
| Küçükçayır Köyü | 2 | 675 | %85,6 | AKP | %59,9 |
| Melek Köyü | 1 | 197 | %89,9 | AKP | %89,8 |
| Mermerdelen Mah. | 4 | 1.385 | %85,4 | AKP | %50,1 |
| Mezra Mah. | 1 | 81 | %104,9 | AKP | %65,5 |
| Muradiye-Kömürcüler Mah. | 1 | 334 | %87,4 | AKP | %71,8 |
| Muradiye-Köprübaşı Mah. | 1 | 301 | %93,0 | AKP | %79,2 |
| Muradiye-Mesudiye Mah. | 2 | 698 | %90,4 | AKP | %72,7 |
| Muradiye-Orta Muradiye Mah. | 2 | 457 | %89,1 | AKP | %76,1 |
| Muradiye-Soğuksu Mah. | 1 | 165 | %95,8 | AKP | %93,0 |
| Muradiye-Yeşildere Mah. | 1 | 269 | %91,8 | AKP | %73,1 |
| Müftü Mah. | 21 | 7.857 | %87,3 | AKP | %65,4 |
| Ortapazar Köyü | 2 | 410 | %91,2 | AKP | %66,7 |
| Pazarköy | 2 | 607 | %89,6 | AKP | %71,6 |
| Paşakuyu Mah. | 5 | 1.622 | %88,3 | AKP | %71,8 |
| Pehlivan Mah. | 2 | 519 | %90,8 | AKP | %72,8 |
| Pehlivantaşı Mah. | 2 | 436 | %89,2 | AKP | %56,4 |
| Pekmezli Köyü | 2 | 635 | %94,7 | AKP | %88,4 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 284 | %87,0 | AKP | %76,4 |
| Portakallık Mah. | 6 | 2.059 | %88,9 | AKP | %61,9 |
| Pilavdağı Mah. | 1 | 364 | %86,5 | AKP | %59,9 |
| Piriçelebi Mah. | 9 | 3.166 | %87,9 | AKP | %64,7 |
| Reşadiye Mah. | 7 | 2.531 | %88,9 | AKP | %54,8 |
| Salarha-Güneşli Mah. | 1 | 56 | %94,6 | AKP | %74,0 |
| Salarha-Güneştepe Mah. | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %83,3 |
| Salarha-Kasarcılar Mah. | 1 | 317 | %90,5 | AKP | %86,6 |
| Salarha-Kokulukaya Mah. | 1 | 348 | %88,8 | AKP | %70,7 |
| Salarha-Kireçhane Mah. | 1 | 172 | %90,7 | AKP | %60,5 |
| Salarha-Müderrisler Mah. | 2 | 448 | %90,6 | AKP | %66,5 |
| Salarha-Sırt Kasarcılar Mah. | 1 | 193 | %86,0 | AKP | %78,7 |
| Salarha-Yeşilılıca Mah. | 1 | 112 | %93,8 | AKP | %77,8 |
| Salarha-Üzümlü Mah. | 1 | 162 | %92,6 | AKP | %69,3 |
| Selimiye Köyü | 1 | 263 | %87,8 | AKP | %65,1 |
| Soğukçeşme Köyü | 1 | 88 | %88,6 | AKP | %83,3 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 230 | %85,7 | AKP | %70,4 |
| Sütlüce Köyü | 2 | 432 | %88,7 | AKP | %74,6 |
| Taşköprü Köyü | 2 | 449 | %95,3 | AKP | %86,8 |
| Taşlıdere Mah. | 8 | 2.901 | %88,2 | AKP | %63,2 |
| Taşlık Köyü | 2 | 405 | %89,4 | AKP | %67,8 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 280 | %94,3 | AKP | %78,7 |
| Tekke Köyü | 1 | 324 | %87,7 | AKP | %68,4 |
| Tophane Mah. | 18 | 6.470 | %85,6 | AKP | %68,4 |
| Topkaya Köyü | 1 | 285 | %93,0 | AKP | %77,6 |
| Tuğlalı Köyü | 1 | 128 | %89,8 | AKP | %66,4 |
| Uzunköy | 1 | 183 | %91,8 | AKP | %73,0 |
| Veliköy | 2 | 688 | %88,5 | AKP | %69,8 |
| Yağlıtaş Mah. | 2 | 472 | %90,0 | AKP | %73,6 |
| Yemişlik Köyü | 1 | 388 | %90,5 | AKP | %75,9 |
| Yenidoğan Köyü | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %81,0 |
| Yenigüzel Köyü | 1 | 254 | %91,3 | AKP | %87,6 |
| Yenikale Köyü | 1 | 110 | %90,9 | AKP | %63,9 |
| Yenikasarcılar Köyü | 1 | 114 | %98,3 | AKP | %85,6 |
| Yeniköy Mah. | 12 | 4.420 | %87,1 | AKP | %71,2 |
| Yeniselimiye Köyü | 1 | 132 | %84,1 | AKP | %66,7 |
| Yeşildere Köyü | 2 | 420 | %94,1 | AKP | %79,1 |
| Yolveren Köyü | 1 | 145 | %90,3 | AKP | %75,4 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 189 | %89,4 | AKP | %68,1 |
| Zincirliköprü Köyü | 1 | 388 | %92,5 | AKP | %73,8 |
| Çamlıbel Mah. | 6 | 2.088 | %86,4 | AKP | %69,9 |
| Çarşı Mah. | 14 | 5.079 | %86,1 | AKP | %65,3 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 194 | %99,0 | AKP | %89,5 |
| Çaycılar Köyü | 1 | 259 | %87,6 | AKP | %79,5 |
| Çorapçılar Mah. | 2 | 555 | %87,4 | AKP | %60,2 |
| Çiftekavak Mah. | 2 | 565 | %92,0 | AKP | %65,9 |
| Çimenli Köyü | 1 | 89 | %88,8 | AKP | %78,5 |
| Örnek Köyü | 1 | 103 | %87,4 | AKP | %79,3 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 250 | %88,4 | AKP | %64,4 |
| İslampaşa Mah. | 12 | 4.227 | %83,7 | AKP | %56,2 |