Kalkandere · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKalkandere ilçesi
%70,2
AK PARTİ birinci
8.221 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kalkandere ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %70,2 ile birinci; 8221 geçerli oy, katılım %88,6.
Kalkandere
Kayıtlı seçmen 9.457 · Oy kullanan 8.375 (katılım %88,6) · Geçerli 8.221 · Geçersiz 154
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalar Mah. | 1 | 91 | %93,4 | AKP | %67,9 |
| Aksu Mah. | 3 | 840 | %92,4 | AKP | %31,4 |
| Aşağı Tatlısu Mah. | 2 | 447 | %87,5 | AKP | %76,7 |
| Cevizlik Mah. | 1 | 298 | %88,9 | AKP | %75,4 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 355 | %88,2 | AKP | %63,0 |
| Dülgerli Köyü | 1 | 327 | %90,2 | AKP | %79,0 |
| Esendere Köyü | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %85,5 |
| Esentepe Köyü | 1 | 38 | %102,6 | AKP | %75,7 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 304 | %90,5 | AKP | %74,2 |
| Geçitli Köyü | 1 | 76 | %98,7 | AKP | %74,7 |
| Hurmalık Köyü | 1 | 204 | %93,6 | AKP | %93,6 |
| Hüseyinhoca Köyü | 1 | 254 | %87,8 | AKP | %70,1 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 165 | %92,1 | AKP | %91,5 |
| Kızıltoprak Mah. | 2 | 394 | %75,4 | AKP | %84,1 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 534 | %87,1 | AKP | %64,6 |
| Medrese Mah. | 2 | 524 | %84,2 | AKP | %66,7 |
| Ormanlı Köyü | 2 | 733 | %93,7 | AKP | %77,4 |
| Pınarköy | 1 | 195 | %89,7 | AKP | %77,9 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 90 | %90,0 | AKP | %67,5 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %63,4 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 304 | %87,2 | AKP | %62,3 |
| Taşçılar Mah. | 1 | 203 | %85,7 | AKP | %70,9 |
| Yeni Mah. | 1 | 190 | %90,5 | AKP | %75,0 |
| Yenigeçitli Köyü | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %71,4 |
| Yeniköy | 1 | 75 | %93,3 | AKP | %70,6 |
| Yeşilköy | 1 | 174 | %82,2 | AKP | %81,4 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 191 | %82,2 | AKP | %63,9 |
| Yolbaşı Köyü | 3 | 762 | %90,0 | AKP | %71,3 |
| Yukarı Tatlısu Mah. | 1 | 282 | %80,9 | AKP | %61,1 |
| Yumurtatepe Köyü | 1 | 118 | %80,5 | AKP | %77,9 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 288 | %90,6 | AKP | %91,1 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 353 | %86,7 | AKP | %79,7 |
| Ünalan Köyü | 1 | 173 | %94,2 | AKP | %81,9 |
| İnciköy | 1 | 283 | %89,1 | AKP | %73,3 |