İkizdere · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİkizdere ilçesi
%76,8
AK PARTİ birinci
4.214 geçerli oy · katılım %85,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İkizdere ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %76,8 ile birinci; 4214 geçerli oy, katılım %85,0.
İkizdere
Kayıtlı seçmen 5.061 · Oy kullanan 4.304 (katılım %85,0) · Geçerli 4.214 · Geçersiz 90
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ayvalık Köyü | 1 | 73 | %83,6 | AKP | %76,7 |
| Ballıköy | 1 | 182 | %80,2 | AKP | %83,3 |
| Bayırköy | 1 | 102 | %84,3 | AKP | %65,9 |
| Başköy | 1 | 58 | %82,8 | AKP | %85,4 |
| Cevizlik Köyü | 1 | 109 | %94,5 | AKP | %71,7 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 168 | %79,8 | AKP | %78,6 |
| Dereköy | 1 | 72 | %93,1 | AKP | %95,5 |
| Diktaş Köyü | 1 | 108 | %78,7 | AKP | %76,5 |
| Eskice Köyü | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %78,7 |
| Gölyayla Köyü | 1 | 106 | %85,9 | AKP | %93,3 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %72,7 |
| Güney Mah. | 1 | 48 | %102,1 | AKP | %84,4 |
| Güneyce Köyü | 2 | 645 | %86,1 | AKP | %83,7 |
| Gürdere Köyü | 1 | 266 | %89,9 | AKP | %82,8 |
| Güvenköy | 1 | 35 | %94,3 | AKP | %90,3 |
| Ihlamur Köyü | 1 | 44 | %88,6 | AKP | %73,0 |
| Ilıcaköy | 1 | 314 | %92,0 | AKP | %86,2 |
| Kama Köyü | 1 | 41 | %104,9 | AKP | %86,1 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 116 | %84,5 | AKP | %67,4 |
| Meşeköy | 1 | 254 | %85,4 | AKP | %81,0 |
| Ortaköy | 1 | 43 | %79,1 | AKP | %75,0 |
| Rüzgarlı Köyü | 1 | 118 | %76,3 | AKP | %74,4 |
| Sivrikaya Köyü | 1 | 64 | %79,7 | AKP | %68,0 |
| Tozköy | 1 | 193 | %83,9 | AKP | %76,3 |
| Tulumpınar Köyü | 1 | 38 | %105,3 | AKP | %87,5 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 154 | %83,1 | AKP | %77,0 |
| Yerelma Köyü | 1 | 96 | %89,6 | AKP | %91,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 104 | %89,4 | AKP | %77,2 |
| Zafer Mah. | 1 | 68 | %86,8 | AKP | %69,6 |
| Çamlıkköy | 1 | 118 | %90,7 | AKP | %64,4 |
| Çarşı Mah. | 2 | 712 | %74,3 | AKP | %61,0 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 36 | %88,9 | AKP | %78,1 |
| Çağrankaya Mah. | 1 | 84 | %82,1 | AKP | %44,1 |
| Çifteköprü Köyü | 1 | 65 | %90,8 | AKP | %76,3 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 98 | %82,7 | AKP | %81,0 |
| Şimşirli Köyü | 1 | 215 | %90,7 | AKP | %73,3 |