%67,7
AK PARTİ birinci
28.529 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çayeli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %67,7 ile birinci; 28.529 geçerli oy, katılım %87,9.
Kayıtlı seçmen 33.038 · Oy kullanan 29.037 (katılım %87,9) · Geçerli 28.529 · Geçersiz 508
Çayeli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 19.322 | %67,7 |
| MHP | 4.551 | %16,0 |
| CHP | 1.969 | %6,9 |
| İYİ | 1.665 | %5,8 |
| SAADET | 387 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 384 | %1,4 |
| HDP | 115 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 47 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 42 | %0,2 |
| VATAN | 36 | %0,1 |
| Muhammet Korkmaz (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Zeki Aynacı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çayeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullahhoca Köyü | 1 | 157 | %87,9 | AKP | %69,4 |
| Adalar Mah. | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %61,4 |
| Armutlu Köyü | 1 | 238 | %93,3 | AKP | %89,1 |
| Aşıklar Köyü | 2 | 506 | %87,4 | AKP | %67,6 |
| Başköy | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %64,2 |
| Beyazsu Köyü | 1 | 351 | %88,6 | AKP | %69,0 |
| Beşikçiler Köyü | 1 | 154 | %93,5 | AKP | %84,0 |
| Buzlupınar Köyü | 1 | 392 | %86,7 | AKP | %81,4 |
| Büyükcaferpaşa Mah. | 1 | 203 | %93,6 | AKP | %74,1 |
| Büyükköy-Altıntaş Mah. | 1 | 186 | %86,6 | AKP | %78,5 |
| Büyükköy-Arkadere Mah. | 1 | 156 | %97,4 | AKP | %74,8 |
| Büyükköy-Demirciler Mah. | 1 | 313 | %98,1 | AKP | %88,2 |
| Büyükköy-Gümüştaş Mah. | 1 | 101 | %89,1 | AKP | %84,3 |
| Büyükköy-Merkez Mah. | 2 | 457 | %90,2 | AKP | %73,7 |
| Büyükköy-Soğuksu Mah. | 1 | 211 | %91,5 | AKP | %89,5 |
| Büyükköy-Çavuşlu Mah. | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %83,5 |
| Büyükköy-Çaycılar Mah. | 2 | 511 | %93,9 | AKP | %71,8 |
| Büyüktaşhane Mah. | 4 | 1.145 | %87,3 | AKP | %59,7 |
| Demirhisar Köyü | 1 | 370 | %91,4 | AKP | %76,1 |
| Derecik Köyü | 2 | 418 | %100,2 | AKP | %51,8 |
| Düzgeçit Köyü | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %80,0 |
| Erdemli Köyü | 1 | 51 | %94,1 | AKP | %77,3 |
| Erenler Köyü | 1 | 213 | %92,0 | AKP | %75,1 |
| Esendağ Köyü | 1 | 210 | %84,3 | AKP | %69,5 |
| Eskipazar Mah. | 8 | 2.714 | %86,6 | AKP | %64,0 |
| Gemiciler Köyü | 1 | 71 | %90,1 | AKP | %80,3 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 284 | %89,1 | AKP | %84,9 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 148 | %75,7 | AKP | %46,0 |
| Güzeltepe Köyü | 2 | 445 | %88,5 | AKP | %67,5 |
| Haremtepe Köyü | 3 | 542 | %90,6 | AKP | %74,6 |
| Hassadıklar Mah. | 1 | 212 | %87,7 | AKP | %54,6 |
| Kaptanpaşa Köyü | 1 | 341 | %86,5 | AKP | %75,4 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 296 | %100,0 | AKP | %80,7 |
| Kaçkar Köyü | 1 | 111 | %83,8 | AKP | %52,2 |
| Kemerköy | 1 | 311 | %88,4 | AKP | %72,5 |
| Kesmetaş Mah. | 2 | 459 | %90,9 | AKP | %73,8 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 89 | %92,1 | AKP | %63,0 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 139 | %90,7 | AKP | %75,2 |
| Küçükcaferpaşa Mah. | 1 | 220 | %87,3 | AKP | %80,0 |
| Küçüktaşhane Mah. | 2 | 504 | %89,3 | AKP | %59,8 |
| Latifli Köyü | 1 | 222 | %85,6 | AKP | %64,7 |
| Limanköy Mah. | 2 | 655 | %86,4 | AKP | %65,3 |
| Madenli-Aloğlu Mah. | 1 | 269 | %90,7 | AKP | %79,7 |
| Madenli-Gürçam Mah. | 1 | 96 | %83,3 | AKP | %56,4 |
| Madenli-Habiboğlu Mah. | 1 | 126 | %84,9 | AKP | %69,5 |
| Madenli-Kazancılar Mah. | 1 | 98 | %102,0 | AKP | %79,0 |
| Madenli-Maden Mah. | 1 | 251 | %95,2 | AKP | %72,8 |
| Madenli-Merkez Mah. | 2 | 544 | %86,2 | AKP | %72,6 |
| Madenli-Topkaya Mah. | 1 | 145 | %88,3 | AKP | %79,7 |
| Madenli-Yazıcılar Mah. | 1 | 180 | %89,4 | AKP | %71,1 |
| Madenli-Yeni Mah. | 1 | 280 | %82,1 | AKP | %58,8 |
| Madenli-Çamlıca Mah. | 1 | 177 | %87,0 | AKP | %62,1 |
| Maltepe Köyü | 1 | 223 | %89,2 | AKP | %69,0 |
| Musadağı Köyü | 1 | 147 | %81,0 | AKP | %50,4 |
| Ormancık Köyü | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %78,3 |
| Ortaköy | 1 | 341 | %88,6 | AKP | %66,8 |
| Sabuncular Mah. | 3 | 816 | %83,2 | AKP | %69,2 |
| Sarısu Köyü | 1 | 268 | %83,2 | AKP | %65,1 |
| Sefalı Köyü | 1 | 326 | %87,7 | AKP | %42,1 |
| Selimiye Köyü | 1 | 224 | %89,3 | AKP | %82,7 |
| Seslidere Köyü | 1 | 143 | %86,7 | AKP | %71,5 |
| Sırtköy | 1 | 327 | %83,8 | AKP | %80,4 |
| Taşhane Mah. | 2 | 435 | %85,8 | AKP | %76,5 |
| Uzundere Köyü | 1 | 76 | %89,5 | AKP | %78,8 |
| Yaka Mah. | 4 | 1.350 | %86,4 | AKP | %59,6 |
| Yalı Mah. | 4 | 1.215 | %87,0 | AKP | %60,4 |
| Yamaçköy | 1 | 340 | %83,8 | AKP | %63,0 |
| Yanıkdağ Köyü | 1 | 275 | %84,7 | AKP | %74,5 |
| Yavuzlar Köyü | 1 | 94 | %89,4 | AKP | %60,2 |
| Yenicami Mah. | 1 | 175 | %90,9 | AKP | %61,4 |
| Yenice Köyü | 1 | 114 | %88,6 | AKP | %65,0 |
| Yenihisar Köyü | 1 | 230 | %84,4 | AKP | %70,8 |
| Yenipazar Mah. | 16 | 5.611 | %85,1 | AKP | %61,5 |
| Yenitepe Köyü | 1 | 175 | %90,9 | AKP | %65,2 |
| Yeşilırmak Köyü | 1 | 92 | %84,8 | AKP | %80,8 |
| Yeşilköy | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %87,2 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 213 | %89,7 | AKP | %76,6 |
| Yıldızeli Köyü | 1 | 134 | %90,3 | AKP | %88,3 |
| Zafer Köyü | 1 | 73 | %91,8 | AKP | %53,0 |
| Çataklıhoca Mah. | 1 | 201 | %91,0 | AKP | %79,4 |
| Çataldere Köyü | 1 | 226 | %88,9 | AKP | %66,8 |
| Çeşmeli Köyü | 1 | 226 | %88,9 | AKP | %80,8 |
| Çınartepe Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %50,9 |
| Çukurluhoca Köyü | 1 | 175 | %80,6 | AKP | %74,8 |
| Çilingir Köyü | 1 | 302 | %90,4 | AKP | %70,6 |
| İncesırt Köyü | 1 | 234 | %85,0 | AKP | %70,1 |
| İncesu Köyü | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %78,6 |
| Şairler Mah. | 4 | 1.178 | %90,4 | AKP | %68,8 |
| Şirinköy | 1 | 137 | %89,1 | AKP | %68,1 |