%34,4
AK PARTİ birinci
145.282 geçerli oy · katılım %85,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Osmaniye Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %34,4 ile birinci; 145.282 geçerli oy, katılım %85,4.
Kayıtlı seçmen 172.893 · Oy kullanan 147.607 (katılım %85,4) · Geçerli 145.282 · Geçersiz 2.325
Osmaniye Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 49.974 | %34,4 |
| MHP | 49.962 | %34,4 |
| CHP | 16.458 | %11,3 |
| İYİ | 15.906 | %11,0 |
| HDP | 7.328 | %5,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.699 | %1,9 |
| SAADET | 1.870 | %1,3 |
| HÜDA PAR | 626 | %0,4 |
| VATAN | 237 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 222 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Osmaniye Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 13 | 4.633 | %88,5 | AKP | %36,0 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 3 | 1.078 | %86,0 | MHP | %47,2 |
| Akyar Köyü | 4 | 1.551 | %85,0 | MHP | %32,1 |
| Ali Bekirli Mah. | 10 | 3.444 | %89,2 | MHP | %42,9 |
| Alibeyli Mah. | 9 | 3.215 | %86,5 | MHP | %35,3 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 95 | %99,0 | AKP | %56,4 |
| Bahçe Köyü | 2 | 585 | %87,2 | MHP | %44,2 |
| Baş Mah. | 8 | 2.698 | %80,4 | AKP | %37,4 |
| Cevdetiye-Cumhuriyet Mah. | 2 | 485 | %92,8 | MHP | %33,0 |
| Cevdetiye-Karataş Mah. | 2 | 665 | %80,2 | MHP | %49,1 |
| Cevdetiye-Kocatepe Mah. | 1 | 372 | %91,7 | MHP | %46,6 |
| Cevdetiye-Yeşiltepe Mah. | 2 | 601 | %91,2 | AKP | %43,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.487 | %86,9 | MHP | %36,7 |
| Dereli Köyü | 3 | 1.170 | %86,0 | MHP | %42,3 |
| Dereobası Köyü | 3 | 1.043 | %87,2 | MHP | %41,9 |
| Dervişli Köyü | 3 | 1.039 | %82,4 | MHP | %50,6 |
| Değirmenocağı Köyü | 1 | 351 | %89,2 | MHP | %31,8 |
| Dr.İhsan Göknal Mah. | 6 | 2.187 | %81,8 | AKP | %41,9 |
| Dumlupınar Mah. | 7 | 2.553 | %86,9 | MHP | %42,0 |
| Esenevler Mah. | 16 | 5.858 | %86,9 | MHP | %27,9 |
| Eyüp Sultan Mah. | 17 | 6.417 | %82,6 | AKP | %41,4 |
| Fakıuşağı Mah. | 14 | 5.134 | %83,3 | AKP | %29,7 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.074 | %84,2 | AKP | %38,4 |
| Gebeli Mah. | 9 | 3.384 | %84,5 | MHP | %37,9 |
| Hacı Osmanlı Mah. | 8 | 2.903 | %88,1 | MHP | %34,6 |
| Haraz Mah. | 6 | 2.069 | %90,8 | MHP | %53,4 |
| Hemite Köyü | 2 | 512 | %94,0 | MHP | %37,8 |
| Issızca Köyü | 3 | 1.061 | %89,5 | AKP | %44,5 |
| Karacalar Köyü | 1 | 320 | %98,8 | MHP | %50,3 |
| Karacay Mah. | 14 | 4.963 | %87,6 | MHP | %42,2 |
| Karataş Köyü | 1 | 31 | %103,2 | AKP | %81,3 |
| Kayalı Köyü | 1 | 226 | %91,2 | AKP | %47,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 9 | 3.280 | %83,4 | MHP | %38,0 |
| Kazmaca Köyü | 3 | 444 | %89,9 | AKP | %30,6 |
| Kesmeburun Köyü | 2 | 427 | %85,3 | MHP | %45,1 |
| Kırıklı Köyü | 2 | 650 | %82,2 | MHP | %39,0 |
| Kırmacılı Köyü | 3 | 837 | %88,9 | AKP | %37,6 |
| Kırmıtlı Köyü | 2 | 571 | %89,3 | MHP | %35,3 |
| Koçyurdu Köyü | 2 | 566 | %88,7 | CHP | %31,5 |
| Kumarlı Köyü | 1 | 298 | %86,2 | AKP | %46,0 |
| Kurtuluş Mah. | 13 | 4.682 | %85,4 | MHP | %37,7 |
| Köyyeri Köyü | 1 | 207 | %90,3 | AKP | %29,4 |
| Küllü Köyü | 1 | 152 | %90,8 | AKP | %43,5 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 24 | 8.423 | %85,7 | AKP | %37,1 |
| M.Fevzi Çakmak Mah. | 22 | 8.291 | %78,4 | AKP | %43,4 |
| Mevlana Mah. | 9 | 3.126 | %80,4 | AKP | %40,7 |
| Mimar Sinan Mah. | 24 | 8.790 | %83,5 | AKP | %43,3 |
| Nohuttepe Köyü | 1 | 138 | %89,9 | AKP | %52,9 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 133 | %89,5 | AKP | %42,0 |
| Oruçgazi Köyü | 1 | 57 | %91,2 | AKP | %53,9 |
| Rahime Hatun Mah. | 24 | 8.219 | %86,3 | MHP | %36,5 |
| Raufbey Mah. | 27 | 9.949 | %86,1 | MHP | %32,7 |
| Rızaiye Mah. | 12 | 4.185 | %85,2 | AKP | %41,5 |
| Sakarcalık Köyü | 2 | 402 | %88,1 | MHP | %31,9 |
| Sakızgediği Köyü | 2 | 435 | %91,3 | MHP | %44,6 |
| Sarpınağzı Köyü | 1 | 234 | %89,7 | MHP | %38,3 |
| Selimiye Köyü | 1 | 131 | %93,9 | MHP | %41,8 |
| Selimiye Mah. | 8 | 2.920 | %84,3 | AKP | %42,2 |
| Serdar Köyü | 1 | 172 | %94,2 | CHP | %49,1 |
| Serinova Köyü | 1 | 345 | %96,2 | MHP | %39,1 |
| Tehçi Köyü | 3 | 926 | %90,2 | MHP | %47,9 |
| Ulaşlı Mah. | 8 | 2.805 | %88,6 | MHP | %38,2 |
| Vatan Mah. | 5 | 1.634 | %84,6 | AKP | %40,9 |
| Yarpuz Köyü | 1 | 399 | %94,0 | AKP | %46,9 |
| Yaverpaşa Mah. | 2 | 740 | %85,1 | MHP | %47,7 |
| Yedi Ocak Mah. | 17 | 6.253 | %88,0 | MHP | %39,3 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.894 | %85,7 | MHP | %40,2 |
| Yeniköy | 2 | 472 | %88,6 | MHP | %31,4 |
| Yeşil Yurt Mah. | 5 | 1.841 | %72,5 | MHP | %41,8 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 13 | 4.933 | %82,2 | AKP | %35,7 |
| Yunus Emre Mah. | 10 | 3.695 | %82,3 | HDP | %36,1 |
| Çardak Köyü | 4 | 1.212 | %91,1 | MHP | %43,6 |
| Çağşak Köyü | 2 | 443 | %87,6 | AKP | %48,8 |
| Çona Köyü | 3 | 963 | %90,2 | MHP | %34,1 |
| İstiklal Mah. | 12 | 4.464 | %84,9 | MHP | %36,0 |
| Şekerdere Köyü | 2 | 772 | %93,8 | MHP | %39,2 |
| Şirinevler Mah. | 4 | 1.179 | %91,9 | MHP | %37,1 |