Perşembe · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPerşembe ilçesi
%38,8
AK PARTİ birinci
21.517 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Perşembe ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,8 ile birinci; 21.517 geçerli oy, katılım %86,1.
Perşembe
Kayıtlı seçmen 25.961 · Oy kullanan 22.349 (katılım %86,1) · Geçerli 21.517 · Geçersiz 832
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alınca Mah. | 2 | 477 | %85,1 | AKP | %57,3 |
| Anaç Mah. | 1 | 304 | %83,9 | AKP | %39,6 |
| Aziziye Mah. | 1 | 132 | %90,9 | AKP | %39,8 |
| Babalı Mah. | 1 | 187 | %88,2 | CHP | %41,7 |
| Bekirli Mah. | 1 | 142 | %88,0 | AKP | %57,0 |
| Beyli Mah. | 2 | 650 | %89,4 | AKP | %62,4 |
| Bolatlı Mah. | 1 | 229 | %86,0 | CHP | %46,8 |
| Boğazcık Mah. | 2 | 395 | %85,6 | AKP | %47,6 |
| Dereiçi Mah. | 2 | 438 | %86,3 | CHP | %40,4 |
| Doğan Mah. | 2 | 430 | %87,2 | AKP | %60,8 |
| Düz Mah. | 5 | 1.615 | %84,9 | CHP | %51,6 |
| Efirli Mah. | 9 | 2.321 | %89,9 | CHP | %44,5 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 286 | %86,0 | AKP | %73,0 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 37 | %102,7 | CHP | %52,6 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 203 | %95,6 | AKP | %66,2 |
| Hacılar Mah. | 1 | 165 | %90,9 | AKP | %89,0 |
| Hamidiye Mah. | 2 | 547 | %84,6 | CHP | %37,0 |
| Kacalı Mah. | 6 | 1.303 | %86,0 | CHP | %44,0 |
| Kaleyaka Mah. | 4 | 1.022 | %85,7 | CHP | %46,2 |
| Kazancılı Mah. | 2 | 380 | %86,6 | AKP | %53,1 |
| Kırlı Mah. | 3 | 838 | %79,7 | AKP | %56,5 |
| Kovanlı Mah. | 2 | 549 | %83,4 | AKP | %38,2 |
| Kozağzı Mah. | 4 | 1.368 | %84,7 | CHP | %47,8 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 201 | %84,6 | AKP | %42,9 |
| Kutluca Mah. | 1 | 240 | %86,3 | AKP | %44,9 |
| Kuyluca Mah. | 1 | 250 | %84,8 | AKP | %48,1 |
| Medreseönü Mah. | 7 | 1.276 | %87,5 | AKP | %39,3 |
| Mersin Mah. | 2 | 421 | %88,4 | CHP | %36,4 |
| Neneli Mah. | 1 | 366 | %79,8 | AKP | %48,9 |
| Okçulu Mah. | 2 | 436 | %81,9 | AKP | %52,0 |
| Ortatepe Mah. | 3 | 396 | %82,8 | AKP | %30,4 |
| Ramazan Mah. | 2 | 354 | %92,1 | AKP | %48,9 |
| Saray Mah. | 3 | 715 | %86,2 | AKP | %36,4 |
| Selimiye Mah. | 1 | 89 | %93,3 | AKP | %72,5 |
| Sırakovancı Mah. | 1 | 360 | %85,3 | AKP | %39,8 |
| Soğukpınar Mah. | 3 | 708 | %79,7 | AKP | %41,3 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 95 | %92,6 | CHP | %50,6 |
| Tepecik Mah. | 1 | 278 | %84,5 | AKP | %56,8 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 118 | %89,0 | AKP | %57,3 |
| Töngeldüzü Mah. | 1 | 33 | %90,9 | CHP | %50,0 |
| Yarlı Mah. | 2 | 376 | %85,6 | AKP | %74,7 |
| Yazlık Mah. | 1 | 124 | %78,2 | AKP | %52,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 210 | %88,1 | AKP | %49,2 |
| Yeniöz Mah. | 1 | 11 | %163,6 | AKP | %61,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 185 | %92,4 | CHP | %49,1 |
| Yumrutaş Mah. | 2 | 523 | %88,2 | AKP | %42,3 |
| Çamarası Mah. | 1 | 222 | %86,9 | AKP | %58,8 |
| Çandır Mah. | 2 | 479 | %83,9 | AKP | %37,2 |
| Çaytepe Mah. | 3 | 648 | %89,7 | CHP | %35,4 |
| Çerli Mah. | 3 | 990 | %85,8 | AKP | %36,4 |
| Çınar Mah. | 4 | 1.042 | %84,5 | CHP | %34,0 |
| İmeçli Mah. | 2 | 258 | %84,9 | AKP | %56,7 |
| İstanbulboğazı Mah. | 1 | 201 | %88,1 | CHP | %36,8 |
| Şenyurt Mah. | 1 | 338 | %84,9 | CHP | %46,2 |