%61,9
AK PARTİ birinci
19.152 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kumru ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %61,9 ile birinci; 19.152 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 22.297 · Oy kullanan 19.816 (katılım %88,9) · Geçerli 19.152 · Geçersiz 664
Kumru Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.848 | %61,9 |
| MHP | 4.222 | %22,0 |
| CHP | 1.459 | %7,6 |
| İYİ | 821 | %4,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 390 | %2,0 |
| SAADET | 168 | %0,9 |
| HDP | 102 | %0,5 |
| VATAN | 75 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 46 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 21 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kumru mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçadere Mah. | 2 | 424 | %91,5 | AKP | %56,6 |
| Avdullu Mah. | 1 | 303 | %93,1 | AKP | %75,2 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 687 | %86,9 | AKP | %63,9 |
| Ağcaalantürk Mah. | 3 | 536 | %87,1 | AKP | %70,5 |
| Balı Mah. | 2 | 414 | %89,1 | AKP | %63,8 |
| Ballık Mah. | 1 | 341 | %95,9 | AKP | %68,3 |
| Demircili Mah. | 5 | 1.570 | %86,9 | AKP | %51,1 |
| Derbent Mah. | 2 | 539 | %89,4 | AKP | %64,2 |
| Dereköy Mah. | 2 | 403 | %94,5 | AKP | %56,4 |
| Duman Mah. | 1 | 278 | %88,1 | AKP | %69,4 |
| Divanıtürk Mah. | 2 | 669 | %87,1 | AKP | %67,4 |
| Ergentürk Mah. | 2 | 596 | %88,3 | AKP | %74,6 |
| Erikçeli Mah. | 2 | 703 | %90,8 | AKP | %72,1 |
| Esence Mah. | 1 | 365 | %87,7 | AKP | %68,9 |
| Eskiçokdeğirmen Mah. | 2 | 749 | %89,5 | AKP | %69,7 |
| Fatih Mah. | 2 | 529 | %87,7 | AKP | %55,5 |
| Fizme Mah. | 4 | 793 | %92,8 | AKP | %60,1 |
| Gökçeli Mah. | 1 | 104 | %100,0 | AKP | %58,4 |
| Güneycik Mah. | 3 | 799 | %82,7 | AKP | %45,8 |
| Kadıncık Mah. | 3 | 677 | %87,4 | AKP | %54,7 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 332 | %85,2 | AKP | %66,0 |
| Karacalar Mah. | 1 | 358 | %99,2 | AKP | %87,5 |
| Karacalı Mah. | 7 | 2.298 | %89,3 | AKP | %58,3 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 140 | %92,1 | AKP | %73,6 |
| Konaklı Mah. | 2 | 541 | %96,7 | AKP | %66,2 |
| Kovancılı Mah. | 1 | 255 | %92,6 | AKP | %56,1 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 657 | %91,9 | AKP | %62,6 |
| Küçükakçakese Mah. | 1 | 273 | %87,6 | AKP | %64,2 |
| Ortaca Mah. | 2 | 557 | %84,4 | AKP | %50,9 |
| Ortaçokdeğirmen Mah. | 1 | 159 | %88,1 | AKP | %62,3 |
| Samur Mah. | 8 | 2.542 | %85,8 | AKP | %52,1 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 172 | %83,1 | AKP | %60,6 |
| Yalnızdam Mah. | 2 | 610 | %87,1 | AKP | %53,4 |
| Yemişken Mah. | 1 | 67 | %97,0 | AKP | %62,3 |
| Yeniakçaalan Mah. | 1 | 365 | %90,4 | AKP | %78,5 |
| Yenidivan Mah. | 1 | 234 | %91,5 | AKP | %67,5 |
| Yeniergen Mah. | 1 | 180 | %91,7 | AKP | %90,8 |
| Yukarıdamlalı Mah. | 2 | 539 | %86,6 | AKP | %67,4 |
| Çatılı Mah. | 1 | 247 | %95,6 | AKP | %83,0 |
| Şenyurt Mah. | 1 | 292 | %87,7 | AKP | %82,5 |