Ulukışla · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiUlukışla ilçesi
%31,8
AK PARTİ birinci
13.791 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulukışla ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %31,8 ile birinci; 13.791 geçerli oy, katılım %88,6.
Ulukışla
Kayıtlı seçmen 16.030 · Oy kullanan 14.209 (katılım %88,6) · Geçerli 13.791 · Geçersiz 418
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpağut Mah. | 3 | 967 | %86,6 | AKP | %31,0 |
| Altay Köyü | 1 | 78 | %85,9 | AKP | %55,2 |
| Alihoca Köyü | 2 | 420 | %92,6 | AKP | %45,1 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 24 | %108,3 | AKP | %57,7 |
| Ballık Mah. | 1 | 168 | %89,9 | CHP | %36,6 |
| Bayağıl Köyü | 2 | 712 | %91,2 | CHP | %61,6 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 175 | %89,1 | AKP | %56,0 |
| Darboğaz Köyü | 5 | 1.358 | %92,6 | CHP | %44,6 |
| Doğu Mah. | 3 | 958 | %86,0 | CHP | %34,4 |
| Elmalı Köyü | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %74,0 |
| Eminlik Köyü | 1 | 350 | %94,0 | AKP | %39,6 |
| Emirler Köyü | 2 | 465 | %93,3 | AKP | %35,9 |
| Gedelli Köyü | 1 | 189 | %89,4 | AKP | %48,8 |
| Gümüşköy | 1 | 210 | %93,3 | AKP | %36,5 |
| Güney Köyü | 1 | 189 | %88,4 | MHP | %55,8 |
| Hacıbekirli Köyü | 2 | 141 | %87,9 | MHP | %60,7 |
| Handere Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %65,8 |
| Hasangazi Köyü | 3 | 657 | %87,4 | CHP | %38,0 |
| Horoz Köyü | 1 | 359 | %90,8 | AKP | %46,1 |
| Hüsniye Köyü | 2 | 447 | %93,1 | AKP | %38,1 |
| Kadılar Mah. | 1 | 311 | %78,8 | CHP | %40,7 |
| Karacaören Köyü | 1 | 78 | %92,3 | AKP | %69,6 |
| Kemalpaşa Mah. | 4 | 1.189 | %82,7 | CHP | %29,2 |
| Kılan Köyü | 4 | 1.321 | %87,7 | AKP | %32,8 |
| Kolsuz Köyü | 1 | 154 | %93,5 | MHP | %30,7 |
| Kozluca Köyü | 1 | 66 | %81,8 | AKP | %51,9 |
| Koçak Köyü | 1 | 288 | %79,9 | AKP | %29,7 |
| Köşkönü Köyü | 1 | 114 | %89,5 | AKP | %39,0 |
| Madenköy | 1 | 161 | %90,7 | CHP | %29,1 |
| Mehmetpaşa Mah. | 1 | 156 | %80,8 | CHP | %37,0 |
| Mısırlı Mah. | 1 | 348 | %86,5 | CHP | %36,0 |
| Ovacık Köyü | 1 | 187 | %94,7 | AKP | %43,7 |
| Porsuk Köyü | 1 | 285 | %91,2 | CHP | %52,8 |
| Tabaklı Köyü | 1 | 25 | %92,0 | CHP | %39,1 |
| Tekneçukur Köyü | 1 | 300 | %87,7 | MHP | %38,5 |
| Tepeköy | 1 | 228 | %96,1 | MHP | %74,2 |
| Toraman Köyü | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %41,4 |
| Yeniyıldız Köyü | 2 | 564 | %84,8 | MHP | %39,8 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 131 | %86,3 | AKP | %39,3 |
| Çövek Mah. | 1 | 349 | %79,1 | AKP | %27,8 |
| Çiftehan Köyü | 3 | 773 | %89,0 | AKP | %32,5 |
| Çifteköy | 1 | 129 | %96,9 | AKP | %76,6 |
| Ünlüyaka Köyü | 1 | 31 | %103,2 | AKP | %53,3 |
| İlhanköy | 1 | 146 | %92,5 | AKP | %68,7 |
| İmrahor Köyü | 1 | 203 | %86,7 | AKP | %57,9 |
| Şeyhömerli Köyü | 1 | 329 | %94,5 | MHP | %65,5 |