%44,8
AK PARTİ birinci
38.442 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bor ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,8 ile birinci; 38.442 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 43.505 · Oy kullanan 39.218 (katılım %90,2) · Geçerli 38.442 · Geçersiz 776
Bor Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.218 | %44,8 |
| MHP | 7.570 | %19,7 |
| CHP | 7.389 | %19,2 |
| İYİ | 4.699 | %12,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 539 | %1,4 |
| HDP | 406 | %1,1 |
| SAADET | 358 | %0,9 |
| VATAN | 111 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 80 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 72 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bor mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıgöl Mah. | 2 | 756 | %91,9 | AKP | %54,7 |
| Ahmet Kuddusi Mah. | 5 | 1.777 | %90,7 | AKP | %46,3 |
| Armutlu Mah. | 5 | 1.700 | %89,2 | AKP | %39,2 |
| Badak Köyü | 1 | 242 | %92,6 | AKP | %54,5 |
| Bahçeli-Cumhuriyet Mah. | 3 | 803 | %92,0 | AKP | %40,0 |
| Bahçeli-Saray Mah. | 2 | 397 | %94,0 | CHP | %46,5 |
| Bahçeli-Zafer Mah. | 2 | 404 | %92,1 | CHP | %46,7 |
| Bahçeli-Şeker Mah. | 1 | 250 | %94,8 | CHP | %38,9 |
| Balcı Köyü | 3 | 535 | %89,0 | AKP | %61,1 |
| Bayat Köyü | 1 | 329 | %88,2 | AKP | %72,7 |
| Başpınar Mah. | 4 | 1.505 | %88,5 | AKP | %37,0 |
| Bereket Köyü | 1 | 165 | %89,1 | AKP | %44,4 |
| Buğdüz Mah. | 1 | 237 | %90,3 | AKP | %58,9 |
| Cığızoğlu Osman Efendi Mah. | 3 | 791 | %90,8 | AKP | %42,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.139 | %88,4 | AKP | %44,3 |
| Dink Mah. | 3 | 814 | %90,7 | AKP | %39,0 |
| Emen Köyü | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %63,3 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.614 | %88,4 | AKP | %40,4 |
| Gökbez Köyü | 1 | 207 | %93,7 | AKP | %58,4 |
| Halaç Köyü | 1 | 396 | %94,2 | AKP | %52,7 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 165 | %95,8 | CHP | %42,7 |
| Kale Mah. | 2 | 519 | %89,4 | AKP | %46,5 |
| Karaca Uğurlu Mah. | 6 | 2.006 | %93,6 | AKP | %42,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 103 | %99,0 | AKP | %61,2 |
| Karamahmutlu Köyü | 1 | 118 | %99,2 | AKP | %68,1 |
| Karanlıkdere Köyü | 2 | 483 | %78,1 | AKP | %90,5 |
| Kavuklu Köyü | 1 | 132 | %94,7 | AKP | %38,5 |
| Kayı Köyü | 2 | 432 | %92,6 | AKP | %87,0 |
| Kaynarca Köyü | 2 | 529 | %89,8 | AKP | %59,2 |
| Kemerhisar-Cami Mah. | 2 | 407 | %93,4 | AKP | %38,2 |
| Kemerhisar-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.200 | %94,2 | CHP | %60,8 |
| Kemerhisar-Han Mah. | 1 | 226 | %94,3 | CHP | %56,1 |
| Kemerhisar-Kemer Mah. | 2 | 600 | %93,8 | CHP | %47,4 |
| Kemerhisar-Tepe Mah. | 4 | 1.267 | %93,7 | AKP | %38,1 |
| Kemerhisar-Çayır Mah. | 2 | 552 | %94,2 | AKP | %39,8 |
| Kılavuz Köyü | 1 | 353 | %90,7 | AKP | %68,7 |
| Kızılca Köyü | 3 | 847 | %90,9 | CHP | %45,1 |
| Kızılkapı Köyü | 1 | 62 | %100,0 | AKP | %72,6 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %66,2 |
| Mehmetçik Mah. | 6 | 1.924 | %88,0 | AKP | %49,6 |
| Obruk Köyü | 2 | 789 | %85,6 | AKP | %63,0 |
| Okçu Köyü | 1 | 159 | %96,9 | AKP | %59,2 |
| Orta Mah. | 2 | 689 | %86,8 | AKP | %46,2 |
| Postallı Köyü | 1 | 227 | %88,6 | AKP | %67,6 |
| Saltuk Mah. | 5 | 1.640 | %86,9 | AKP | %43,3 |
| Selçuk Mah. | 4 | 1.378 | %88,6 | AKP | %42,3 |
| Seslikaya Köyü | 1 | 99 | %95,0 | AKP | %53,3 |
| Sıra Söğütler Mah. | 3 | 875 | %92,0 | AKP | %54,7 |
| Tepeköy | 2 | 545 | %87,0 | AKP | %74,7 |
| Toplu Konut Mah. | 4 | 1.476 | %86,5 | AKP | %44,1 |
| Yeni Harım Mah. | 9 | 3.065 | %89,9 | AKP | %40,7 |
| Yenigöçmen Mah. | 8 | 2.794 | %90,0 | AKP | %49,4 |
| Çukurkuyu-Bektik Mah. | 3 | 868 | %90,7 | AKP | %42,9 |
| Çukurkuyu-Türkmen Yurdu Mah. | 2 | 752 | %85,9 | AKP | %38,8 |
| İftiyan Mah. | 3 | 985 | %93,4 | AKP | %51,7 |