%55,3
AK PARTİ birinci
84.178 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nevşehir Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,3 ile birinci; 84.178 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 94.783 · Oy kullanan 85.498 (katılım %90,2) · Geçerli 84.178 · Geçersiz 1.320
Nevşehir Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 46.512 | %55,3 |
| MHP | 17.637 | %21,0 |
| CHP | 8.574 | %10,2 |
| İYİ | 7.818 | %9,3 |
| SAADET | 1.167 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 937 | %1,1 |
| HDP | 925 | %1,1 |
| HÜDA PAR | 335 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 144 | %0,2 |
| VATAN | 129 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nevşehir Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 21 | 7.725 | %90,2 | AKP | %47,2 |
| 20 Temmuz Mah. | 4 | 1.302 | %90,7 | AKP | %55,0 |
| 2000 Evler Mah. | 24 | 8.981 | %82,7 | AKP | %44,7 |
| 350 Evler Mah. | 7 | 2.636 | %89,9 | AKP | %50,9 |
| Alacaşar Köyü | 2 | 747 | %95,3 | AKP | %80,4 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.397 | %89,8 | AKP | %53,6 |
| Balcın Köyü | 1 | 138 | %100,7 | AKP | %68,4 |
| Basansarnıç Köyü | 1 | 260 | %94,6 | AKP | %87,5 |
| Boğaz Köyü | 3 | 855 | %95,9 | AKP | %90,5 |
| Camicedit Mah. | 1 | 146 | %96,6 | AKP | %52,1 |
| Cevher Dudayev Mah. | 19 | 6.844 | %91,0 | AKP | %54,0 |
| Emek Mah. | 7 | 2.500 | %90,0 | AKP | %48,6 |
| Esentepe Mah. | 13 | 4.811 | %90,8 | AKP | %49,3 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 4 | 1.359 | %90,7 | AKP | %55,5 |
| Göre-Afetevleri Mah. | 3 | 1.085 | %90,1 | AKP | %53,9 |
| Göre-Kasapoğlu Mah. | 2 | 709 | %92,4 | AKP | %58,6 |
| Göreme-Aydınlı-Orta Mah. | 2 | 649 | %94,0 | AKP | %52,4 |
| Göreme-İsali-Gaferli-Avcılar Mah. | 3 | 997 | %92,8 | AKP | %54,4 |
| Güvercinlik Köyü | 2 | 423 | %98,6 | AKP | %57,7 |
| Güzelyurt Mah. | 31 | 11.645 | %90,1 | AKP | %49,4 |
| Hacırüştü Mah. | 2 | 420 | %90,2 | AKP | %56,6 |
| Herikli Mah. | 2 | 414 | %90,3 | AKP | %49,5 |
| Kapucubaşı Mah. | 2 | 503 | %80,9 | AKP | %54,8 |
| Karasoku Mah. | 2 | 469 | %89,1 | AKP | %52,3 |
| Kavak-Aşağı Mah. | 3 | 1.030 | %94,2 | AKP | %73,6 |
| Kavak-Yukarı Mah. | 3 | 848 | %95,5 | AKP | %77,0 |
| Kaymaklı-Bekirağa Mah. | 3 | 808 | %91,3 | AKP | %51,8 |
| Kaymaklı-Camikebir Mah. | 6 | 1.950 | %91,7 | AKP | %55,0 |
| Kaymaklı-Hatipoğlu Mah. | 2 | 399 | %94,7 | AKP | %35,3 |
| Kıratlıoğlu Mah. | 6 | 2.264 | %91,0 | AKP | %62,3 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 30 | 10.903 | %90,7 | AKP | %66,2 |
| Nar-Aşağı Mah. | 2 | 644 | %93,3 | AKP | %46,6 |
| Nar-Baş Mah. | 3 | 1.096 | %91,8 | AKP | %54,3 |
| Nar-Orta Mah. | 2 | 472 | %93,2 | AKP | %62,2 |
| Nar-Yeni Mah. | 3 | 1.026 | %92,6 | AKP | %53,8 |
| Raşitbey Mah. | 1 | 164 | %90,2 | AKP | %54,4 |
| Sulusaray-Cumhuriyet Mah. | 3 | 785 | %94,3 | AKP | %59,7 |
| Sulusaray-Sultan Aladdin Mah. | 1 | 287 | %92,7 | AKP | %50,0 |
| Sulusaray-Yeni Mah. | 2 | 530 | %93,4 | AKP | %56,0 |
| Sümer Mah. | 10 | 3.526 | %91,6 | AKP | %68,1 |
| Uçhisar-Aşağı Mah. | 2 | 566 | %93,6 | AKP | %44,1 |
| Uçhisar-Tekelli Mah. | 1 | 343 | %95,0 | AKP | %42,7 |
| Uçhisar-Yukarı Mah. | 6 | 1.803 | %91,4 | AKP | %40,6 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.799 | %86,4 | AKP | %46,3 |
| Çardak Köyü | 4 | 1.332 | %96,4 | AKP | %67,9 |
| Çat-15 Temmuz Mah. | 2 | 571 | %92,5 | AKP | %76,3 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 2 | 560 | %94,8 | AKP | %73,3 |
| Çat-İstiklal Mah. | 2 | 505 | %95,1 | AKP | %75,2 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 336 | %90,2 | AKP | %63,3 |
| Özyayla Köyü | 3 | 831 | %93,5 | AKP | %69,4 |
| İbrahimpaşa Mah. | 4 | 1.316 | %89,0 | AKP | %60,8 |
| İcik Köyü | 3 | 1.074 | %80,1 | AKP | %57,9 |