%51,7
AK PARTİ birinci
13.987 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülşehir ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,7 ile birinci; 13.987 geçerli oy, katılım %87,9.
Kayıtlı seçmen 16.454 · Oy kullanan 14.462 (katılım %87,9) · Geçerli 13.987 · Geçersiz 475
Gülşehir Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.237 | %51,7 |
| MHP | 2.823 | %20,2 |
| İYİ | 1.720 | %12,3 |
| CHP | 1.702 | %12,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 246 | %1,8 |
| SAADET | 84 | %0,6 |
| VATAN | 54 | %0,4 |
| HDP | 52 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 38 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 31 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gülşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abuuşağı Köyü | 2 | 769 | %84,0 | AKP | %46,1 |
| Alemli Köyü | 1 | 37 | %91,9 | AKP | %60,6 |
| Alkan Köyü | 1 | 131 | %94,7 | AKP | %44,3 |
| Açıksaray Mah. | 2 | 453 | %89,2 | AKP | %40,9 |
| Bölükören Köyü | 1 | 157 | %93,6 | AKP | %81,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 178 | %93,8 | AKP | %65,4 |
| Civelek Köyü | 1 | 213 | %93,4 | AKP | %50,0 |
| Dadağı Köyü | 1 | 105 | %92,4 | AKP | %47,8 |
| Emmiler Köyü | 1 | 256 | %87,5 | AKP | %50,0 |
| Erol Ünlüsoy Mah. | 3 | 959 | %93,3 | AKP | %48,6 |
| Eskiyaylacık Köyü | 1 | 277 | %92,1 | AKP | %48,4 |
| Eğrikuyu Köyü | 1 | 150 | %94,7 | AKP | %79,0 |
| Fakıuşağı Köyü | 1 | 241 | %77,6 | AKP | %66,9 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.536 | %87,2 | AKP | %51,6 |
| Gökçetoprak Köyü | 1 | 228 | %85,1 | AKP | %51,7 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 167 | %92,8 | AKP | %70,4 |
| Gümüşkent Köyü | 2 | 449 | %90,4 | AKP | %49,7 |
| Gümüşyazı Köyü | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %52,5 |
| Hacıhalilli Köyü | 1 | 199 | %85,9 | AKP | %61,2 |
| Hacılar Köyü | 1 | 147 | %87,8 | AKP | %37,5 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %43,8 |
| Karacaşar Mah. | 4 | 1.387 | %87,6 | AKP | %50,3 |
| Karahüyük Köyü | 1 | 40 | %92,5 | AKP | %42,4 |
| Karavezir Mah. | 4 | 1.292 | %84,1 | AKP | %47,0 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 204 | %95,6 | AKP | %79,3 |
| Oruçreis Mah. | 3 | 799 | %89,2 | AKP | %51,5 |
| Ovaören Köyü | 2 | 408 | %81,4 | AKP | %68,9 |
| Oğulkaya Köyü | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %71,3 |
| Terlemez Köyü | 2 | 658 | %77,8 | AKP | %73,7 |
| Tuzköyü Mah. | 3 | 925 | %84,7 | AKP | %41,7 |
| Yakatarla Köyü | 1 | 162 | %80,3 | AKP | %51,6 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 144 | %79,9 | AKP | %59,8 |
| Yamalı Köyü | 1 | 56 | %85,7 | AKP | %57,5 |
| Yeniyaylacık Köyü | 2 | 513 | %91,2 | AKP | %34,2 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 195 | %83,1 | AKP | %61,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 188 | %92,0 | AKP | %50,3 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 389 | %90,5 | AKP | %53,5 |
| Yüksekli Köyü | 1 | 238 | %95,0 | AKP | %65,9 |
| Çalışanlar Mah. | 4 | 1.158 | %89,6 | AKP | %47,1 |
| Çayır Mah. | 1 | 383 | %91,9 | AKP | %55,5 |
| Şahinler Köyü | 1 | 363 | %90,4 | CHP | %38,4 |