%77,6
HDP birinci
22.421 geçerli oy · katılım %82,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Malazgirt ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %77,6 ile birinci; 22.421 geçerli oy, katılım %82,8.
Kayıtlı seçmen 27.866 · Oy kullanan 23.068 (katılım %82,8) · Geçerli 22.421 · Geçersiz 647
Malazgirt Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 17.392 | %77,6 |
| AKP | 3.679 | %16,4 |
| MHP | 496 | %2,2 |
| CHP | 285 | %1,3 |
| İYİ | 270 | %1,2 |
| SAADET | 107 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 72 | %0,3 |
| VATAN | 68 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 44 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Malazgirt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaksu Köyü | 2 | 735 | %92,4 | HDP | %91,2 |
| Adalar Mah. | 2 | 750 | %85,7 | HDP | %60,4 |
| Afşin Mah. | 1 | 202 | %90,6 | HDP | %83,1 |
| Aksungur Mah. | 3 | 1.131 | %79,6 | HDP | %65,8 |
| Aktuzla Köyü | 1 | 122 | %78,7 | HDP | %78,7 |
| Alyar Köyü | 1 | 41 | %102,4 | HDP | %72,5 |
| Alikalkan Köyü | 1 | 171 | %85,4 | HDP | %87,8 |
| Alişan Mah. | 2 | 439 | %84,1 | HDP | %65,2 |
| Arslankaya Köyü | 2 | 431 | %86,3 | HDP | %82,8 |
| Aynalıhoca Köyü | 1 | 207 | %83,6 | HDP | %69,5 |
| Ağılbaşı Köyü | 1 | 134 | %85,8 | HDP | %83,8 |
| Aşağıkıcık Köyü | 1 | 73 | %90,4 | HDP | %80,0 |
| Bahçe Köyü | 1 | 219 | %74,9 | HDP | %88,0 |
| Balkaya Köyü | 1 | 158 | %81,7 | HDP | %86,2 |
| Beypınar Köyü | 1 | 125 | %89,6 | HDP | %77,5 |
| Beşdam Köyü | 1 | 136 | %83,8 | HDP | %48,1 |
| Beşçatak Köyü | 2 | 485 | %86,2 | HDP | %78,2 |
| Bostankaya Köyü | 1 | 270 | %78,2 | HDP | %96,1 |
| Boyundere Köyü | 1 | 267 | %89,9 | HDP | %87,0 |
| Boyçapkın Köyü | 2 | 427 | %76,8 | HDP | %83,7 |
| Bilala Köyü | 1 | 48 | %100,0 | HDP | %91,7 |
| Danışmentgazi Mah. | 5 | 1.745 | %81,9 | HDP | %69,9 |
| Dolabaş Köyü | 1 | 177 | %78,5 | HDP | %85,5 |
| Doğantaş Köyü | 1 | 120 | %90,8 | HDP | %77,6 |
| Dirimpınar Köyü | 1 | 132 | %95,5 | HDP | %92,7 |
| Erence Köyü | 1 | 155 | %88,4 | HDP | %58,1 |
| Fenek Köyü | 1 | 56 | %89,3 | HDP | %77,6 |
| Güleç Köyü | 1 | 177 | %75,1 | HDP | %90,8 |
| Gülkoru Köyü | 3 | 907 | %82,1 | HDP | %80,8 |
| Güzelbaba Köyü | 1 | 132 | %68,9 | HDP | %92,2 |
| Hasanpaşa Köyü | 2 | 486 | %74,5 | HDP | %86,2 |
| Hasretpınar Köyü | 2 | 573 | %87,3 | HDP | %87,1 |
| Karaali Köyü | 1 | 294 | %83,3 | HDP | %91,7 |
| Karahasan Köyü | 1 | 269 | %95,2 | AKP | %71,6 |
| Karakaya Köyü | 1 | 329 | %84,8 | HDP | %88,3 |
| Karakoç Köyü | 1 | 113 | %87,6 | AKP | %72,2 |
| Kardeşler Köyü | 1 | 75 | %90,7 | HDP | %47,1 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 83 | %49,4 | AKP | %63,4 |
| Kazgöl Köyü | 1 | 192 | %80,7 | HDP | %92,7 |
| Kılıççı Köyü | 1 | 232 | %66,0 | HDP | %62,4 |
| Kızılyusuf Köyü | 1 | 168 | %86,9 | HDP | %70,5 |
| Konakkuran-Atatürk Mah. | 2 | 463 | %82,9 | HDP | %89,7 |
| Konakkuran-Murat Mah. | 1 | 196 | %89,3 | HDP | %90,3 |
| Konakkuran-Ziyaret Mah. | 1 | 263 | %90,1 | HDP | %86,9 |
| Koçali Köyü | 1 | 239 | %77,4 | HDP | %86,3 |
| Kulcak Köyü | 1 | 74 | %97,3 | HDP | %72,2 |
| Laladağı Köyü | 1 | 45 | %95,6 | HDP | %87,8 |
| Mağalcık Köyü | 1 | 75 | %105,3 | HDP | %66,2 |
| Mengüçgazi Mah. | 5 | 1.898 | %71,7 | HDP | %54,1 |
| Mezraaköy | 1 | 327 | %88,1 | HDP | %94,0 |
| Mollabaki Köyü | 1 | 306 | %84,0 | HDP | %94,5 |
| Muratkolu Köyü | 1 | 56 | %94,6 | AKP | %67,3 |
| Nurettin Köyü | 2 | 625 | %86,4 | HDP | %93,4 |
| Okçuhan Köyü | 1 | 354 | %77,4 | HDP | %85,5 |
| Oğuzhan Köyü | 1 | 325 | %82,2 | HDP | %69,9 |
| Saftekingazi Mah. | 4 | 1.391 | %85,8 | HDP | %77,4 |
| Saltukgazi Mah. | 5 | 1.870 | %80,8 | HDP | %74,4 |
| Sarıdavut Köyü | 1 | 264 | %89,8 | HDP | %90,2 |
| Selekutlu Köyü | 1 | 243 | %79,8 | HDP | %84,2 |
| Selçuklu Mah. | 4 | 1.365 | %81,6 | HDP | %76,9 |
| Sırtdüzü Köyü | 1 | 201 | %87,6 | AKP | %55,4 |
| Tatargazi Köyü | 2 | 499 | %90,0 | HDP | %93,9 |
| Tatlıca Köyü | 1 | 328 | %87,5 | HDP | %97,2 |
| Uyanık Köyü | 1 | 148 | %79,7 | HDP | %77,4 |
| Yapraklı Köyü | 1 | 53 | %79,3 | HDP | %88,1 |
| Yaramış Köyü | 2 | 481 | %90,0 | HDP | %96,7 |
| Yolgözler Köyü | 1 | 96 | %83,3 | HDP | %96,1 |
| Yukarıkıcık Köyü | 1 | 31 | %100,0 | HDP | %79,3 |
| Yurtseven Köyü | 1 | 148 | %83,8 | HDP | %69,8 |
| Çayırdere Köyü | 2 | 740 | %86,6 | HDP | %96,1 |
| Çiçekveren Köyü | 1 | 374 | %75,7 | HDP | %80,4 |
| Örenşar Köyü | 1 | 236 | %85,2 | HDP | %85,0 |
| İyikomşu Köyü | 2 | 605 | %80,8 | HDP | %96,5 |
| Şekerbulak Mah. | 2 | 561 | %78,3 | HDP | %58,6 |