%77,8
HDP birinci
34.755 geçerli oy · katılım %80,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bulanık ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %77,8 ile birinci; 34.755 geçerli oy, katılım %80,8.
Kayıtlı seçmen 44.242 · Oy kullanan 35.763 (katılım %80,8) · Geçerli 34.755 · Geçersiz 1.008
Bulanık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 27.028 | %77,8 |
| AKP | 4.935 | %14,2 |
| İYİ | 1.159 | %3,3 |
| MHP | 672 | %1,9 |
| CHP | 431 | %1,2 |
| SAADET | 206 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 136 | %0,4 |
| VATAN | 102 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 64 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bulanık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adıvar Köyü | 2 | 733 | %83,0 | HDP | %71,8 |
| Akçaarmut Köyü | 1 | 315 | %72,1 | HDP | %93,7 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 275 | %77,8 | HDP | %82,5 |
| Arakonak Köyü | 2 | 459 | %77,1 | HDP | %69,4 |
| Aşağıbüklü Köyü | 1 | 222 | %82,4 | HDP | %89,6 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.570 | %82,6 | HDP | %78,0 |
| Balotu Köyü | 3 | 1.058 | %72,5 | HDP | %62,7 |
| Bostancılar Köyü | 1 | 327 | %76,5 | HDP | %81,4 |
| Büngüldek Köyü | 1 | 93 | %73,1 | HDP | %78,5 |
| Cankurtaran Köyü | 1 | 328 | %83,8 | HDP | %94,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.194 | %79,5 | HDP | %62,7 |
| Demirkapı Köyü | 2 | 481 | %72,4 | HDP | %87,4 |
| Değirmensuyu Köyü | 1 | 253 | %82,6 | HDP | %92,3 |
| Dokuzpınar Köyü | 1 | 230 | %79,6 | HDP | %77,1 |
| Elmakaya-Cumhuriyet Mah. | 3 | 939 | %85,1 | HDP | %89,9 |
| Elmakaya-Karşıyaka Mah. | 2 | 464 | %87,1 | HDP | %71,4 |
| Erentepe-Fatih Mah. | 2 | 495 | %75,2 | HDP | %82,1 |
| Erentepe-Gazi Mah. | 3 | 1.104 | %72,8 | HDP | %82,7 |
| Erentepe-Kale Mah. | 2 | 594 | %79,3 | HDP | %81,8 |
| Ericek Köyü | 1 | 145 | %94,5 | HDP | %80,8 |
| Esenlik Köyü | 2 | 725 | %89,7 | HDP | %92,2 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 89 | %91,0 | HDP | %84,6 |
| Gölyanı Köyü | 2 | 593 | %84,5 | HDP | %86,1 |
| Göztepe Köyü | 2 | 402 | %90,8 | HDP | %81,7 |
| Güllüova Mah. | 2 | 482 | %89,2 | AKP | %53,5 |
| Gülçimen Köyü | 1 | 307 | %83,4 | HDP | %85,8 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 161 | %76,4 | HDP | %83,5 |
| Günbatmaz Köyü | 1 | 359 | %89,7 | HDP | %78,5 |
| Gündüzü Köyü | 1 | 374 | %81,8 | HDP | %90,2 |
| Günyurdu Köyü | 2 | 511 | %89,8 | HDP | %91,6 |
| Han Köyü | 1 | 35 | %42,9 | AKP | %33,3 |
| Hoşgeldi Köyü | 1 | 283 | %74,2 | HDP | %93,2 |
| Karaağıl Köyü | 3 | 932 | %76,5 | HDP | %83,0 |
| Karaburun Köyü | 2 | 404 | %87,9 | HDP | %92,4 |
| Kırkgöze Köyü | 4 | 1.218 | %85,5 | HDP | %83,1 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 278 | %78,1 | HDP | %79,7 |
| Koyunağılı Köyü | 1 | 42 | %76,2 | HDP | %77,4 |
| Kurganlı Köyü | 1 | 274 | %75,9 | HDP | %82,5 |
| Köprüyolu Köyü | 2 | 515 | %83,7 | HDP | %94,7 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.801 | %83,7 | HDP | %66,9 |
| Mescitli Mah. | 1 | 258 | %91,5 | HDP | %70,1 |
| Meşeiçi Köyü | 1 | 375 | %75,2 | HDP | %90,0 |
| Molladavut Köyü | 1 | 195 | %84,1 | HDP | %74,3 |
| Mollakent Köyü | 2 | 785 | %81,5 | HDP | %87,7 |
| Okçular Köyü | 1 | 94 | %63,8 | HDP | %96,6 |
| Olurdere Köyü | 1 | 365 | %80,8 | HDP | %89,5 |
| Oğlakkaya Köyü | 2 | 471 | %91,5 | HDP | %94,8 |
| Rüstemgedik-Bağlar Mah. | 2 | 419 | %86,9 | HDP | %94,1 |
| Rüstemgedik-Hanedan Mah. | 2 | 461 | %79,0 | HDP | %93,6 |
| Rüstemgedik-Zafer Mah. | 1 | 294 | %81,3 | HDP | %90,1 |
| Rüstemgedik-İnönü Mah. | 1 | 330 | %78,2 | HDP | %95,2 |
| Samanyolu Köyü | 1 | 83 | %83,1 | HDP | %85,1 |
| Sarıpınar-Pınar Mah. | 2 | 416 | %79,3 | HDP | %89,5 |
| Sarıpınar-Sinan Mah. | 1 | 375 | %76,0 | HDP | %85,3 |
| Sarıpınar-Çimen Mah. | 1 | 350 | %78,0 | HDP | %85,1 |
| Seçme Köyü | 1 | 276 | %83,3 | HDP | %88,6 |
| Sıradere Köyü | 1 | 71 | %87,3 | HDP | %72,1 |
| Sultanlı Köyü | 1 | 384 | %78,7 | HDP | %96,7 |
| Söğütlü Köyü | 2 | 535 | %84,1 | HDP | %71,6 |
| Uzgörür-Abdalbeyazıt Mah. | 1 | 226 | %83,2 | HDP | %73,4 |
| Uzgörür-Alagez Mah. | 1 | 51 | %80,4 | HDP | %81,6 |
| Uzgörür-Arı Mah. | 1 | 202 | %83,7 | HDP | %89,2 |
| Uzgörür-Fatih Mah. | 2 | 471 | %89,8 | HDP | %94,4 |
| Uzgörür-Gazi Mah. | 1 | 220 | %89,1 | HDP | %89,7 |
| Yazbaşı Köyü | 2 | 580 | %80,0 | HDP | %88,9 |
| Yemişen Köyü | 2 | 757 | %89,4 | HDP | %95,1 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.516 | %74,6 | HDP | %56,3 |
| Yokuşbaşı Köyü | 3 | 820 | %86,7 | HDP | %94,0 |
| Yoncalı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 264 | %90,2 | HDP | %68,0 |
| Yoncalı-Hürriyet Mah. | 2 | 542 | %86,2 | HDP | %55,0 |
| Yoncalı-Yeni Mah. | 1 | 276 | %84,1 | HDP | %48,2 |
| Zafer Mah. | 8 | 3.020 | %72,7 | HDP | %65,2 |
| Çataklı Köyü | 1 | 354 | %81,4 | HDP | %95,8 |
| Çaygeldi Köyü | 1 | 331 | %82,5 | HDP | %71,4 |
| Örenkent Köyü | 2 | 731 | %74,8 | HDP | %76,5 |
| Üçtepe Köyü | 1 | 193 | %73,6 | AKP | %54,6 |
| İnönü Mah. | 5 | 1.611 | %82,7 | HDP | %74,8 |
| Şatırlar Köyü | 1 | 166 | %101,8 | AKP | %97,0 |
| Şehitlik Mah. | 8 | 2.908 | %80,6 | HDP | %81,2 |
| Şehittahir Köyü | 1 | 290 | %79,3 | HDP | %63,1 |
| Şehitveren Köyü | 1 | 112 | %75,9 | HDP | %81,9 |