Bodrum · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBodrum ilçesi
%50,9
CHP birinci
113.110 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bodrum ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %50,9 ile birinci; 113.110 geçerli oy, katılım %87,5.
Bodrum
Kayıtlı seçmen 130.986 · Oy kullanan 114.660 (katılım %87,5) · Geçerli 113.110 · Geçersiz 1.550
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyarlar Mah. | 12 | 4.061 | %87,7 | CHP | %57,1 |
| Akçaalan Mah. | 17 | 6.084 | %86,8 | CHP | %38,7 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 4.027 | %85,5 | CHP | %53,1 |
| Bahçeyaka Mah. | 2 | 521 | %93,5 | CHP | %52,2 |
| Bitez Mah. | 21 | 7.677 | %87,5 | CHP | %53,7 |
| Cevat Şakir Mah. | 10 | 3.658 | %86,0 | CHP | %51,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.894 | %88,0 | CHP | %58,0 |
| Dağbelen Mah. | 2 | 436 | %89,7 | CHP | %42,1 |
| Dereköy Mah. | 3 | 848 | %89,0 | CHP | %47,0 |
| Dirmil Mah. | 13 | 4.648 | %86,9 | CHP | %43,9 |
| Eskiçeşme Mah. | 10 | 3.487 | %85,8 | CHP | %60,7 |
| Farilya Mah. | 7 | 2.301 | %89,9 | CHP | %40,5 |
| Geriş Mah. | 7 | 2.632 | %87,3 | CHP | %55,4 |
| Gökpınar Mah. | 1 | 156 | %87,8 | CHP | %41,5 |
| Gölbaşı Mah. | 3 | 1.134 | %86,1 | CHP | %41,8 |
| Göltürkbükü Mah. | 12 | 4.139 | %88,1 | CHP | %51,4 |
| Gümbet Mah. | 7 | 2.423 | %77,1 | CHP | %50,4 |
| Gümüşlük Mah. | 8 | 2.934 | %89,7 | CHP | %53,7 |
| Gündoğan Mah. | 9 | 3.336 | %87,9 | CHP | %48,6 |
| Gürece Mah. | 2 | 540 | %88,3 | CHP | %43,8 |
| Güvercinlik Mah. | 3 | 1.106 | %86,4 | CHP | %55,9 |
| Karabağ Mah. | 12 | 4.554 | %88,0 | CHP | %51,9 |
| Karaova Mah. | 5 | 1.761 | %88,4 | CHP | %42,5 |
| Kemer Mah. | 1 | 312 | %94,6 | CHP | %42,8 |
| Konacık Mah. | 9 | 3.246 | %86,9 | CHP | %45,5 |
| Koyunbaba Mah. | 5 | 1.872 | %88,8 | CHP | %55,9 |
| Kumbahçe Mah. | 10 | 3.781 | %86,1 | CHP | %59,1 |
| Kumköy Mah. | 1 | 308 | %89,6 | CHP | %70,0 |
| Küçükbük Mah. | 3 | 1.082 | %90,3 | CHP | %57,2 |
| Mazıköy Mah. | 5 | 902 | %92,4 | CHP | %51,7 |
| Mumcular Mah. | 3 | 1.060 | %88,5 | CHP | %46,1 |
| Ortakentyahşi Mah. | 22 | 7.828 | %88,7 | CHP | %53,9 |
| Peksimet Mah. | 5 | 1.720 | %87,6 | CHP | %46,3 |
| Pınarlıbelen Mah. | 3 | 775 | %93,6 | CHP | %53,1 |
| Sazköy Mah. | 2 | 538 | %97,8 | CHP | %57,7 |
| Tepecik (KARAOVA) Mah. | 1 | 273 | %96,7 | CHP | %49,6 |
| Tepecik Mah. | 2 | 751 | %87,0 | CHP | %57,5 |
| Torba Mah. | 5 | 1.752 | %82,8 | CHP | %57,2 |
| Turgutreis Mah. | 13 | 4.604 | %87,0 | CHP | %60,5 |
| Türkkuyusu Mah. | 4 | 1.256 | %86,0 | CHP | %51,5 |
| Umurca Mah. | 13 | 4.217 | %89,3 | CHP | %55,2 |
| Yakaköy Mah. | 4 | 1.343 | %88,0 | HDP | %39,0 |
| Yalı Mah. | 10 | 3.558 | %88,6 | CHP | %50,5 |
| Yalıkavak Mah. | 13 | 4.734 | %89,1 | CHP | %52,4 |
| Yeniköy (KARAOVA) Mah. | 2 | 618 | %92,2 | CHP | %47,3 |
| Yeniköy Mah. | 7 | 2.640 | %85,9 | CHP | %59,1 |
| Yokuşbaşı Mah. | 8 | 3.020 | %87,1 | CHP | %50,9 |
| Çamarası Mah. | 1 | 333 | %96,1 | CHP | %47,2 |
| Çamlık Mah. | 1 | 333 | %92,5 | CHP | %52,0 |
| Çarşı Mah. | 7 | 2.427 | %84,9 | CHP | %56,8 |
| Çırkan Mah. | 22 | 7.987 | %87,3 | CHP | %40,9 |
| Çömlekçi Mah. | 2 | 592 | %98,8 | CHP | %71,9 |
| İslamhaneleri Mah. | 8 | 2.767 | %86,3 | CHP | %37,5 |