Mazıdağı · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMazıdağı ilçesi
%71,9
HDP birinci
16.481 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazıdağı ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %71,9 ile birinci; 16.481 geçerli oy, katılım %86,3.
Mazıdağı
Kayıtlı seçmen 19.854 · Oy kullanan 17.133 (katılım %86,3) · Geçerli 16.481 · Geçersiz 652
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Mah. | 1 | 119 | %100,0 | HDP | %83,3 |
| Arıköy Mah. | 1 | 129 | %84,5 | AKP | %64,4 |
| Arısu Mah. | 1 | 61 | %100,0 | HDP | %73,3 |
| Atalar Mah. | 1 | 131 | %109,9 | HDP | %76,1 |
| Atlıca Mah. | 1 | 268 | %90,3 | HDP | %94,6 |
| Aykut Mah. | 1 | 191 | %99,5 | HDP | %79,4 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 116 | %95,7 | HDP | %64,2 |
| Balpınar Mah. | 2 | 735 | %83,3 | AKP | %55,7 |
| Bilge Mah. | 1 | 68 | %98,5 | AKP | %65,2 |
| Duraklı Mah. | 1 | 266 | %94,4 | HDP | %73,0 |
| Dikyamaç Mah. | 1 | 14 | %142,9 | HDP | %55,0 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 240 | %101,3 | HDP | %86,4 |
| Engin Mah. | 1 | 53 | %113,2 | HDP | %49,2 |
| Erdalı Mah. | 1 | 38 | %115,8 | HDP | %70,5 |
| Evciler Mah. | 3 | 835 | %87,4 | HDP | %87,0 |
| Gümüşpınar Mah. | 2 | 377 | %92,8 | HDP | %86,9 |
| Gümüşyuva Mah. | 1 | 202 | %61,9 | HDP | %67,8 |
| Gündoğan Mah. | 5 | 1.685 | %89,1 | HDP | %81,0 |
| Gürgöze Mah. | 1 | 256 | %84,8 | HDP | %69,6 |
| Işıkyaka Mah. | 1 | 93 | %98,9 | HDP | %77,5 |
| Karaalani Mah. | 2 | 741 | %47,4 | HDP | %62,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 133 | %104,5 | CHP | %97,1 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.194 | %85,6 | HDP | %68,1 |
| Kayalar Mah. | 8 | 2.717 | %88,7 | HDP | %77,3 |
| Kemerli Mah. | 1 | 265 | %91,3 | HDP | %80,3 |
| Kocakent Mah. | 4 | 1.348 | %91,8 | HDP | %70,9 |
| Konur Mah. | 1 | 51 | %139,2 | HDP | %65,2 |
| Meşeli Mah. | 1 | 248 | %95,6 | HDP | %83,7 |
| Poyraz Mah. | 6 | 1.904 | %81,0 | HDP | %66,4 |
| Sakızlı Mah. | 3 | 776 | %64,8 | HDP | %43,3 |
| Sağmal Mah. | 1 | 349 | %76,8 | HDP | %87,1 |
| Tanrıyolu Mah. | 1 | 82 | %93,9 | HDP | %92,0 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 168 | %93,5 | AKP | %69,2 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 236 | %90,3 | HDP | %79,2 |
| Yağmur Mah. | 2 | 381 | %77,7 | HDP | %63,0 |
| Yetkinler Mah. | 1 | 359 | %87,2 | HDP | %67,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 248 | %91,5 | HDP | %73,0 |
| Yukarıkonak Mah. | 1 | 246 | %90,2 | HDP | %84,6 |
| Yukarıocak Mah. | 1 | 280 | %82,5 | HDP | %88,8 |
| Yücebağ Mah. | 1 | 256 | %98,4 | HDP | %92,8 |
| Çankaya Mah. | 1 | 34 | %108,8 | HDP | %43,2 |
| Çayönü Mah. | 1 | 117 | %96,6 | HDP | %85,5 |
| Ömürlü Mah. | 1 | 345 | %90,4 | HDP | %89,4 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 166 | %83,1 | AKP | %71,9 |
| İkisu Mah. | 1 | 108 | %93,5 | HDP | %91,0 |
| Şanlı Mah. | 3 | 760 | %90,8 | HDP | %76,4 |
| Şenyuva Mah. | 2 | 465 | %95,3 | HDP | %92,9 |