Derik · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDerik ilçesi
%79,0
HDP birinci
28.749 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Derik ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %79,0 ile birinci; 28.749 geçerli oy, katılım %85,6.
Derik
Kayıtlı seçmen 34.218 · Oy kullanan 29.277 (katılım %85,6) · Geçerli 28.749 · Geçersiz 528
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adak Mah. | 1 | 204 | %78,9 | HDP | %33,1 |
| Adakent Mah. | 1 | 159 | %96,9 | HDP | %84,3 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 57 | %96,5 | HDP | %92,7 |
| Akıncılar Mah. | 2 | 381 | %96,3 | AKP | %44,2 |
| Akçay Mah. | 1 | 368 | %58,7 | HDP | %75,1 |
| Alanlı Mah. | 2 | 425 | %97,9 | HDP | %96,9 |
| Alibey Mah. | 1 | 356 | %99,4 | HDP | %79,3 |
| Ambarlı Mah. | 2 | 562 | %93,8 | HDP | %98,1 |
| Atlı Mah. | 3 | 1.089 | %92,9 | HDP | %99,0 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 203 | %86,2 | HDP | %90,8 |
| Aşağımezra Mah. | 1 | 82 | %84,2 | HDP | %73,9 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.572 | %79,1 | HDP | %81,2 |
| Ballı Mah. | 1 | 234 | %83,8 | AKP | %57,4 |
| Balova Mah. | 1 | 202 | %87,1 | HDP | %84,1 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 314 | %70,7 | HDP | %71,8 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 278 | %78,1 | HDP | %82,6 |
| Başaran Mah. | 1 | 124 | %103,2 | AKP | %39,8 |
| Beşbudak Mah. | 2 | 455 | %99,8 | HDP | %90,2 |
| Boyaklı Mah. | 3 | 1.093 | %83,1 | HDP | %92,6 |
| Bozbayır Mah. | 1 | 249 | %78,7 | HDP | %56,8 |
| Bozok Mah. | 2 | 511 | %95,1 | HDP | %83,9 |
| Burçköy Mah. | 1 | 192 | %78,1 | HDP | %44,8 |
| Böğrek Mah. | 1 | 104 | %96,2 | HDP | %90,5 |
| Cevizpınar Mah. | 10 | 3.340 | %81,9 | HDP | %87,0 |
| Dağ Mah. | 2 | 587 | %77,7 | HDP | %89,6 |
| Demirli Mah. | 2 | 515 | %99,2 | HDP | %65,0 |
| Denktaş Mah. | 1 | 117 | %93,2 | HDP | %91,7 |
| Derinsu Mah. | 2 | 729 | %80,8 | HDP | %61,0 |
| Doğancı Mah. | 1 | 78 | %101,3 | AKP | %67,5 |
| Dumanlı Mah. | 1 | 362 | %83,7 | HDP | %84,2 |
| Dumluca Mah. | 1 | 315 | %83,8 | HDP | %74,1 |
| Düztaş Mah. | 2 | 512 | %77,2 | HDP | %88,4 |
| Dikmen Mah. | 1 | 321 | %98,4 | HDP | %51,5 |
| Göktaş Mah. | 2 | 595 | %69,4 | HDP | %62,1 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 207 | %96,6 | HDP | %74,9 |
| Hayırlı Mah. | 1 | 268 | %94,8 | HDP | %72,6 |
| Hisaraltı Mah. | 2 | 492 | %93,5 | HDP | %89,8 |
| Ilıca Mah. | 1 | 172 | %97,7 | HDP | %80,8 |
| Issız Mah. | 1 | 151 | %96,0 | HDP | %84,1 |
| Kale Mah. | 12 | 3.989 | %79,8 | HDP | %87,6 |
| Kanatlı Mah. | 1 | 85 | %105,9 | AKP | %98,9 |
| Karaburun Mah. | 1 | 74 | %102,7 | HDP | %85,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 301 | %94,4 | HDP | %81,3 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 415 | %96,6 | HDP | %85,3 |
| Konak Mah. | 1 | 238 | %102,9 | HDP | %95,9 |
| Konuk Mah. | 1 | 115 | %90,4 | HDP | %83,3 |
| Kovalı Mah. | 3 | 776 | %97,8 | HDP | %98,0 |
| Kovanlı Mah. | 2 | 660 | %90,8 | HDP | %86,0 |
| Koçyiğit Mah. | 2 | 426 | %85,0 | HDP | %77,1 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 58 | %98,3 | AKP | %68,4 |
| Kutluca Mah. | 2 | 388 | %98,5 | HDP | %95,8 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 267 | %90,6 | HDP | %87,5 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 109 | %92,7 | HDP | %71,7 |
| Küçükpınar Mah. | 1 | 274 | %82,1 | HDP | %90,9 |
| Meşeli Mah. | 1 | 180 | %89,4 | HDP | %49,7 |
| Ortaca Mah. | 1 | 81 | %92,6 | HDP | %94,6 |
| Pirinçli Mah. | 3 | 1.122 | %70,5 | AKP | %62,0 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 200 | %85,0 | HDP | %94,6 |
| Subaşı Mah. | 1 | 307 | %93,8 | AKP | %68,6 |
| Söğütözü Mah. | 2 | 592 | %74,7 | HDP | %89,7 |
| Taşıt Mah. | 1 | 51 | %107,8 | HDP | %61,1 |
| Tepebağ Mah. | 3 | 971 | %82,4 | HDP | %89,0 |
| Yazıcık Mah. | 1 | 224 | %100,5 | HDP | %32,3 |
| Yukarımezra Mah. | 1 | 163 | %90,8 | HDP | %76,7 |
| Zeytinpınar Mah. | 3 | 946 | %80,3 | HDP | %94,1 |
| Çadırlı Mah. | 2 | 557 | %89,1 | HDP | %88,1 |
| Çataltepe Mah. | 2 | 501 | %100,0 | HDP | %95,3 |
| Çayköy Mah. | 1 | 264 | %97,7 | HDP | %94,5 |
| Çağıl Mah. | 2 | 446 | %79,8 | HDP | %96,6 |
| Çukursu Mah. | 1 | 256 | %96,1 | HDP | %51,6 |
| Üçkuyu Mah. | 1 | 137 | %74,5 | HDP | %61,3 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 104 | %76,0 | HDP | %52,1 |
| İncesu Mah. | 1 | 309 | %91,6 | HDP | %77,2 |
| Şahverdi Mah. | 1 | 353 | %85,3 | HDP | %52,1 |
| Şerefli Mah. | 1 | 304 | %82,6 | HDP | %48,5 |