Artuklu · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArtuklu ilçesi
%47,3
AK PARTİ birinci
84.245 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artuklu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,3 ile birinci; 84.245 geçerli oy, katılım %85,5.
Artuklu
Kayıtlı seçmen 100.990 · Oy kullanan 86.297 (katılım %85,5) · Geçerli 84.245 · Geçersiz 2.052
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 13 Mart Mah. | 45 | 16.246 | %84,4 | AKP | %47,1 |
| Acar Mah. | 1 | 97 | %102,1 | HDP | %69,4 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 104 | %94,2 | HDP | %65,3 |
| Akbağ Mah. | 1 | 368 | %94,3 | HDP | %74,9 |
| Akıncı Mah. | 2 | 532 | %83,5 | HDP | %80,4 |
| Alakuş Mah. | 1 | 105 | %89,5 | HDP | %77,2 |
| Alımlı Mah. | 1 | 57 | %107,0 | HDP | %60,7 |
| Ambar Mah. | 1 | 198 | %89,4 | HDP | %97,2 |
| Aran Mah. | 2 | 533 | %87,6 | HDP | %85,8 |
| Arpatepe Mah. | 1 | 279 | %83,5 | HDP | %88,8 |
| Avcılar Mah. | 1 | 128 | %94,5 | AKP | %69,8 |
| Aytepe Mah. | 1 | 127 | %81,9 | HDP | %75,0 |
| Aşağıyeniköy Mah. | 1 | 89 | %93,3 | HDP | %79,5 |
| Bağlıca Mah. | 2 | 574 | %92,2 | HDP | %75,1 |
| Boztepe Mah. | 2 | 449 | %87,3 | AKP | %54,8 |
| Buğday Mah. | 1 | 316 | %83,2 | HDP | %95,4 |
| Cevizlik Mah. | 2 | 490 | %64,7 | AKP | %48,8 |
| Cevizpınarı Mah. | 2 | 384 | %76,8 | AKP | %59,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.479 | %87,7 | HDP | %66,6 |
| Dara Mah. | 2 | 598 | %84,5 | HDP | %76,2 |
| Düzlük Mah. | 1 | 46 | %93,5 | HDP | %65,1 |
| Dibektaş Mah. | 1 | 49 | %108,2 | AKP | %77,4 |
| Diyarbakır Kapı Mah. | 3 | 794 | %80,9 | AKP | %60,3 |
| Elmabahçe Mah. | 1 | 252 | %100,8 | HDP | %90,5 |
| Eminettin Mah. | 2 | 399 | %80,7 | AKP | %74,3 |
| Ensar Mah. | 6 | 1.958 | %85,8 | AKP | %74,3 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 155 | %101,3 | HDP | %83,6 |
| Eryeri Mah. | 2 | 694 | %90,6 | HDP | %63,2 |
| Esentepe Mah. | 1 | 169 | %85,8 | HDP | %93,6 |
| Eskikale Mah. | 1 | 104 | %96,2 | HDP | %68,0 |
| Gökçe Mah. | 12 | 4.187 | %90,3 | AKP | %55,3 |
| Göllü Mah. | 2 | 576 | %93,8 | HDP | %54,0 |
| Gül Mah. | 3 | 770 | %84,6 | AKP | %59,9 |
| Güneyli Mah. | 1 | 100 | %84,0 | HDP | %85,4 |
| Gürağaç Mah. | 1 | 43 | %104,7 | HDP | %50,0 |
| Hamzabey Mah. | 1 | 152 | %92,1 | AKP | %93,5 |
| Hatunlu Mah. | 1 | 270 | %93,0 | AKP | %59,3 |
| Haydar Mah. | 1 | 125 | %88,8 | HDP | %65,7 |
| Hüyüklü Mah. | 1 | 231 | %88,7 | HDP | %84,2 |
| Kabala Mah. | 14 | 4.748 | %93,5 | AKP | %81,8 |
| Karademir Mah. | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %50,0 |
| Kayacan Mah. | 3 | 1.047 | %83,8 | AKP | %59,7 |
| Konaklı Mah. | 1 | 197 | %91,4 | HDP | %84,8 |
| Kotek Mah. | 6 | 1.955 | %88,5 | HDP | %83,4 |
| Kumlu Mah. | 3 | 1.017 | %93,7 | AKP | %49,7 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 336 | %88,7 | AKP | %49,2 |
| Küçükköy Mah. | 1 | 217 | %89,4 | HDP | %94,3 |
| Latifiye Mah. | 1 | 301 | %84,4 | AKP | %59,6 |
| Medrese Mah. | 1 | 371 | %81,7 | AKP | %68,5 |
| Necmettin Mah. | 2 | 434 | %83,9 | AKP | %68,4 |
| Nur (AKINCI) Mah. | 1 | 79 | %100,0 | AKP | %61,0 |
| Nur Mah. | 25 | 8.487 | %83,1 | HDP | %46,0 |
| Ofis Mah. | 5 | 1.784 | %84,2 | HDP | %68,5 |
| Ortaköy Mah. | 13 | 4.519 | %85,9 | AKP | %71,1 |
| Sakalar Mah. | 1 | 258 | %82,2 | HDP | %57,1 |
| Saraçoğlu Mah. | 8 | 2.436 | %85,2 | HDP | %73,4 |
| Savurkapı Mah. | 6 | 2.177 | %83,1 | AKP | %72,4 |
| Sultanköy Mah. | 1 | 285 | %83,2 | HDP | %68,1 |
| Teker Mah. | 3 | 894 | %85,6 | AKP | %72,8 |
| Tozan Mah. | 1 | 117 | %93,2 | HDP | %81,3 |
| Tilkitepe Mah. | 1 | 99 | %84,9 | HDP | %72,6 |
| Ulucami Mah. | 2 | 504 | %77,6 | AKP | %80,5 |
| Yalım Mah. | 28 | 9.846 | %80,8 | HDP | %46,2 |
| Yardere Mah. | 1 | 119 | %89,1 | HDP | %77,8 |
| Yayla Mah. | 1 | 155 | %95,5 | HDP | %59,9 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 172 | %85,5 | HDP | %70,6 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 351 | %91,2 | AKP | %70,7 |
| Yaylı Mah. | 3 | 918 | %81,6 | AKP | %64,7 |
| Yenice Mah. | 1 | 21 | %114,3 | HDP | %75,0 |
| Yenikapı Mah. | 2 | 655 | %85,7 | AKP | %75,5 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 313 | %86,9 | HDP | %77,9 |
| Yenişehir Mah. | 39 | 13.088 | %84,4 | AKP | %51,8 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 61 | %95,1 | HDP | %46,4 |
| Yukarıaydınlı Mah. | 1 | 321 | %86,9 | HDP | %73,0 |
| Yukarıhatunlu Mah. | 1 | 99 | %105,1 | AKP | %76,9 |
| Yukarıyeniköy Mah. | 1 | 136 | %89,7 | HDP | %65,6 |
| Yüce Mah. | 2 | 389 | %87,9 | HDP | %85,7 |
| Çabuk Mah. | 5 | 1.652 | %83,0 | AKP | %49,1 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 437 | %100,2 | AKP | %62,7 |
| Çatak Mah. | 1 | 321 | %79,8 | HDP | %70,3 |
| Çayırpınar Mah. | 1 | 83 | %94,0 | HDP | %77,9 |
| Çağlar Mah. | 1 | 320 | %91,9 | HDP | %74,9 |
| Çıplaktepe Mah. | 1 | 158 | %87,3 | HDP | %90,4 |
| Çukuryurt Mah. | 1 | 174 | %93,1 | HDP | %97,5 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 194 | %95,9 | AKP | %75,5 |
| Özlüce Mah. | 1 | 235 | %88,5 | VATAN | %92,8 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.305 | %89,7 | HDP | %70,1 |
| Şar Mah. | 4 | 1.259 | %80,9 | AKP | %72,6 |
| Şehidiye Mah. | 2 | 672 | %80,4 | AKP | %78,1 |