Turgutlu · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTurgutlu ilçesi
%38,7
AK PARTİ birinci
102.956 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turgutlu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,7 ile birinci; 102.956 geçerli oy, katılım %90,1.
Turgutlu
Kayıtlı seçmen 116.822 · Oy kullanan 105.261 (katılım %90,1) · Geçerli 102.956 · Geçersiz 2.305
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 12 | 4.225 | %89,0 | CHP | %34,9 |
| Akköy Mah. | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %59,7 |
| Akçapınar Mah. | 2 | 587 | %91,5 | AKP | %37,7 |
| Albayrak Mah. | 10 | 3.523 | %88,4 | AKP | %47,7 |
| Altay Mah. | 11 | 3.874 | %90,6 | AKP | %40,3 |
| Atatürk Mah. | 18 | 6.330 | %89,9 | AKP | %38,1 |
| Avşar Mah. | 5 | 1.875 | %94,6 | AKP | %64,7 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 168 | %100,0 | AKP | %74,8 |
| Aşağıbozkır Mah. | 1 | 192 | %97,4 | AKP | %70,3 |
| Baktırlı Mah. | 1 | 155 | %98,1 | AKP | %53,5 |
| Bozkır Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %32,4 |
| Bozkurt Mah. | 6 | 2.021 | %90,4 | AKP | %46,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 30 | 10.761 | %89,5 | CHP | %39,3 |
| Dalbahçe Mah. | 2 | 605 | %98,2 | AKP | %67,3 |
| Dağyeniköy Mah. | 1 | 145 | %95,2 | AKP | %68,4 |
| Derbent Mah. | 4 | 1.496 | %92,1 | AKP | %53,2 |
| Ergenekon Mah. | 19 | 6.594 | %90,3 | AKP | %32,3 |
| Gökgedik Mah. | 1 | 170 | %98,8 | AKP | %52,8 |
| Güney Mah. | 1 | 209 | %98,6 | AKP | %60,0 |
| Hacıisalar Mah. | 1 | 275 | %97,8 | AKP | %49,0 |
| Irlamaz Mah. | 1 | 379 | %91,0 | CHP | %38,4 |
| Kabaçınar Mah. | 1 | 225 | %93,3 | AKP | %75,7 |
| Karaköy Mah. | 1 | 241 | %87,6 | AKP | %56,0 |
| Karaoluk Mah. | 1 | 138 | %84,1 | AKP | %74,5 |
| Kayrak Mah. | 1 | 319 | %97,5 | AKP | %73,0 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.631 | %90,9 | AKP | %45,1 |
| Kurudere Mah. | 1 | 169 | %100,0 | AKP | %70,6 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 311 | %96,8 | AKP | %46,1 |
| Musacalı Mah. | 2 | 517 | %84,9 | AKP | %44,3 |
| Musalaryeniköy Mah. | 1 | 249 | %91,6 | CHP | %40,0 |
| Mustafa Kemal Mah. | 15 | 5.674 | %88,8 | HDP | %48,4 |
| Osmancık Mah. | 1 | 185 | %98,9 | AKP | %68,4 |
| Sarıbey Mah. | 1 | 285 | %85,3 | CHP | %39,6 |
| Selvilitepe Mah. | 29 | 10.430 | %89,9 | AKP | %42,5 |
| Subaşı Mah. | 12 | 4.162 | %89,0 | AKP | %34,5 |
| Sinirli Mah. | 1 | 233 | %83,3 | CHP | %36,0 |
| Sivrice Mah. | 1 | 87 | %96,6 | AKP | %62,7 |
| Temrek Mah. | 1 | 68 | %98,5 | CHP | %36,9 |
| Turan Mah. | 9 | 3.098 | %90,5 | AKP | %37,3 |
| Turgutlar Mah. | 7 | 2.418 | %88,3 | AKP | %49,5 |
| Urganlı Mah. | 10 | 3.437 | %89,1 | AKP | %40,5 |
| Yakuplar Mah. | 1 | 135 | %97,8 | AKP | %53,2 |
| Yayla Mah. | 1 | 162 | %100,6 | AKP | %56,6 |
| Yedi Eylül Mah. | 20 | 7.133 | %90,4 | AKP | %37,9 |
| Yeni Mah. | 8 | 3.025 | %90,5 | AKP | %35,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 304 | %93,1 | AKP | %40,7 |
| Yıldırım Mah. | 15 | 5.205 | %89,1 | AKP | %38,5 |
| Yılmazlar Mah. | 11 | 3.922 | %91,3 | AKP | %35,4 |
| Yunusdere Mah. | 1 | 160 | %96,3 | AKP | %74,7 |
| Yiğitler Mah. | 4 | 1.505 | %86,6 | AKP | %42,5 |
| Çampınar Mah. | 1 | 285 | %87,7 | AKP | %43,0 |
| Çatalköprü Mah. | 1 | 365 | %98,9 | AKP | %47,0 |
| Çepnibektaş Mah. | 1 | 334 | %95,5 | CHP | %78,8 |
| Çepnidere Mah. | 3 | 1.018 | %95,5 | CHP | %82,2 |
| Çıkrıkçı Mah. | 2 | 687 | %91,6 | AKP | %62,2 |
| Ören Mah. | 1 | 352 | %79,3 | AKP | %51,3 |
| Özyurt Mah. | 4 | 1.411 | %89,9 | AKP | %45,8 |
| İstasyonaltı Mah. | 10 | 3.444 | %89,2 | HDP | %69,5 |
| İstiklal Mah. | 7 | 2.313 | %89,0 | AKP | %40,6 |
| İzzettin Mah. | 2 | 445 | %82,3 | AKP | %39,8 |
| Şehitler Mah. | 19 | 6.980 | %90,6 | AKP | %42,4 |