%38,0
AK PARTİ birinci
13.946 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selendi ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,0 ile birinci; 13.946 geçerli oy, katılım %90,6.
Kayıtlı seçmen 16.027 · Oy kullanan 14.523 (katılım %90,6) · Geçerli 13.946 · Geçersiz 577
Selendi Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.304 | %38,0 |
| MHP | 4.494 | %32,2 |
| CHP | 2.279 | %16,3 |
| İYİ | 1.223 | %8,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 234 | %1,7 |
| HDP | 125 | %0,9 |
| SAADET | 120 | %0,9 |
| VATAN | 82 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 68 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Selendi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçakertil Mah. | 1 | 132 | %87,9 | CHP | %36,6 |
| Altınköy Mah. | 2 | 154 | %93,5 | AKP | %49,6 |
| Avlaşa Mah. | 1 | 244 | %88,9 | MHP | %45,4 |
| Aşağıtefen Mah. | 2 | 157 | %95,5 | MHP | %43,8 |
| Bekirağalar Mah. | 1 | 68 | %95,6 | MHP | %33,3 |
| Beypınar Mah. | 1 | 169 | %92,9 | MHP | %48,7 |
| Dedeler Mah. | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %39,0 |
| Dumanlar Mah. | 1 | 160 | %91,3 | AKP | %52,9 |
| Eskicami Mah. | 2 | 382 | %87,7 | CHP | %30,4 |
| Eskin Mah. | 3 | 519 | %89,0 | AKP | %34,3 |
| Fatih Mah. | 2 | 473 | %86,7 | AKP | %32,1 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 150 | %98,7 | AKP | %43,5 |
| Hacıhaliller Mah. | 1 | 79 | %91,1 | AKP | %30,0 |
| Hacılar Mah. | 1 | 330 | %95,5 | AKP | %56,8 |
| Halılar Mah. | 1 | 215 | %94,4 | MHP | %41,1 |
| Havaoğlu Mah. | 1 | 173 | %88,4 | AKP | %40,4 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 126 | %92,1 | MHP | %50,0 |
| Karabeyler Mah. | 3 | 484 | %92,8 | AKP | %43,9 |
| Karakozan Mah. | 2 | 301 | %86,4 | AKP | %64,8 |
| Karaselendi Mah. | 1 | 211 | %93,8 | MHP | %45,9 |
| Karataşterziler Mah. | 1 | 262 | %97,3 | MHP | %50,6 |
| Karşıova Mah. | 2 | 545 | %87,3 | MHP | %32,7 |
| Kayranlar Mah. | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %40,3 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 497 | %93,6 | AKP | %44,0 |
| Kınık Mah. | 1 | 216 | %88,9 | AKP | %45,3 |
| Kurtuluş Mah. | 4 | 890 | %90,0 | MHP | %34,0 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 102 | %86,3 | AKP | %59,3 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 227 | %88,6 | MHP | %48,7 |
| Mıdıklı Mah. | 2 | 272 | %94,5 | MHP | %45,1 |
| Mollaahmetler Mah. | 1 | 187 | %91,4 | MHP | %49,4 |
| Omurlar Mah. | 1 | 197 | %92,4 | MHP | %29,5 |
| Pınarlar Mah. | 2 | 424 | %93,4 | AKP | %50,7 |
| Rahmanlar Mah. | 2 | 457 | %91,5 | AKP | %37,1 |
| Selmanhacılar Mah. | 1 | 249 | %90,8 | AKP | %48,6 |
| Tavak Mah. | 2 | 387 | %91,7 | MHP | %45,2 |
| Tepeynihan Mah. | 1 | 281 | %90,0 | AKP | %50,2 |
| Turpçu Mah. | 1 | 93 | %96,8 | CHP | %39,1 |
| Yağcı Mah. | 1 | 106 | %99,1 | CHP | %44,7 |
| Yenicami Mah. | 2 | 686 | %88,3 | CHP | %31,9 |
| Yenice Mah. | 2 | 334 | %89,5 | MHP | %39,5 |
| Yeşil Mah. | 1 | 234 | %83,8 | MHP | %31,6 |
| Yıldız Mah. | 1 | 261 | %90,4 | AKP | %53,0 |
| Yukarıtefen Mah. | 1 | 130 | %98,5 | MHP | %50,4 |
| Zafer Mah. | 1 | 380 | %85,8 | CHP | %37,8 |
| Zıramanlar Mah. | 1 | 90 | %87,8 | AKP | %36,0 |
| Çalıklı Mah. | 1 | 154 | %90,3 | MHP | %46,3 |
| Çamköy Mah. | 2 | 284 | %89,1 | AKP | %58,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 221 | %94,1 | AKP | %37,4 |
| Çampınar Mah. | 2 | 268 | %95,9 | AKP | %47,2 |
| Çamyayla Mah. | 2 | 219 | %96,4 | MHP | %68,2 |
| Çanşa Mah. | 1 | 316 | %87,3 | AKP | %61,7 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 359 | %90,8 | AKP | %64,8 |
| Çortak Mah. | 2 | 286 | %92,0 | AKP | %50,0 |
| Çinan Mah. | 1 | 311 | %85,9 | AKP | %44,7 |
| İnnice Mah. | 1 | 207 | %86,0 | AKP | %54,0 |
| Şehirlioğlu Mah. | 1 | 204 | %86,3 | AKP | %39,1 |
| Şerefiye Mah. | 3 | 917 | %89,2 | AKP | %35,5 |