%38,5
AK PARTİ birinci
108.152 geçerli oy · katılım %90,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şehzadeler ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,5 ile birinci; 108.152 geçerli oy, katılım %90,9.
Kayıtlı seçmen 121.179 · Oy kullanan 110.187 (katılım %90,9) · Geçerli 108.152 · Geçersiz 2.035
Şehzadeler Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 41.653 | %38,5 |
| CHP | 25.877 | %23,9 |
| İYİ | 16.376 | %15,1 |
| MHP | 11.947 | %11,1 |
| HDP | 9.725 | %9,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 976 | %0,9 |
| SAADET | 849 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 331 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 227 | %0,2 |
| VATAN | 191 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şehzadeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Anafartalar Mah. | 7 | 2.447 | %90,0 | CHP | %47,0 |
| 2.Anafartalar Mah. | 12 | 4.314 | %89,1 | CHP | %41,0 |
| Adakale Mah. | 8 | 2.822 | %90,7 | AKP | %37,7 |
| Adnan Menderes Mah. | 9 | 3.096 | %89,2 | AKP | %53,8 |
| Ahmet Bedevi Mah. | 8 | 2.795 | %90,7 | AKP | %42,6 |
| Akıncılar Mah. | 7 | 2.509 | %91,2 | AKP | %34,2 |
| Akpınar Mah. | 12 | 4.175 | %90,0 | AKP | %58,5 |
| Alaybey Mah. | 18 | 6.791 | %90,8 | AKP | %35,9 |
| Arda Mah. | 11 | 3.818 | %92,6 | AKP | %39,1 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 93 | %96,8 | AKP | %37,5 |
| Aşağıçobanisa Mah. | 7 | 2.293 | %92,4 | AKP | %36,9 |
| Bayındırlık Mah. | 5 | 1.851 | %90,1 | AKP | %68,7 |
| Belenyenice Mah. | 1 | 163 | %96,9 | AKP | %44,4 |
| Dere Mah. | 4 | 1.167 | %91,9 | AKP | %44,9 |
| Dilşikar Mah. | 11 | 3.977 | %91,3 | AKP | %42,6 |
| Dinçer Mah. | 7 | 2.366 | %90,7 | AKP | %33,2 |
| Ege Mah. | 10 | 3.569 | %90,8 | AKP | %46,4 |
| Gediz Mah. | 3 | 822 | %90,8 | AKP | %66,7 |
| Göktaşlı Mah. | 8 | 2.783 | %92,1 | AKP | %48,5 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 143 | %94,4 | AKP | %60,2 |
| Hacıhaliller Mah. | 3 | 835 | %92,8 | CHP | %30,1 |
| Halıtlı Mah. | 2 | 417 | %97,6 | AKP | %53,6 |
| Hamzabeyli Mah. | 2 | 568 | %89,8 | CHP | %38,8 |
| Kalemli Mah. | 1 | 302 | %95,7 | AKP | %66,3 |
| Karaağaçlı Mah. | 5 | 1.772 | %93,7 | AKP | %47,1 |
| Karaoğlanlı Mah. | 4 | 1.484 | %92,3 | AKP | %43,7 |
| Karayenice Mah. | 1 | 362 | %94,8 | AKP | %62,6 |
| Kazım Karabekir Mah. | 11 | 3.889 | %88,7 | HDP | %53,5 |
| Kağan Mah. | 1 | 207 | %96,6 | AKP | %52,5 |
| Kırançiftliği Mah. | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %45,1 |
| Kocatepe Mah. | 3 | 1.078 | %90,6 | AKP | %65,5 |
| Kuşlubahçe Mah. | 10 | 3.478 | %91,1 | AKP | %34,0 |
| Mimarsinan Mah. | 9 | 3.093 | %91,5 | CHP | %34,4 |
| Nurlupınar Mah. | 5 | 1.685 | %90,5 | AKP | %59,7 |
| Nişancıpaşa Mah. | 8 | 2.766 | %91,1 | AKP | %33,2 |
| Peker Mah. | 16 | 5.707 | %90,9 | CHP | %37,8 |
| Sakarya Mah. | 11 | 3.949 | %90,6 | CHP | %36,2 |
| Sancaklıbozköy Mah. | 5 | 1.609 | %92,2 | AKP | %52,7 |
| Sancaklıkayadibi Mah. | 1 | 95 | %95,8 | AKP | %48,8 |
| Sancaklıuzunçınar Mah. | 1 | 100 | %99,0 | AKP | %46,3 |
| Sancaklıçeşmebaşı Mah. | 1 | 159 | %95,6 | AKP | %64,6 |
| Sancaklıiğdecik Mah. | 3 | 822 | %93,1 | AKP | %44,4 |
| Sarıalan Mah. | 1 | 174 | %89,1 | AKP | %64,7 |
| Saruhan Mah. | 6 | 2.102 | %92,1 | AKP | %47,7 |
| Selimşahlar Mah. | 4 | 1.382 | %88,4 | AKP | %47,0 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 103 | %99,0 | AKP | %40,6 |
| Tepecik Mah. | 1 | 243 | %95,1 | AKP | %55,5 |
| Tunca Mah. | 7 | 2.480 | %90,2 | AKP | %35,8 |
| Turgut Özal Mah. | 6 | 2.148 | %87,1 | HDP | %55,0 |
| Tilkisüleymaniye Mah. | 2 | 403 | %95,5 | AKP | %46,5 |
| Utku Mah. | 6 | 2.198 | %89,9 | CHP | %37,0 |
| Veziroğlu Mah. | 1 | 248 | %94,8 | AKP | %36,7 |
| Yarhasanlar Mah. | 20 | 7.458 | %91,6 | AKP | %31,3 |
| Yeniharmandalı Mah. | 1 | 235 | %90,2 | AKP | %34,5 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 957 | %95,4 | CHP | %83,9 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 584 | %92,3 | AKP | %34,0 |
| Yukarıçobanisa Mah. | 1 | 334 | %94,3 | AKP | %53,8 |
| Çamköy Mah. | 1 | 118 | %96,6 | AKP | %50,9 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.148 | %91,0 | AKP | %38,6 |
| Çavuşoğlu Mah. | 1 | 254 | %87,8 | AKP | %57,1 |
| Çerkezmahmudiye Mah. | 1 | 72 | %102,8 | AKP | %37,8 |
| Çınarlıkuyu Mah. | 4 | 1.026 | %82,3 | HDP | %34,2 |
| İbrahimçelebi Mah. | 8 | 2.664 | %90,7 | AKP | %34,2 |
| İshakçelebı Mah. | 4 | 1.240 | %89,9 | AKP | %66,7 |
| Şehitler Mah. | 19 | 7.164 | %91,2 | AKP | %37,0 |