%35,3
AK PARTİ birinci
66.261 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaşehir ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,3 ile birinci; 66.261 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 75.920 · Oy kullanan 68.455 (katılım %90,2) · Geçerli 66.261 · Geçersiz 2.194
Alaşehir Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 23.418 | %35,3 |
| CHP | 19.328 | %29,2 |
| İYİ | 10.274 | %15,5 |
| MHP | 7.745 | %11,7 |
| HDP | 3.569 | %5,4 |
| SAADET | 720 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 498 | %0,8 |
| VATAN | 263 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 254 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 192 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkeçili Mah. | 2 | 519 | %93,6 | AKP | %41,3 |
| Alhan Mah. | 2 | 399 | %95,0 | AKP | %57,1 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 257 | %87,9 | HDP | %79,8 |
| Azıtepe Mah. | 1 | 302 | %95,0 | AKP | %65,4 |
| Badınca Mah. | 1 | 345 | %91,9 | CHP | %44,6 |
| Bahadır Mah. | 2 | 571 | %95,1 | AKP | %52,6 |
| Bahçedere Mah. | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %58,2 |
| Bahçeliköy Mah. | 1 | 147 | %85,0 | AKP | %62,6 |
| Baklacı Mah. | 3 | 822 | %92,3 | AKP | %32,1 |
| Barış Mah. | 5 | 1.406 | %87,0 | HDP | %42,4 |
| Belenyaka Mah. | 2 | 522 | %90,4 | AKP | %54,1 |
| Beşeylül Mah. | 12 | 4.082 | %88,0 | CHP | %37,0 |
| Caberburhan Mah. | 2 | 435 | %91,7 | HDP | %84,4 |
| Caberfakılı Mah. | 2 | 467 | %91,2 | AKP | %42,3 |
| Caberkonaklı Mah. | 1 | 240 | %95,0 | HDP | %33,6 |
| Dağarlar Mah. | 2 | 476 | %82,1 | AKP | %33,9 |
| Dağhacıyusuf Mah. | 4 | 1.212 | %87,3 | AKP | %52,5 |
| Delemenler Mah. | 7 | 1.604 | %92,5 | AKP | %40,9 |
| Erenköy Mah. | 1 | 121 | %97,5 | AKP | %33,9 |
| Esen Tepe Mah. | 3 | 932 | %88,5 | AKP | %36,6 |
| Evrenli Mah. | 1 | 248 | %82,3 | AKP | %50,8 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.173 | %87,5 | CHP | %32,9 |
| Göbekli Mah. | 1 | 317 | %94,0 | CHP | %40,4 |
| Gülenyaka Mah. | 1 | 143 | %94,4 | AKP | %29,2 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 335 | %90,5 | AKP | %49,7 |
| Gümüşçay Mah. | 2 | 615 | %92,2 | CHP | %40,8 |
| Gürsu Mah. | 1 | 88 | %96,6 | AKP | %86,8 |
| Girelli Mah. | 3 | 982 | %92,5 | AKP | %50,7 |
| Hacıaliler Mah. | 2 | 443 | %92,8 | AKP | %38,3 |
| Hacıbey Mah. | 9 | 2.976 | %91,7 | AKP | %37,3 |
| Horzumalayaka Mah. | 1 | 237 | %94,9 | CHP | %28,8 |
| Horzumembelli Mah. | 1 | 121 | %81,0 | AKP | %53,9 |
| Horzumkeserler Mah. | 3 | 507 | %89,9 | AKP | %36,6 |
| Horzumsazdere Mah. | 1 | 130 | %90,0 | AKP | %35,1 |
| Ilgın Mah. | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %38,0 |
| Ilıca Mah. | 2 | 516 | %86,6 | HDP | %52,2 |
| Işıklar Mah. | 2 | 547 | %93,1 | AKP | %41,3 |
| Karacalar Mah. | 1 | 134 | %94,8 | İYİ | %28,1 |
| Karadağ Mah. | 1 | 183 | %88,0 | AKP | %55,5 |
| Kasaplı Mah. | 2 | 540 | %95,2 | AKP | %47,6 |
| Kavaklıdere Mah. | 12 | 3.510 | %89,9 | AKP | %40,2 |
| Kemaliye Mah. | 4 | 1.193 | %92,0 | AKP | %37,4 |
| Kestanederesi Mah. | 1 | 79 | %96,2 | MHP | %54,1 |
| Kozluca Mah. | 2 | 408 | %90,0 | AKP | %55,5 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 3.222 | %88,0 | CHP | %32,6 |
| Kurudere Mah. | 1 | 161 | %93,8 | CHP | %53,5 |
| Killik Mah. | 6 | 1.898 | %91,4 | AKP | %40,0 |
| Matarlı Mah. | 1 | 78 | %91,0 | CHP | %30,9 |
| Menderes Mah. | 4 | 1.417 | %88,9 | AKP | %35,8 |
| Narlıdere Mah. | 1 | 374 | %90,1 | AKP | %57,5 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 443 | %82,2 | AKP | %56,8 |
| Piyadeler Mah. | 4 | 1.142 | %92,5 | AKP | %49,9 |
| Sakarya Mah. | 7 | 2.520 | %88,7 | CHP | %39,2 |
| Sarıpınar Mah. | 2 | 615 | %87,6 | AKP | %39,3 |
| Sarısu Mah. | 7 | 2.416 | %88,7 | CHP | %36,7 |
| Selce Mah. | 1 | 207 | %96,6 | AKP | %47,1 |
| Serinköy Mah. | 1 | 93 | %85,0 | CHP | %32,0 |
| Serinyayla Mah. | 2 | 578 | %94,1 | AKP | %59,0 |
| Sobran Mah. | 2 | 528 | %95,6 | AKP | %69,9 |
| Soğanlı Mah. | 2 | 381 | %91,3 | CHP | %34,6 |
| Soğuksu Mah. | 7 | 2.629 | %89,2 | CHP | %39,2 |
| Soğukyurt Mah. | 1 | 208 | %89,9 | AKP | %56,7 |
| Subaşı Mah. | 2 | 703 | %93,5 | AKP | %43,7 |
| Tepeköy Mah. | 4 | 1.513 | %95,1 | AKP | %59,0 |
| Toygar Mah. | 1 | 380 | %90,3 | CHP | %42,1 |
| Türkmen Mah. | 1 | 152 | %94,7 | MHP | %31,7 |
| Uluderbent Mah. | 7 | 2.140 | %88,9 | AKP | %40,0 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.700 | %88,9 | AKP | %31,3 |
| Yenice Mah. | 7 | 2.418 | %89,7 | CHP | %44,6 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 395 | %92,7 | CHP | %53,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 8 | 2.906 | %92,9 | CHP | %45,0 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %57,9 |
| Çakırcaali Mah. | 1 | 358 | %89,9 | CHP | %34,8 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 107 | %97,2 | AKP | %52,9 |
| Çarıkbozdağ Mah. | 1 | 334 | %87,4 | AKP | %56,4 |
| Çarıkkaralar Mah. | 1 | 116 | %94,0 | AKP | %44,1 |
| Çarıktekke Mah. | 1 | 121 | %98,4 | AKP | %48,7 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 335 | %85,1 | AKP | %33,0 |
| Çeşneli Mah. | 2 | 385 | %93,8 | AKP | %35,0 |
| Örencik Mah. | 2 | 508 | %89,0 | AKP | %44,9 |
| Örnekköy Mah. | 1 | 244 | %93,0 | CHP | %73,0 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 211 | %92,4 | AKP | %43,6 |
| İsmailbey Mah. | 1 | 100 | %96,0 | AKP | %43,5 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 193 | %96,9 | MHP | %53,9 |
| İstasyon Mah. | 15 | 5.504 | %88,8 | CHP | %34,1 |
| Şahyar Mah. | 2 | 566 | %94,7 | CHP | %42,9 |
| Şeyh Sinan Mah. | 7 | 1.967 | %89,0 | AKP | %32,3 |