%39,1
AK PARTİ birinci
17.996 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,1 ile birinci; 17.996 geçerli oy, katılım %87,9.
Kayıtlı seçmen 20.804 · Oy kullanan 18.294 (katılım %87,9) · Geçerli 17.996 · Geçersiz 298
Akçadağ Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.030 | %39,1 |
| CHP | 3.698 | %20,6 |
| MHP | 3.421 | %19,0 |
| HDP | 2.940 | %16,3 |
| İYİ | 566 | %3,2 |
| SAADET | 145 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 119 | %0,7 |
| HÜDA PAR | 34 | %0,2 |
| VATAN | 23 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akçadağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaray Mah. | 1 | 283 | %89,8 | MHP | %38,3 |
| Aksüt Mah. | 1 | 59 | %103,4 | CHP | %52,5 |
| Aktepe Mah. | 4 | 1.479 | %80,6 | AKP | %47,4 |
| Altunlu Mah. | 1 | 174 | %96,6 | HDP | %47,6 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 86 | %74,4 | AKP | %45,3 |
| Ancar Mah. | 1 | 332 | %85,2 | AKP | %72,0 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 318 | %91,8 | AKP | %47,7 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 157 | %95,5 | AKP | %64,7 |
| Bahri Mah. | 6 | 1.261 | %87,0 | AKP | %60,7 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 235 | %92,8 | CHP | %52,4 |
| Bağköy Mah. | 1 | 113 | %95,6 | AKP | %56,5 |
| Başpınar Mah. | 3 | 821 | %82,3 | AKP | %39,9 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 147 | %90,5 | HDP | %76,0 |
| Bölüklü Mah. | 1 | 287 | %84,3 | AKP | %30,1 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 113 | %93,8 | AKP | %87,7 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 246 | %87,0 | CHP | %47,6 |
| Darıca Mah. | 1 | 238 | %84,9 | HDP | %84,1 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 358 | %83,8 | CHP | %62,9 |
| Demirciler Mah. | 1 | 48 | %95,8 | AKP | %63,0 |
| Develi Mah. | 2 | 395 | %88,1 | AKP | %46,9 |
| Doğanlar Mah. | 2 | 503 | %82,5 | AKP | %55,1 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 57 | %89,5 | HDP | %51,0 |
| Doğu Mah. | 5 | 1.455 | %86,9 | AKP | %53,8 |
| Durulova Mah. | 1 | 134 | %88,8 | HDP | %61,2 |
| Dutlu Mah. | 1 | 53 | %84,9 | HDP | %93,2 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 90 | %98,9 | HDP | %75,9 |
| Esenbey Mah. | 1 | 335 | %93,1 | AKP | %70,7 |
| Esenli Mah. | 1 | 132 | %90,2 | AKP | %48,3 |
| Eğin Mah. | 1 | 349 | %79,1 | AKP | %48,0 |
| Fatih Mah. | 1 | 72 | %106,9 | MHP | %70,7 |
| Gölpınar Mah. | 1 | 306 | %87,6 | CHP | %32,0 |
| Güneşli Mah. | 1 | 73 | %97,3 | CHP | %47,9 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 127 | %94,5 | HDP | %53,4 |
| Hançerli Mah. | 1 | 94 | %97,9 | CHP | %53,3 |
| Hartut Mah. | 1 | 156 | %80,1 | AKP | %63,6 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 147 | %89,1 | HDP | %75,4 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 196 | %92,9 | MHP | %48,4 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 98 | %82,7 | MHP | %43,2 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 103 | %91,3 | HDP | %56,0 |
| Karamağara Mah. | 1 | 95 | %76,8 | AKP | %65,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 254 | %97,2 | CHP | %64,9 |
| Kasımuşağı Mah. | 1 | 197 | %90,4 | CHP | %37,7 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 131 | %93,1 | AKP | %61,2 |
| Keklikpınarı Mah. | 1 | 206 | %88,4 | MHP | %84,9 |
| Keller Mah. | 1 | 85 | %101,2 | HDP | %57,1 |
| Kepez Mah. | 1 | 358 | %86,9 | HDP | %61,3 |
| Kolköy Mah. | 1 | 227 | %81,9 | AKP | %69,7 |
| Kotangölü Mah. | 1 | 210 | %91,0 | AKP | %61,9 |
| Kozluca Mah. | 2 | 695 | %88,6 | AKP | %53,7 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %84,6 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 129 | %94,6 | CHP | %67,0 |
| Kültür Mah. | 4 | 866 | %84,1 | AKP | %40,2 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 168 | %91,1 | AKP | %74,5 |
| Levent Mah. | 1 | 159 | %93,1 | AKP | %63,5 |
| Mezra Mah. | 1 | 136 | %84,6 | AKP | %80,0 |
| Muratlı Mah. | 1 | 39 | %97,4 | MHP | %65,8 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 96 | %82,3 | AKP | %46,8 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 116 | %88,8 | CHP | %53,4 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 164 | %87,8 | AKP | %71,3 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 135 | %97,0 | CHP | %60,2 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 35 | %91,4 | AKP | %35,5 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 229 | %87,8 | AKP | %72,2 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 132 | %90,2 | HDP | %66,7 |
| Taşevler Mah. | 1 | 231 | %87,5 | AKP | %88,0 |
| Taşolar Mah. | 1 | 145 | %93,8 | AKP | %79,4 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 61 | %90,2 | AKP | %65,5 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 99 | %95,0 | AKP | %74,5 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 319 | %86,8 | CHP | %50,2 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 432 | %90,3 | AKP | %73,8 |
| Yukarıörükçü Mah. | 1 | 217 | %71,9 | AKP | %46,1 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 102 | %89,2 | CHP | %56,7 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 160 | %97,5 | AKP | %97,4 |
| Çevirme Mah. | 1 | 50 | %98,0 | HDP | %87,8 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 172 | %91,9 | AKP | %67,3 |
| Ören Mah. | 6 | 1.333 | %92,6 | CHP | %50,0 |
| İkinciler Mah. | 2 | 448 | %96,0 | CHP | %65,3 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 456 | %87,3 | AKP | %68,0 |