%57,4
AK PARTİ birinci
70.467 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavşanlı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %57,4 ile birinci; 70.467 geçerli oy, katılım %92,6.
Kayıtlı seçmen 77.862 · Oy kullanan 72.096 (katılım %92,6) · Geçerli 70.467 · Geçersiz 1.629
Tavşanlı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 40.426 | %57,4 |
| MHP | 11.586 | %16,4 |
| İYİ | 7.889 | %11,2 |
| CHP | 7.104 | %10,1 |
| SAADET | 1.656 | %2,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 805 | %1,1 |
| HDP | 571 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 169 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 133 | %0,2 |
| VATAN | 128 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tavşanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ada Mah. | 3 | 772 | %91,3 | AKP | %58,0 |
| Akçaköy | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %83,2 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 184 | %99,5 | AKP | %84,6 |
| Alabarda Köyü | 1 | 87 | %90,8 | AKP | %69,2 |
| Altınova Köyü | 1 | 78 | %84,6 | AKP | %65,1 |
| Aliköy | 2 | 420 | %97,6 | AKP | %57,4 |
| Artıranlar Köyü | 1 | 91 | %94,5 | AKP | %68,7 |
| Arifler Köyü | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %73,1 |
| Avcılar Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %73,3 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 83 | %91,6 | AKP | %50,7 |
| Ayvalı Köyü | 3 | 978 | %96,9 | AKP | %78,8 |
| Ağaköy | 1 | 149 | %95,3 | AKP | %85,4 |
| Balıköy-Balıköy-Kadı Mah. | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %45,3 |
| Balıköy-Balıköy-Karaşehir Mah. | 1 | 100 | %99,0 | AKP | %37,6 |
| Balıköy-Balıköy-Kışla Mah. | 1 | 127 | %96,9 | AKP | %59,7 |
| Balıköy-Balıköy-Merkez Mah. | 3 | 880 | %82,5 | AKP | %47,5 |
| Balıköy-Balıköy-Çıvgalar Mah. | 1 | 210 | %94,8 | AKP | %48,7 |
| Balıköy-Soluganlar Mah. | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %36,8 |
| Bağlık Mah. | 5 | 1.688 | %94,6 | AKP | %59,9 |
| Başköy | 1 | 314 | %94,9 | AKP | %63,5 |
| Beyköy Mah. | 3 | 889 | %96,5 | AKP | %58,5 |
| Bozbelen Köyü | 1 | 198 | %98,0 | AKP | %60,5 |
| Burhan Köyü | 1 | 106 | %97,2 | AKP | %71,9 |
| Dağdemirli Köyü | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %80,0 |
| Dağçeşme Mah. | 6 | 2.238 | %92,4 | AKP | %56,9 |
| Dedeler Mah. | 1 | 335 | %92,5 | AKP | %50,2 |
| Derbent Köyü | 1 | 323 | %94,7 | AKP | %61,5 |
| Derecik Köyü | 3 | 828 | %96,3 | AKP | %66,2 |
| Devekayası Köyü | 1 | 139 | %96,4 | AKP | %72,8 |
| Değirmisaz Köyü | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %43,8 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 96 | %94,8 | AKP | %60,5 |
| Dudaş Köyü | 1 | 113 | %97,4 | AKP | %74,8 |
| Durak Mah. | 12 | 4.009 | %90,2 | AKP | %47,3 |
| Dutlar Köyü | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %41,2 |
| Dümrekhüseyinpaşa Köyü | 1 | 95 | %100,0 | AKP | %60,4 |
| Dümrekorta Köyü | 1 | 31 | %103,2 | AKP | %38,7 |
| Dümrekuluköy | 1 | 117 | %92,3 | AKP | %45,6 |
| Elmaağacı Köyü | 1 | 248 | %98,0 | AKP | %70,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 11 | %109,1 | AKP | %63,6 |
| Emirler Köyü | 1 | 186 | %96,2 | AKP | %65,1 |
| Erikli Köyü | 1 | 105 | %93,3 | AKP | %83,0 |
| Eğriöz Köyü | 1 | 104 | %101,0 | AKP | %81,4 |
| Eşen Köyü | 1 | 398 | %93,2 | AKP | %72,4 |
| Gazelyakup Köyü | 1 | 206 | %96,1 | AKP | %63,9 |
| Gevrekler Köyü | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %65,3 |
| Göbel Köyü | 2 | 709 | %91,3 | AKP | %51,9 |
| Gökçeyurt Köyü | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %85,0 |
| Gölcük Köyü | 1 | 130 | %98,5 | AKP | %73,8 |
| Gümüşgölcük Köyü | 1 | 120 | %98,3 | AKP | %81,9 |
| Gümüşyeniköy | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %86,6 |
| Hanımçeşme Mah. | 12 | 4.414 | %92,2 | AKP | %52,3 |
| Karacakaş Köyü | 1 | 125 | %97,6 | AKP | %65,3 |
| Karakaya Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %72,5 |
| Karakova Mah. | 2 | 586 | %95,1 | AKP | %65,9 |
| Karaköy | 1 | 195 | %94,4 | AKP | %81,0 |
| Karakişi Köyü | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %90,1 |
| Karapelit Köyü | 1 | 243 | %98,8 | AKP | %77,9 |
| Karcık Köyü | 1 | 61 | %103,3 | AKP | %74,6 |
| Kargılı Köyü | 1 | 105 | %93,3 | AKP | %62,4 |
| Karlı Köyü | 1 | 269 | %134,2 | AKP | %85,6 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 118 | %87,3 | AKP | %75,8 |
| Kavaklı Mah. | 7 | 2.080 | %91,1 | AKP | %54,3 |
| Kayaarası Köyü | 2 | 577 | %94,8 | AKP | %60,1 |
| Kayı Köyü | 1 | 263 | %97,0 | AKP | %80,6 |
| Kırkkavak Köyü | 1 | 135 | %91,9 | AKP | %60,8 |
| Kızılbük Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %60,7 |
| Kızılçukur Köyü | 2 | 473 | %88,8 | AKP | %64,8 |
| Kışlademirli Köyü | 1 | 162 | %99,4 | AKP | %75,3 |
| Kocayeri Köyü | 1 | 38 | %94,7 | AKP | %71,4 |
| Kozluca Köyü | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %69,2 |
| Kuruçay-Kuruçay-Güzelyurt Mah. | 1 | 350 | %93,7 | AKP | %66,8 |
| Kuruçay-Kuruçay-Kocapınar Mah. | 2 | 533 | %94,2 | AKP | %63,0 |
| Kuruçay-Kuruçay-Ören Mah. | 2 | 701 | %93,2 | AKP | %65,3 |
| Köprücek Köyü | 2 | 499 | %97,2 | AKP | %77,5 |
| Köreken Köyü | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %69,0 |
| Köseler Köyü | 1 | 286 | %94,8 | AKP | %85,4 |
| Madanlar Köyü | 1 | 23 | %108,7 | AKP | %66,7 |
| Moymul Mah. | 17 | 6.045 | %90,0 | AKP | %47,4 |
| Nusretler Köyü | 1 | 99 | %93,9 | AKP | %69,8 |
| Opanözü Köyü | 1 | 219 | %93,2 | AKP | %58,2 |
| Ovacık Köyü | 1 | 284 | %99,7 | AKP | %74,4 |
| Sekbandemirli Köyü | 1 | 153 | %98,7 | AKP | %91,2 |
| Subaşı Mah. | 8 | 2.695 | %92,2 | AKP | %56,4 |
| Tepecik-Tepecik-Aşağı Mah. | 2 | 503 | %97,8 | AKP | %57,0 |
| Tepecik-Tepecik-Orta Mah. | 3 | 960 | %93,4 | AKP | %59,8 |
| Tepecik-Tepecik-Yukarı Mah. | 2 | 683 | %90,9 | AKP | %60,0 |
| Tunçbilek-Gürağaç Cevizli Mah. | 2 | 617 | %95,5 | AKP | %62,8 |
| Tunçbilek-Gürağaç Çınar Mah. | 2 | 549 | %93,4 | AKP | %66,1 |
| Tunçbilek-Tunçbilek Merkez Mah. | 3 | 1.100 | %95,3 | AKP | %48,5 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Demirbilek Mah. | 3 | 823 | %93,3 | AKP | %61,8 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Hamitabat Mah. | 2 | 392 | %99,7 | AKP | %57,3 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Işık Mah. | 1 | 229 | %91,3 | AKP | %43,7 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Köprübaşı Mah. | 1 | 340 | %93,5 | AKP | %35,2 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Madenciler Mah. | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %58,6 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Çamaltı Mah. | 1 | 143 | %81,8 | AKP | %33,3 |
| Ulucami Mah. | 17 | 6.281 | %90,2 | AKP | %56,8 |
| Uluçam Köyü | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %72,0 |
| Vakıf Köyü | 1 | 31 | %109,7 | AKP | %54,6 |
| Yataklı Köyü | 1 | 168 | %94,6 | AKP | %45,8 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 167 | %95,8 | AKP | %67,5 |
| Yeni Mah. | 28 | 9.857 | %90,5 | AKP | %52,0 |
| Yeniköy | 2 | 459 | %93,9 | AKP | %62,6 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 9 | 3.372 | %92,3 | AKP | %60,1 |
| Yörgüç Köyü | 1 | 372 | %94,1 | AKP | %58,7 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 83 | %101,2 | AKP | %74,7 |
| Çaldibi Köyü | 1 | 181 | %90,6 | AKP | %58,8 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 285 | %94,0 | AKP | %71,0 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 568 | %94,7 | AKP | %63,6 |
| Çayırköy | 1 | 56 | %87,5 | AKP | %57,8 |
| Çayıroluk Köyü | 1 | 20 | %100,0 | AKP | %55,0 |
| Çıkrıcak Köyü | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %56,3 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 60 | %101,7 | AKP | %72,9 |
| Çırçırçeşme Mah. | 3 | 881 | %92,3 | AKP | %56,7 |
| Çobanköy | 2 | 445 | %98,7 | AKP | %86,3 |
| Çobanlar Köyü | 1 | 98 | %90,8 | AKP | %55,7 |
| Çukurköy Mah. | 7 | 2.494 | %93,5 | AKP | %54,4 |
| Öksüzler Köyü | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %34,8 |
| Ömerbey Mah. | 2 | 638 | %91,2 | AKP | %64,6 |
| Ören Köyü | 1 | 67 | %97,0 | AKP | %75,0 |
| Üyücek Köyü | 1 | 123 | %94,3 | AKP | %53,2 |
| İsaköy | 1 | 257 | %97,3 | AKP | %65,8 |
| İstasyon Mah. | 8 | 2.889 | %91,9 | AKP | %53,8 |
| Şahmelek Köyü | 1 | 86 | %98,8 | AKP | %78,6 |
| Şahin Köyü | 1 | 212 | %92,9 | AKP | %86,2 |
| Şapçı Köyü | 1 | 178 | %93,3 | AKP | %62,8 |
| Şapçıdede Köyü | 1 | 72 | %100,0 | AKP | %88,6 |
| Şenlik Köyü | 1 | 135 | %97,0 | AKP | %75,2 |