%59,7
AK PARTİ birinci
44.538 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Simav ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %59,7 ile birinci; 44.538 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 50.435 · Oy kullanan 45.939 (katılım %91,1) · Geçerli 44.538 · Geçersiz 1.401
Simav Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 26.609 | %59,7 |
| İYİ | 5.911 | %13,3 |
| CHP | 5.252 | %11,8 |
| MHP | 5.067 | %11,4 |
| SAADET | 584 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 468 | %1,1 |
| VATAN | 207 | %0,5 |
| HDP | 200 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 160 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 80 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Simav mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 101 Evler Mah. | 3 | 1.065 | %89,0 | AKP | %55,8 |
| 4 Eylül Mah. | 6 | 1.995 | %87,8 | AKP | %41,6 |
| Ahlatlıçeşme Köyü | 1 | 180 | %98,9 | AKP | %76,5 |
| Ahmetli Köyü | 1 | 299 | %84,0 | AKP | %59,9 |
| Akdağ-Cevizlik Mah. | 1 | 102 | %98,0 | AKP | %80,2 |
| Akdağ-Kınık Mah. | 2 | 754 | %94,4 | AKP | %73,5 |
| Akdağ-Savcılar Mah. | 3 | 782 | %89,0 | AKP | %57,9 |
| Akpınar Köyü | 1 | 71 | %91,6 | AKP | %82,8 |
| Aksaz Köyü | 1 | 373 | %94,4 | AKP | %74,9 |
| Aşağıdolaylar Köyü | 1 | 181 | %93,4 | AKP | %75,5 |
| Bademli Köyü | 1 | 102 | %88,2 | AKP | %85,6 |
| Bahtıllı Köyü | 2 | 440 | %90,2 | AKP | %67,4 |
| Başkonak Köyü | 1 | 100 | %93,0 | AKP | %65,2 |
| Beciler Köyü | 2 | 174 | %97,1 | AKP | %86,6 |
| Bedirler Köyü | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %65,5 |
| Beyce Köyü | 4 | 1.315 | %91,6 | AKP | %64,4 |
| Boğazköy | 1 | 381 | %93,7 | AKP | %73,6 |
| Cuma Mah. | 3 | 775 | %84,7 | AKP | %57,4 |
| Demirci-Demirci Mah. | 2 | 491 | %97,0 | AKP | %39,7 |
| Demirci-Karacalar Mah. | 2 | 688 | %92,9 | AKP | %45,3 |
| Demirci-Çaysimav Mah. | 2 | 414 | %92,5 | CHP | %40,1 |
| Demirci-Öreyler Mah. | 2 | 608 | %91,6 | AKP | %60,1 |
| Dereköy | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %87,5 |
| Dereyüzüdere Köyü | 1 | 234 | %91,5 | AKP | %80,7 |
| Değirmenciler Mah. | 1 | 150 | %93,3 | AKP | %62,5 |
| Efir Köyü | 1 | 356 | %96,9 | AKP | %87,8 |
| Esenbağ Köyü | 1 | 198 | %93,4 | AKP | %83,3 |
| Esenevler Mah. | 4 | 1.241 | %87,9 | AKP | %41,9 |
| Evciler Köyü | 2 | 80 | %103,8 | AKP | %75,3 |
| Eğdemir Köyü | 1 | 246 | %87,4 | AKP | %77,8 |
| Eğirler Köyü | 1 | 226 | %91,6 | AKP | %78,8 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.245 | %87,7 | AKP | %46,7 |
| Gılmanlar Köyü | 1 | 202 | %99,0 | AKP | %79,7 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 358 | %91,9 | AKP | %47,6 |
| Gölköy | 1 | 270 | %91,9 | AKP | %56,1 |
| Güney-Cuma Mah. | 2 | 672 | %90,5 | AKP | %62,8 |
| Güney-Fatih Mah. | 2 | 659 | %92,7 | AKP | %59,8 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 216 | %92,6 | AKP | %65,1 |
| Hacıahmetoğlu Mah. | 2 | 203 | %101,0 | AKP | %65,8 |
| Hacıhüseyinefendi Köyü | 2 | 184 | %100,0 | AKP | %77,6 |
| Hasanören Köyü | 1 | 249 | %95,2 | AKP | %95,4 |
| Hıdırdivanı Köyü | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %57,1 |
| Hisarardı Mah. | 9 | 3.072 | %88,9 | AKP | %48,4 |
| Hisarbey Köyü | 1 | 363 | %92,3 | AKP | %41,4 |
| Ihlamur Köyü | 2 | 172 | %93,6 | AKP | %80,5 |
| Kalkan Köyü | 2 | 515 | %90,9 | AKP | %61,7 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 137 | %97,1 | AKP | %58,1 |
| Karacahisar Köyü | 2 | 409 | %91,9 | AKP | %53,8 |
| Karacaören Köyü | 1 | 174 | %94,8 | AKP | %85,4 |
| Karakoca Köyü | 1 | 195 | %92,3 | AKP | %89,3 |
| Karakür Mah. | 3 | 985 | %90,4 | AKP | %59,8 |
| Karapınar Köyü | 1 | 272 | %93,4 | AKP | %76,5 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 804 | %85,8 | AKP | %52,5 |
| Kayaışık Köyü | 1 | 181 | %89,0 | AKP | %76,8 |
| Kayalıdere Köyü | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %84,8 |
| Kekliktepe Mah. | 3 | 847 | %90,9 | AKP | %46,8 |
| Kelemyenice Köyü | 2 | 577 | %95,0 | AKP | %69,3 |
| Kestel Köyü | 2 | 674 | %96,6 | AKP | %79,3 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 194 | %97,4 | AKP | %90,1 |
| Koyunoba Köyü | 2 | 254 | %99,6 | AKP | %92,7 |
| Kurduman Köyü | 1 | 50 | %96,0 | AKP | %87,5 |
| Kusumlar Köyü | 1 | 235 | %93,6 | AKP | %82,6 |
| Kuşu-Dere Mah. | 1 | 350 | %84,9 | AKP | %41,0 |
| Kuşu-Kadılar Mah. | 2 | 411 | %91,0 | AKP | %58,9 |
| Kuşu-Kaya Mah. | 1 | 289 | %89,3 | AKP | %57,9 |
| Kuşu-Yeni Mah. | 2 | 501 | %84,4 | AKP | %49,3 |
| Köseler Köyü | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %75,5 |
| Külcü Köyü | 1 | 98 | %89,8 | AKP | %72,3 |
| Küplüce Köyü | 1 | 220 | %90,5 | AKP | %51,9 |
| Kiçir Köyü | 1 | 243 | %95,1 | AKP | %74,2 |
| Maden Köyü | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %77,5 |
| Mamak Köyü | 1 | 156 | %94,2 | AKP | %46,5 |
| Muradınlar Mah. | 5 | 1.672 | %83,7 | AKP | %49,0 |
| Naşa-Cumhuriyet Mah. | 3 | 827 | %94,0 | AKP | %64,9 |
| Naşa-Fatih Mah. | 3 | 638 | %95,8 | AKP | %70,7 |
| Naşa-Hamzabey Mah. | 1 | 187 | %95,2 | AKP | %67,5 |
| Ortacı Köyü | 1 | 189 | %86,2 | AKP | %91,8 |
| Pulluca Köyü | 1 | 260 | %87,3 | AKP | %65,6 |
| Samat Köyü | 1 | 151 | %90,1 | AKP | %75,2 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %93,9 |
| Sarıçam Köyü | 1 | 238 | %94,5 | AKP | %51,9 |
| Sarkatlar Köyü | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %70,9 |
| Sırapayam Mah. | 1 | 265 | %90,9 | AKP | %44,9 |
| Sudöşeği Köyü | 1 | 141 | %92,9 | AKP | %50,4 |
| Söğüt Köyü | 2 | 499 | %94,8 | AKP | %49,2 |
| Sünnetçiler Köyü | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %65,5 |
| Tabakhane Mah. | 3 | 855 | %85,7 | AKP | %42,1 |
| Taşköy | 1 | 135 | %93,3 | AKP | %81,0 |
| Taşlık Köyü | 1 | 47 | %100,0 | AKP | %75,6 |
| Tepecik Mah. | 2 | 397 | %88,4 | AKP | %48,2 |
| Toklar Köyü | 1 | 78 | %88,5 | AKP | %74,2 |
| Yassıeynihan Köyü | 1 | 121 | %98,4 | AKP | %55,7 |
| Yavu Köyü | 1 | 175 | %90,9 | AKP | %90,9 |
| Yaykın Köyü | 1 | 390 | %91,8 | AKP | %82,0 |
| Yağıllar Köyü | 1 | 207 | %93,2 | AKP | %85,8 |
| Yağmurlar Köyü | 1 | 272 | %94,9 | AKP | %68,2 |
| Yemişli Köyü | 3 | 890 | %85,5 | AKP | %51,1 |
| Yeni Mah. | 2 | 436 | %88,8 | AKP | %43,2 |
| Yeniköy | 3 | 804 | %92,4 | CHP | %39,9 |
| Yeniler Köyü | 1 | 109 | %88,1 | AKP | %75,6 |
| Yeşildere Köyü | 2 | 661 | %96,4 | AKP | %84,7 |
| Yeşilköy | 3 | 823 | %93,3 | AKP | %63,7 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 588 | %93,9 | AKP | %66,0 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 11 | %118,2 | AKP | %76,9 |
| Yeşilçam Köyü | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %67,2 |
| Yukarıdolaylar Köyü | 1 | 141 | %92,9 | AKP | %90,7 |
| Çakırlar Köyü | 2 | 423 | %97,4 | AKP | %75,3 |
| Çamlık Köyü | 1 | 134 | %84,3 | AKP | %42,0 |
| Çavdır Mah. | 2 | 391 | %89,5 | AKP | %58,3 |
| Çınarlıdere Köyü | 1 | 172 | %88,4 | AKP | %67,8 |
| Çulhalar Köyü | 1 | 41 | %102,4 | AKP | %62,5 |
| Çitgöl-Camii Kebir Mah. | 4 | 1.220 | %95,5 | AKP | %66,3 |
| Çitgöl-Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.556 | %94,2 | AKP | %66,4 |
| Örencik Köyü | 1 | 104 | %94,2 | AKP | %47,3 |
| Örenli Köyü | 1 | 128 | %94,5 | AKP | %83,9 |
| İmranlar Köyü | 1 | 103 | %94,2 | AKP | %72,6 |
| İnkaya Köyü | 1 | 131 | %92,4 | AKP | %85,8 |
| İnlice Köyü | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %86,4 |
| Şenköy | 2 | 451 | %93,1 | AKP | %62,4 |