Seydişehir · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSeydişehir ilçesi
%48,0
AK PARTİ birinci
42.573 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seydişehir ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,0 ile birinci; 42.573 geçerli oy, katılım %91,1.
Seydişehir
Kayıtlı seçmen 48.394 · Oy kullanan 44.092 (katılım %91,1) · Geçerli 42.573 · Geçersiz 1.519
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 2 | 472 | %91,7 | AKP | %59,2 |
| Akçalar Mah. | 2 | 565 | %91,9 | AKP | %45,6 |
| Alaylar Bir Mah. | 13 | 4.441 | %89,8 | AKP | %42,5 |
| Alaylar İki Mah. | 9 | 3.206 | %90,5 | AKP | %35,6 |
| Anabağlar Mah. | 1 | 265 | %80,8 | AKP | %54,2 |
| Aşağıkaraören Mah. | 1 | 273 | %93,8 | AKP | %41,9 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 439 | %88,2 | AKP | %46,5 |
| Başkaraören Mah. | 1 | 153 | %96,1 | AKP | %62,4 |
| Bostandere Mah. | 3 | 851 | %92,2 | AKP | %50,3 |
| Boyalı Mah. | 2 | 400 | %93,5 | AKP | %44,1 |
| Bükçe Mah. | 1 | 16 | %112,5 | AKP | %72,2 |
| Değirmenci Mah. | 3 | 863 | %92,5 | AKP | %39,7 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 427 | %97,9 | AKP | %80,9 |
| Gevrekli Mah. | 4 | 1.255 | %92,3 | AKP | %65,7 |
| Gökhüyük Mah. | 2 | 462 | %93,7 | AKP | %36,2 |
| Gökçehüyük Mah. | 1 | 278 | %91,7 | AKP | %64,7 |
| Gölyüzü Mah. | 1 | 216 | %89,8 | AKP | %59,1 |
| Hacıseyitali Mah. | 17 | 5.307 | %90,6 | AKP | %39,7 |
| Irmaklı Mah. | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %50,0 |
| Karabulak Mah. | 1 | 113 | %96,5 | AKP | %43,8 |
| Karacaören Mah. | 1 | 161 | %85,1 | AKP | %54,1 |
| Karakavak Mah. | 4 | 1.358 | %90,2 | AKP | %57,3 |
| Kavak Mah. | 2 | 384 | %97,4 | AKP | %74,3 |
| Kesecik Mah. | 3 | 1.104 | %91,9 | AKP | %54,3 |
| Ketenli Mah. | 3 | 1.102 | %87,8 | AKP | %70,9 |
| Kızılca Mah. | 1 | 206 | %93,2 | AKP | %50,5 |
| Kızılcalar Mah. | 13 | 4.696 | %90,8 | AKP | %49,3 |
| Kozlu Mah. | 1 | 193 | %90,7 | AKP | %58,1 |
| Kumluca Mah. | 2 | 431 | %86,1 | AKP | %57,7 |
| Kuran Mah. | 1 | 372 | %93,8 | AKP | %61,5 |
| Madenli Mah. | 1 | 114 | %100,9 | AKP | %60,2 |
| Mesudiye Mah. | 1 | 207 | %100,5 | AKP | %91,2 |
| Muradiye Mah. | 1 | 122 | %95,1 | AKP | %64,6 |
| Ortakaraören Mah. | 7 | 2.311 | %92,8 | CHP | %37,0 |
| Oğlakçı Mah. | 1 | 68 | %83,8 | AKP | %65,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 8 | 2.517 | %89,8 | AKP | %43,6 |
| Saadetler Mah. | 3 | 1.030 | %90,4 | AKP | %39,9 |
| Saraycık Mah. | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %68,0 |
| Seyitharun Mah. | 3 | 781 | %90,4 | AKP | %44,8 |
| Sofuhane Mah. | 3 | 767 | %89,8 | AKP | %42,7 |
| Stat Mah. | 2 | 759 | %89,9 | AKP | %48,0 |
| Susuz Mah. | 1 | 229 | %93,9 | AKP | %57,4 |
| Taraşcı Mah. | 5 | 1.755 | %94,3 | AKP | %36,2 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 218 | %95,9 | AKP | %45,6 |
| Tepecik Mah. | 1 | 289 | %92,0 | AKP | %71,7 |
| Tol Mah. | 1 | 255 | %91,8 | AKP | %66,8 |
| Ufacık Mah. | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %79,3 |
| Ulukapı Mah. | 9 | 2.834 | %89,7 | AKP | %54,4 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 311 | %95,5 | AKP | %87,7 |
| Yenicami Mah. | 6 | 2.127 | %90,3 | AKP | %44,3 |
| Yenice Mah. | 1 | 92 | %101,1 | AKP | %83,3 |
| Çat Mah. | 1 | 28 | %82,1 | AKP | %34,8 |
| Çatmakaya Mah. | 1 | 350 | %88,3 | AKP | %69,6 |
| Çavuş Mah. | 2 | 541 | %95,6 | AKP | %67,9 |
| İncesu Mah. | 2 | 479 | %95,4 | AKP | %67,1 |