%49,1
AK PARTİ birinci
35.287 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ilgın ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %49,1 ile birinci; 35.287 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 41.115 · Oy kullanan 36.570 (katılım %89,0) · Geçerli 35.287 · Geçersiz 1.283
Ilgın Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.312 | %49,1 |
| MHP | 7.429 | %21,1 |
| İYİ | 4.714 | %13,4 |
| CHP | 4.168 | %11,8 |
| SAADET | 745 | %2,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 435 | %1,2 |
| HDP | 248 | %0,7 |
| VATAN | 90 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 77 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 55 | %0,2 |
| Lütfi Dilek (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Mücahid Ayan (bağımsız) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ilgın mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Argıthanı Mah. | 7 | 2.297 | %86,4 | AKP | %42,1 |
| Avdan Mah. | 1 | 204 | %87,3 | AKP | %68,2 |
| Ayvatdede Mah. | 5 | 1.765 | %86,7 | AKP | %46,4 |
| Ağalar Mah. | 2 | 487 | %91,2 | AKP | %54,7 |
| Balkı Mah. | 2 | 630 | %91,1 | AKP | %58,3 |
| Barakmuslu Mah. | 1 | 258 | %90,7 | AKP | %66,5 |
| Behlülbey Mah. | 5 | 1.772 | %85,3 | AKP | %44,4 |
| Belekler Mah. | 1 | 372 | %85,5 | AKP | %63,8 |
| Beykonak Mah. | 3 | 856 | %92,2 | CHP | %42,2 |
| Boğazkent Mah. | 1 | 148 | %93,9 | AKP | %56,3 |
| Bulcuk Mah. | 1 | 304 | %84,5 | AKP | %60,5 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 257 | %94,2 | AKP | %70,3 |
| Camiiatik Mah. | 6 | 2.124 | %87,5 | AKP | %43,6 |
| Dereköy Mah. | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %60,0 |
| Dığrak Mah. | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %60,0 |
| Düğer Mah. | 1 | 294 | %86,4 | MHP | %41,3 |
| Eldeş Mah. | 2 | 385 | %92,2 | AKP | %74,5 |
| Esentepe Mah. | 3 | 983 | %91,4 | AKP | %49,0 |
| Fahrettin Altay Mah. | 3 | 955 | %90,5 | AKP | %44,2 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.550 | %87,4 | AKP | %45,6 |
| Gedikören Mah. | 1 | 234 | %91,0 | AKP | %48,6 |
| Geçitköy Mah. | 1 | 251 | %84,5 | AKP | %41,1 |
| Gökbudak Mah. | 1 | 153 | %90,9 | AKP | %66,2 |
| Gökçeyurt Mah. | 2 | 473 | %91,1 | AKP | %71,2 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 171 | %98,8 | AKP | %65,1 |
| Göstere Mah. | 2 | 428 | %89,5 | AKP | %72,3 |
| Güneypınar Mah. | 1 | 102 | %91,2 | AKP | %71,7 |
| Harmanyazı Mah. | 2 | 563 | %91,8 | AKP | %68,7 |
| Ilıca Mah. | 5 | 1.806 | %89,4 | AKP | %50,6 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 41 | %95,1 | AKP | %50,0 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 296 | %86,5 | AKP | %76,3 |
| Karaköy Mah. | 1 | 284 | %90,9 | AKP | %57,7 |
| Mahmuthisar Mah. | 2 | 424 | %90,6 | İYİ | %38,1 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 300 | %92,0 | AKP | %48,5 |
| Milli Egemenlik Mah. | 10 | 3.506 | %90,1 | AKP | %41,9 |
| Misafirli Mah. | 1 | 100 | %90,0 | AKP | %45,5 |
| Olukpınar Mah. | 1 | 164 | %91,5 | AKP | %49,7 |
| Orhaniye Mah. | 3 | 713 | %91,7 | AKP | %52,3 |
| Ormanözü Mah. | 1 | 55 | %100,0 | AKP | %54,6 |
| Sadıkköy Mah. | 1 | 141 | %92,9 | İYİ | %31,5 |
| Sahip Ata Mah. | 2 | 570 | %90,2 | AKP | %45,9 |
| Sebiller Mah. | 1 | 64 | %84,4 | AKP | %64,8 |
| Tekeler Mah. | 1 | 142 | %96,5 | AKP | %57,4 |
| Ucarı Mah. | 8 | 2.498 | %90,1 | AKP | %54,5 |
| Yorazlar Mah. | 1 | 279 | %83,9 | AKP | %60,6 |
| Yukarıçiğil Mah. | 5 | 1.666 | %88,0 | AKP | %58,5 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 217 | %97,2 | AKP | %64,5 |
| Çatak Mah. | 1 | 154 | %94,8 | AKP | %68,8 |
| Çavuşçugöl Mah. | 3 | 766 | %90,0 | AKP | %40,5 |
| Çobankaya Mah. | 1 | 161 | %92,6 | AKP | %68,0 |
| Çömlekçi Mah. | 1 | 89 | %92,1 | AKP | %65,0 |
| Çiğil Mah. | 8 | 2.355 | %83,5 | AKP | %33,1 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 188 | %95,2 | AKP | %46,2 |
| İstasyon Mah. | 2 | 726 | %89,8 | AKP | %57,9 |
| Şıhbedrettin Mah. | 5 | 1.803 | %89,8 | AKP | %52,0 |
| Şıhcarullah Mah. | 7 | 2.462 | %89,9 | AKP | %53,1 |