Cihanbeyli · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiCihanbeyli ilçesi
%44,1
AK PARTİ birinci
28.288 geçerli oy · katılım %78,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cihanbeyli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,1 ile birinci; 28.288 geçerli oy, katılım %78,9.
Cihanbeyli
Kayıtlı seçmen 36.705 · Oy kullanan 28.952 (katılım %78,9) · Geçerli 28.288 · Geçersiz 664
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahirigüzel Mah. | 1 | 144 | %91,0 | AKP | %55,8 |
| Atçeken Mah. | 5 | 1.823 | %82,9 | AKP | %46,9 |
| Ağabeyli Mah. | 2 | 504 | %90,3 | AKP | %75,2 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.567 | %88,3 | AKP | %47,2 |
| Beyliova Mah. | 1 | 77 | %96,1 | AKP | %93,1 |
| Bulduk Mah. | 3 | 1.107 | %54,1 | HDP | %61,9 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 316 | %89,6 | AKP | %54,0 |
| Büyükbeşkavak Mah. | 4 | 902 | %71,5 | HDP | %64,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.852 | %84,7 | AKP | %44,6 |
| Damlakuyu Mah. | 1 | 310 | %79,4 | AKP | %80,9 |
| Gemecik Mah. | 1 | 235 | %83,8 | AKP | %58,3 |
| Göktepe Mah. | 3 | 1.004 | %84,1 | AKP | %41,7 |
| Gölyazı Mah. | 7 | 2.192 | %75,8 | HDP | %75,4 |
| Günyüzü Mah. | 5 | 1.304 | %85,6 | AKP | %52,7 |
| Hodoğlu Mah. | 2 | 555 | %81,3 | AKP | %53,5 |
| Kale Mah. | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %35,4 |
| Kandil Mah. | 4 | 1.271 | %75,4 | AKP | %55,3 |
| Karabağ Mah. | 5 | 1.883 | %79,2 | AKP | %51,5 |
| Karatepe Mah. | 1 | 259 | %89,6 | AKP | %55,0 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.435 | %84,4 | AKP | %52,8 |
| Kayı Mah. | 1 | 116 | %85,3 | MHP | %33,0 |
| Kelhasan Mah. | 3 | 772 | %51,8 | HDP | %70,2 |
| Kırkışla Mah. | 2 | 577 | %82,7 | AKP | %48,3 |
| Kocatepe Mah. | 1 | 20 | %90,0 | MHP | %38,9 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 90 | %78,9 | AKP | %54,7 |
| Kuşça Mah. | 3 | 906 | %74,0 | HDP | %72,6 |
| Köprübaşı Mah. | 6 | 2.178 | %82,5 | AKP | %38,6 |
| Kütükuşağı Mah. | 3 | 973 | %60,0 | AKP | %55,3 |
| Küçükbeşkavak Mah. | 1 | 372 | %69,6 | AKP | %72,5 |
| Mutlukonak Mah. | 1 | 96 | %80,2 | AKP | %90,7 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 446 | %88,3 | AKP | %53,9 |
| Sağlık Mah. | 2 | 438 | %85,2 | HDP | %73,9 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 111 | %92,8 | AKP | %67,7 |
| Taşpınar Mah. | 8 | 2.243 | %88,3 | AKP | %62,6 |
| Turanlar Mah. | 1 | 232 | %69,0 | HDP | %75,8 |
| Tüfekçipınar Mah. | 1 | 99 | %84,9 | AKP | %59,8 |
| Uzuncayayla Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %78,6 |
| Yapalı Mah. | 3 | 868 | %78,1 | HDP | %74,0 |
| Yeniceoba Mah. | 12 | 4.191 | %71,9 | HDP | %61,4 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 104 | %94,2 | AKP | %77,2 |
| Yeşilöz Mah. | 3 | 1.059 | %84,8 | AKP | %41,7 |
| Yünlükuyu Mah. | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %57,8 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 192 | %81,3 | AKP | %81,2 |
| Çöl Mah. | 2 | 641 | %76,3 | HDP | %57,0 |
| Çimen Mah. | 1 | 309 | %72,5 | AKP | %77,0 |
| Üzerliktepe Mah. | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %41,9 |
| İnsuyu Mah. | 2 | 623 | %81,2 | AKP | %46,2 |