%51,1
CHP birinci
101.808 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lüleburgaz ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %51,1 ile birinci; 101.808 geçerli oy, katılım %91,2.
Kayıtlı seçmen 113.460 · Oy kullanan 103.452 (katılım %91,2) · Geçerli 101.808 · Geçersiz 1.644
Lüleburgaz Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 52.045 | %51,1 |
| AKP | 24.697 | %24,3 |
| İYİ | 15.781 | %15,5 |
| MHP | 4.243 | %4,2 |
| HDP | 3.323 | %3,3 |
| SAADET | 602 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 412 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 357 | %0,4 |
| VATAN | 239 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 93 | %0,1 |
| Özlem Küllü (bağımsız) | 16 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Lüleburgaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 8 Kasım Mah. | 19 | 6.593 | %90,6 | CHP | %48,0 |
| Ahmetbey-Dere Mah. | 2 | 737 | %94,3 | CHP | %51,6 |
| Ahmetbey-Gündoğu Mah. | 5 | 1.833 | %94,3 | CHP | %54,7 |
| Ahmetbey-Karşıyaka Mah. | 2 | 695 | %95,5 | AKP | %45,6 |
| Akçaköy | 1 | 240 | %92,9 | CHP | %71,9 |
| Alacaoğlu Köyü | 2 | 523 | %93,9 | CHP | %62,8 |
| Atatürk Mah. | 19 | 7.111 | %91,3 | CHP | %55,8 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 499 | %94,4 | CHP | %45,8 |
| Barış Mah. | 7 | 2.472 | %88,7 | AKP | %43,6 |
| Büyükkarıştıran-Fatih Mah. | 5 | 1.760 | %91,7 | CHP | %36,2 |
| Büyükkarıştıran-Küçükkarıştıran Mah. | 1 | 321 | %93,2 | CHP | %67,7 |
| Büyükkarıştıran-Yeni Mah. | 3 | 902 | %92,1 | CHP | %49,1 |
| Büyükkarıştıran-Yıldırım Mah. | 5 | 1.616 | %92,2 | CHP | %42,5 |
| Celaliye Köyü | 3 | 1.060 | %92,0 | CHP | %43,0 |
| Ceylanköy | 1 | 370 | %88,9 | CHP | %51,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.092 | %91,0 | CHP | %53,8 |
| Davutlu Köyü | 1 | 69 | %94,2 | HDP | %45,2 |
| Dere Mah. | 5 | 1.200 | %88,5 | CHP | %43,9 |
| Durak Mah. | 6 | 2.224 | %90,5 | CHP | %39,3 |
| Düğüncübaşı Köyü | 3 | 851 | %96,5 | CHP | %58,6 |
| Emirali Köyü | 2 | 632 | %91,1 | CHP | %47,5 |
| Ertuğrul Köyü | 2 | 418 | %98,3 | CHP | %69,4 |
| Eskibedir Köyü | 1 | 63 | %101,6 | CHP | %59,7 |
| Eskitaşlı Köyü | 2 | 646 | %92,6 | AKP | %39,8 |
| Evrensekiz-Fatih Mah. | 3 | 761 | %94,6 | CHP | %58,7 |
| Evrensekiz-Gündoğu Mah. | 3 | 779 | %96,2 | CHP | %38,9 |
| Evrensekiz-Kırcaali Mah. | 2 | 732 | %93,9 | CHP | %43,1 |
| Gençlik Mah. | 15 | 5.177 | %92,5 | CHP | %51,7 |
| Gündoğu Mah. | 13 | 4.670 | %90,9 | AKP | %42,1 |
| Güneş Mah. | 11 | 4.028 | %89,6 | AKP | %41,8 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 286 | %90,6 | CHP | %77,8 |
| Hamitabat Köyü | 3 | 1.061 | %89,3 | CHP | %60,3 |
| Hürriyet Mah. | 17 | 5.824 | %90,5 | CHP | %55,6 |
| Karaağaç Köyü | 2 | 590 | %91,0 | CHP | %59,9 |
| Karamusul Köyü | 2 | 439 | %91,1 | CHP | %54,6 |
| Kayabeyli Köyü | 1 | 317 | %94,0 | CHP | %65,4 |
| Kırıkköy | 4 | 1.457 | %93,1 | CHP | %52,1 |
| Kocasinan Mah. | 15 | 5.319 | %90,4 | CHP | %57,2 |
| Kurtuluş Mah. | 17 | 6.376 | %91,1 | CHP | %54,0 |
| Müsellim Köyü | 1 | 190 | %89,5 | CHP | %69,3 |
| Oklalı Köyü | 1 | 208 | %88,9 | CHP | %63,4 |
| Ovacık Köyü | 2 | 493 | %93,3 | CHP | %53,9 |
| Sakızköy | 3 | 1.035 | %89,5 | CHP | %41,3 |
| Sarıcaali Köyü | 2 | 484 | %92,4 | CHP | %47,3 |
| Sarımsaklı Mah. | 1 | 11 | %118,2 | CHP | %46,2 |
| Sevgi Mah. | 4 | 1.354 | %90,0 | CHP | %53,9 |
| Seyitler Köyü | 1 | 62 | %80,7 | CHP | %46,0 |
| Siteler Mah. | 17 | 6.008 | %92,1 | CHP | %56,7 |
| Tatarköy | 2 | 665 | %95,6 | CHP | %45,2 |
| Turgutbey Köyü | 3 | 878 | %91,5 | CHP | %55,0 |
| Umurca Köyü | 1 | 214 | %93,0 | CHP | %70,5 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.070 | %89,6 | CHP | %58,0 |
| Yenibedir Köyü | 1 | 204 | %93,6 | CHP | %84,3 |
| Yenitaşlı Köyü | 1 | 75 | %96,0 | CHP | %56,3 |
| Yıldırım Mah. | 8 | 2.684 | %90,0 | CHP | %43,5 |
| Yıldız Mah. | 17 | 6.095 | %91,4 | CHP | %56,5 |
| Yılmaz Mah. | 6 | 2.148 | %88,6 | CHP | %48,6 |
| Zafer Mah. | 8 | 2.722 | %90,8 | CHP | %55,7 |
| Çengelli Köyü | 1 | 190 | %93,2 | CHP | %60,2 |
| Çeşmekolu Köyü | 1 | 233 | %95,3 | CHP | %80,5 |
| Çiftlikköy | 2 | 753 | %91,4 | CHP | %46,3 |
| Özerler Mah. | 5 | 1.856 | %87,5 | AKP | %55,8 |
| İnönü Mah. | 13 | 4.728 | %91,5 | CHP | %59,1 |
| İstiklal Mah. | 9 | 3.357 | %90,8 | CHP | %53,0 |