Kırıkkale Merkez · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKırıkkale Merkez ilçesi
%42,2
AK PARTİ birinci
125.406 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırıkkale Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,2 ile birinci; 125.406 geçerli oy, katılım %87,1.
Kırıkkale Merkez
Kayıtlı seçmen 146.542 · Oy kullanan 127.609 (katılım %87,1) · Geçerli 125.406 · Geçersiz 2.203
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahılı Köyü | 3 | 1.163 | %85,1 | AKP | %45,3 |
| Akşemsettin Mah. | 1 | 126 | %91,3 | AKP | %54,4 |
| Aşağımahmutlar Mah. | 4 | 1.353 | %96,0 | AKP | %80,6 |
| Bahçelievler Mah. | 18 | 6.753 | %86,9 | AKP | %44,8 |
| Bağlarbaşı Mah. | 25 | 8.970 | %86,6 | AKP | %39,7 |
| Dağevi Köyü | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %56,6 |
| Etiler Mah. | 20 | 7.033 | %86,6 | AKP | %49,2 |
| Fabrikalar Mah. | 5 | 1.825 | %89,4 | AKP | %31,3 |
| Fatih Mah. | 1 | 168 | %88,1 | AKP | %53,1 |
| Gündoğdu Mah. | 13 | 4.570 | %87,0 | AKP | %47,5 |
| Gürler Mah. | 17 | 6.130 | %87,1 | AKP | %43,9 |
| Güzeltepe Mah. | 17 | 6.408 | %86,5 | AKP | %36,9 |
| Hacılar-Altınova Mah. | 2 | 537 | %89,9 | AKP | %43,3 |
| Hacılar-Hacıbey Mah. | 3 | 759 | %90,5 | AKP | %40,2 |
| Hacılar-Sağlık Mah. | 3 | 898 | %89,1 | AKP | %44,0 |
| Hasandede Köyü | 3 | 942 | %91,6 | CHP | %81,8 |
| Hüseyin Kahya Mah. | 9 | 3.365 | %87,1 | AKP | %37,3 |
| Kaletepe Mah. | 33 | 12.053 | %87,9 | AKP | %43,3 |
| Karacaali Köyü | 1 | 252 | %92,1 | AKP | %45,1 |
| Karşıyaka Mah. | 13 | 4.885 | %85,7 | AKP | %46,2 |
| Kazmaca Köyü | 1 | 305 | %92,1 | AKP | %45,5 |
| Kırıkköyü Mah. | 3 | 773 | %90,7 | AKP | %44,0 |
| Kızıldere Köyü | 1 | 71 | %95,8 | AKP | %88,2 |
| Kızılırmak Mah. | 1 | 256 | %91,0 | AKP | %51,5 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 3.361 | %85,8 | AKP | %45,0 |
| Kimeski Mah. | 2 | 599 | %91,0 | AKP | %42,4 |
| Osmangazi Mah. | 8 | 3.034 | %89,1 | AKP | %46,4 |
| Ovacık Mah. | 13 | 4.822 | %86,0 | AKP | %34,9 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 142 | %93,7 | AKP | %43,2 |
| Sanayi Mah. | 28 | 9.687 | %87,9 | AKP | %49,1 |
| Selim Özer Mah. | 10 | 3.762 | %84,0 | AKP | %44,0 |
| Tepebaşı Mah. | 15 | 5.521 | %88,0 | AKP | %43,9 |
| Ulaş Köyü | 1 | 129 | %100,0 | AKP | %59,4 |
| Yaylacık Mah. | 28 | 10.181 | %86,9 | AKP | %34,0 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.546 | %85,1 | AKP | %39,0 |
| Yenimahalle Mah. | 36 | 12.990 | %85,7 | AKP | %37,3 |
| Yukarımahmutlar Köyü | 1 | 334 | %88,6 | AKP | %65,7 |
| Yuva Mah. | 11 | 3.887 | %85,6 | AKP | %48,3 |
| Çalılıöz Mah. | 44 | 16.210 | %87,1 | AKP | %39,6 |
| Çullu Mah. | 2 | 684 | %91,2 | AKP | %55,1 |