%48,9
AK PARTİ birinci
14.611 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tomarza ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,9 ile birinci; 14.611 geçerli oy, katılım %90,1.
Kayıtlı seçmen 16.643 · Oy kullanan 14.999 (katılım %90,1) · Geçerli 14.611 · Geçersiz 388
Tomarza Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.151 | %48,9 |
| MHP | 3.707 | %25,4 |
| CHP | 1.714 | %11,7 |
| İYİ | 1.425 | %9,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 233 | %1,6 |
| SAADET | 217 | %1,5 |
| HDP | 91 | %0,6 |
| VATAN | 28 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,1 |
| Güven Çim (bağımsız) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tomarza mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Mah. | 2 | 752 | %89,9 | AKP | %67,3 |
| Akmezar Mah. | 1 | 64 | %98,4 | AKP | %64,5 |
| Arslantaş Mah. | 1 | 179 | %92,2 | MHP | %44,7 |
| Avşarsöğütlü Mah. | 1 | 210 | %89,1 | AKP | %41,1 |
| Bektaş Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %94,3 |
| Bostanlık Mah. | 1 | 105 | %94,3 | AKP | %35,7 |
| Böke Mah. | 1 | 108 | %86,1 | AKP | %51,7 |
| Büyükcanlı Mah. | 1 | 195 | %92,8 | AKP | %51,2 |
| Culha Mah. | 1 | 315 | %84,1 | CHP | %37,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.728 | %88,0 | AKP | %44,1 |
| Cücün Mah. | 1 | 343 | %93,3 | AKP | %69,9 |
| Dadaloğlu Mah. | 4 | 1.184 | %84,7 | İYİ | %36,5 |
| Dağyurdu Mah. | 1 | 111 | %95,5 | CHP | %54,4 |
| Ekinli Mah. | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %46,0 |
| Emiruşağı Mah. | 2 | 544 | %85,1 | MHP | %42,3 |
| Göktepe Mah. | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %68,6 |
| Gülveren Mah. | 1 | 164 | %92,1 | AKP | %45,0 |
| Güzelce Mah. | 1 | 52 | %98,1 | MHP | %52,9 |
| Güzelsu Mah. | 1 | 125 | %89,6 | AKP | %46,4 |
| Hacıpaşa Mah. | 1 | 102 | %97,1 | AKP | %67,0 |
| Işıklar Mah. | 1 | 202 | %95,1 | AKP | %59,8 |
| Kale Mah. | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %77,6 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 256 | %92,2 | AKP | %61,5 |
| Karamuklu Mah. | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %37,2 |
| Karaören Mah. | 1 | 87 | %96,6 | AKP | %32,9 |
| Kesir Mah. | 1 | 167 | %90,4 | AKP | %54,0 |
| Kevenağıl Mah. | 1 | 19 | %115,8 | AKP | %45,5 |
| Kızılören Mah. | 1 | 176 | %90,9 | AKP | %60,8 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.785 | %91,3 | AKP | %46,4 |
| Kuşcağız Mah. | 1 | 93 | %92,5 | AKP | %69,8 |
| Kömür Mah. | 1 | 147 | %95,2 | AKP | %70,7 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %42,6 |
| Küçükcanlı Mah. | 1 | 72 | %101,4 | CHP | %50,0 |
| Melikören Mah. | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %57,1 |
| Pusatlı Mah. | 2 | 399 | %90,7 | AKP | %66,5 |
| Sarımehmetli Mah. | 2 | 600 | %94,7 | AKP | %60,0 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 45 | %93,3 | AKP | %60,5 |
| Süvegenler Mah. | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %58,3 |
| Tahtakemer Mah. | 1 | 186 | %88,7 | AKP | %62,7 |
| Tatar Mah. | 1 | 158 | %79,1 | AKP | %42,9 |
| Toklar Mah. | 1 | 182 | %83,5 | AKP | %44,7 |
| Turanlı Mah. | 1 | 104 | %89,4 | AKP | %56,8 |
| Yavuzselim Mah. | 4 | 1.499 | %91,5 | AKP | %55,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 998 | %88,5 | AKP | %48,0 |
| Yeşilbağ Mah. | 1 | 114 | %93,9 | AKP | %65,1 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 220 | %94,6 | MHP | %32,0 |
| Çayinli Mah. | 1 | 121 | %91,7 | CHP | %75,5 |
| Çukurağaç Mah. | 1 | 21 | %119,1 | AKP | %64,0 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 268 | %87,3 | AKP | %40,9 |
| İcadiye Mah. | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %42,2 |
| İmamkullu Mah. | 2 | 575 | %85,6 | AKP | %47,0 |
| İncili Mah. | 2 | 443 | %91,4 | AKP | %63,8 |
| Şıhbarak Mah. | 2 | 531 | %92,3 | AKP | %48,9 |
| Şiraz Mah. | 1 | 194 | %90,7 | AKP | %58,6 |