Talas · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTalas ilçesi
%41,4
AK PARTİ birinci
91.971 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Talas ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,4 ile birinci; 91.971 geçerli oy, katılım %89,7.
Talas
Kayıtlı seçmen 103.995 · Oy kullanan 93.266 (katılım %89,7) · Geçerli 91.971 · Geçersiz 1.295
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakaya Mah. | 1 | 337 | %95,3 | AKP | %53,5 |
| Alaybeyli Mah. | 2 | 520 | %90,8 | AKP | %56,6 |
| Ardıç Mah. | 1 | 73 | %90,4 | AKP | %56,1 |
| Bahçelievler Mah. | 44 | 16.122 | %90,2 | AKP | %37,7 |
| Başakpınar Mah. | 1 | 359 | %92,5 | AKP | %62,7 |
| Başakpınar Ufuk Mah. | 3 | 835 | %88,6 | AKP | %57,6 |
| Başakpınar Yıldıztepe Mah. | 4 | 1.453 | %90,9 | AKP | %57,6 |
| Cebir Mah. | 1 | 234 | %95,3 | AKP | %74,7 |
| Endürlük Mah. | 1 | 205 | %100,5 | AKP | %62,6 |
| Gülistanevler Mah. | 1 | 69 | %107,3 | AKP | %50,0 |
| Han Mah. | 2 | 413 | %92,7 | AKP | %38,5 |
| Harman Mah. | 6 | 2.075 | %88,1 | AKP | %42,0 |
| Kamber Mah. | 1 | 344 | %90,4 | AKP | %37,3 |
| Kepez Mah. | 5 | 1.542 | %92,5 | AKP | %50,8 |
| Koçcağız Mah. | 1 | 345 | %93,0 | AKP | %58,3 |
| Kuruköprü Mah. | 4 | 1.159 | %93,4 | AKP | %61,1 |
| Kiçiköy Mah. | 12 | 4.099 | %88,1 | AKP | %38,5 |
| Mengücek Mah. | 1 | 159 | %91,8 | AKP | %71,0 |
| Mevlana Mah. | 131 | 48.287 | %89,2 | AKP | %39,5 |
| Reşadiye Mah. | 3 | 1.084 | %92,2 | AKP | %64,1 |
| Sakaltutan Mah. | 2 | 383 | %92,2 | AKP | %44,7 |
| Sosun Mah. | 1 | 121 | %92,6 | AKP | %59,4 |
| Süleymanlı Mah. | 2 | 406 | %92,1 | AKP | %58,7 |
| Tablakaya Mah. | 4 | 1.465 | %90,2 | AKP | %37,7 |
| Yamaçlı Mah. | 1 | 211 | %95,7 | AKP | %71,6 |
| Yazyurdu Mah. | 1 | 380 | %94,7 | AKP | %52,3 |
| Yenidoğan Mah. | 53 | 19.295 | %89,3 | AKP | %39,8 |
| Yukarı Mah. | 1 | 215 | %93,5 | AKP | %31,5 |
| Zincidere Mah. | 2 | 387 | %94,3 | AKP | %54,3 |
| Çatakdere Mah. | 2 | 464 | %91,6 | AKP | %50,4 |
| Çevlik Mah. | 1 | 178 | %94,4 | AKP | %55,8 |
| Çömlekçi Mah. | 2 | 524 | %85,5 | AKP | %61,1 |
| Örencik Mah. | 1 | 252 | %93,3 | AKP | %81,0 |