%29,4
AK PARTİ birinci
6.393 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarız ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %29,4 ile birinci; 6393 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 7.845 · Oy kullanan 6.598 (katılım %84,1) · Geçerli 6.393 · Geçersiz 205
Sarız Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.879 | %29,4 |
| MHP | 1.587 | %24,8 |
| CHP | 1.097 | %17,2 |
| İYİ | 901 | %14,1 |
| HDP | 711 | %11,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 106 | %1,7 |
| SAADET | 67 | %1,1 |
| VATAN | 19 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarız mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 22 | %90,9 | CHP | %40,0 |
| Altısöğüt Mah. | 1 | 85 | %96,5 | İYİ | %46,3 |
| Avşarobası Mah. | 1 | 194 | %87,6 | MHP | %53,6 |
| Ayranlık Mah. | 1 | 175 | %85,1 | MHP | %39,2 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 407 | %83,1 | MHP | %33,4 |
| Büyük Söbeçimen Mah. | 1 | 281 | %85,4 | AKP | %52,0 |
| Büyük Örtülü Mah. | 1 | 76 | %94,7 | CHP | %55,1 |
| Dallıkavak Mah. | 1 | 144 | %93,1 | HDP | %58,0 |
| Damızlık Mah. | 2 | 439 | %79,5 | AKP | %60,8 |
| Darıdere Mah. | 1 | 97 | %89,7 | CHP | %45,9 |
| Dayoluk Mah. | 1 | 121 | %92,6 | AKP | %55,4 |
| Değirmentaş Mah. | 1 | 46 | %93,5 | AKP | %51,2 |
| Fettahdere Mah. | 1 | 97 | %80,4 | AKP | %42,7 |
| Gümüşali Mah. | 1 | 84 | %92,9 | CHP | %82,1 |
| Günesen Mah. | 2 | 483 | %78,9 | AKP | %24,5 |
| Karapınar Mah. | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %70,5 |
| Karayurt Mah. | 1 | 140 | %85,0 | MHP | %63,4 |
| Kemer Mah. | 1 | 166 | %83,1 | AKP | %29,9 |
| Kırkısrak Mah. | 1 | 356 | %82,6 | HDP | %76,0 |
| Kıskaçlı Mah. | 1 | 84 | %89,3 | İYİ | %31,5 |
| Kızılpınar Mah. | 1 | 179 | %89,9 | AKP | %43,3 |
| Kurdini Mah. | 1 | 40 | %102,5 | AKP | %39,5 |
| Kurudere Mah. | 1 | 63 | %100,0 | AKP | %24,1 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 285 | %85,3 | AKP | %35,3 |
| Küçük Kabaktepe Mah. | 1 | 40 | %110,0 | HDP | %76,9 |
| Küçük Söbeçimen Mah. | 1 | 71 | %100,0 | CHP | %61,8 |
| Küçük Örtülü Mah. | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %45,8 |
| Mollahüseyinler Mah. | 1 | 117 | %87,2 | AKP | %50,0 |
| Oğlakkaya Mah. | 1 | 104 | %86,5 | MHP | %49,4 |
| Sancakağıl Mah. | 1 | 70 | %87,1 | HDP | %49,2 |
| Tavla Mah. | 1 | 273 | %81,0 | CHP | %55,1 |
| Tekneli Mah. | 1 | 206 | %8,3 | AKP | %52,9 |
| Yaylacı Mah. | 1 | 356 | %88,2 | MHP | %38,3 |
| Yedioluk Mah. | 1 | 80 | %77,5 | AKP | %33,3 |
| Yeni Mah. | 2 | 530 | %86,6 | AKP | %31,9 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 482 | %86,3 | MHP | %29,0 |
| Çatalpınar Mah. | 1 | 172 | %89,5 | AKP | %33,6 |
| Çavdar Mah. | 1 | 163 | %91,4 | AKP | %61,2 |
| Çağşak Mah. | 1 | 209 | %86,6 | HDP | %66,7 |
| Çörekdere Mah. | 1 | 339 | %85,0 | MHP | %29,0 |
| Ördekli Mah. | 1 | 70 | %97,1 | CHP | %47,6 |
| İmirzaağa Mah. | 1 | 45 | %86,7 | AKP | %44,7 |
| İncedere Mah. | 1 | 255 | %84,7 | AKP | %34,1 |
| İncemağara Mah. | 1 | 106 | %86,8 | MHP | %34,1 |