%58,2
AK PARTİ birinci
28.379 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tosya ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %58,2 ile birinci; 28.379 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 32.521 · Oy kullanan 29.129 (katılım %89,6) · Geçerli 28.379 · Geçersiz 750
Tosya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 16.515 | %58,2 |
| MHP | 6.966 | %24,6 |
| İYİ | 1.905 | %6,7 |
| CHP | 1.815 | %6,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 575 | %2,0 |
| SAADET | 288 | %1,0 |
| VATAN | 104 | %0,4 |
| HDP | 104 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 76 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 31 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tosya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetoğlu Köyü | 1 | 110 | %90,0 | AKP | %88,7 |
| Akbük Köyü | 2 | 616 | %91,2 | AKP | %51,9 |
| Akseki Köyü | 1 | 99 | %95,0 | AKP | %77,2 |
| Aşağıberçin Köyü | 1 | 124 | %96,0 | AKP | %68,9 |
| Aşağıdikmen Köyü | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %61,4 |
| Aşağıkayı Köyü | 1 | 370 | %86,8 | CHP | %43,0 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 4.942 | %88,1 | AKP | %49,4 |
| Bayat Köyü | 2 | 228 | %92,1 | AKP | %65,2 |
| Bürnük Köyü | 1 | 110 | %89,1 | AKP | %46,7 |
| Camiatik Mah. | 1 | 366 | %90,7 | AKP | %54,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.075 | %87,5 | AKP | %55,0 |
| Dağardı Köyü | 2 | 284 | %91,2 | AKP | %55,4 |
| Dağçatağı Köyü | 1 | 122 | %82,0 | AKP | %73,5 |
| Dedem Köyü | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %74,1 |
| Dere Mah. | 1 | 146 | %93,8 | AKP | %63,9 |
| Dilküşa Mah. | 9 | 3.218 | %87,9 | AKP | %53,6 |
| Ekincik Köyü | 1 | 336 | %95,2 | AKP | %63,0 |
| Ermelik Köyü | 1 | 191 | %93,2 | AKP | %65,7 |
| Fevzipaşa Mah. | 2 | 589 | %92,9 | AKP | %55,2 |
| Gökomuz Köyü | 1 | 145 | %89,7 | AKP | %78,7 |
| Gökçeöz Köyü | 3 | 255 | %92,9 | AKP | %74,9 |
| Gövrecik Köyü | 1 | 185 | %86,5 | AKP | %71,4 |
| Hacı Kemal Mah. | 1 | 214 | %89,7 | AKP | %58,6 |
| Hacıpir Mah. | 2 | 529 | %90,4 | AKP | %48,0 |
| Harsat Mah. | 4 | 1.258 | %90,6 | AKP | %61,3 |
| Hocafakı Mah. | 1 | 279 | %86,4 | AKP | %52,1 |
| Hocaimat Mah. | 3 | 1.018 | %88,2 | AKP | %58,5 |
| Karabey Köyü | 2 | 448 | %93,5 | AKP | %77,0 |
| Karaköy | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %61,5 |
| Karasapaça Köyü | 1 | 92 | %100,0 | AKP | %85,9 |
| Kargı Mah. | 1 | 346 | %87,3 | AKP | %48,5 |
| Kargın Köyü | 2 | 243 | %87,2 | AKP | %68,8 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 663 | %92,0 | AKP | %71,4 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 205 | %93,7 | AKP | %55,1 |
| Keçeli Köyü | 1 | 64 | %85,9 | AKP | %72,7 |
| Kınık Köyü | 1 | 78 | %94,9 | AKP | %74,7 |
| Kızılca Köyü | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %64,2 |
| Kuzyaka Mah. | 1 | 94 | %103,2 | AKP | %74,4 |
| Kuşçular Köyü | 1 | 210 | %90,0 | AKP | %69,2 |
| Kösen Köyü | 1 | 121 | %97,5 | MHP | %49,6 |
| Küçükkızılca Köyü | 1 | 40 | %107,5 | AKP | %64,3 |
| Küçüksekiler Köyü | 1 | 135 | %97,0 | AKP | %71,8 |
| Kilkuyu Köyü | 1 | 242 | %85,1 | AKP | %71,8 |
| Mısmılağaç Köyü | 1 | 57 | %87,7 | AKP | %80,4 |
| Musaköy | 1 | 44 | %86,4 | AKP | %70,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 388 | %89,4 | AKP | %51,3 |
| Ortalıca Köyü | 3 | 615 | %93,5 | AKP | %79,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 270 | %88,2 | AKP | %55,7 |
| Sapaca Köyü | 1 | 249 | %97,2 | AKP | %54,6 |
| Sekiler Köyü | 1 | 317 | %91,5 | AKP | %65,7 |
| Sevinçören Köyü | 1 | 89 | %103,4 | AKP | %53,4 |
| Sofular Köyü | 1 | 136 | %86,8 | AKP | %57,0 |
| Suluca Köyü | 3 | 854 | %86,9 | AKP | %64,8 |
| Yavuz Selim Mah. | 1 | 314 | %82,5 | AKP | %74,4 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 173 | %91,3 | AKP | %76,3 |
| Yenidoğan Köyü | 2 | 447 | %88,1 | AKP | %63,0 |
| Yukarıberçin Köyü | 1 | 78 | %80,8 | AKP | %67,2 |
| Yukarıdikmen Köyü | 1 | 62 | %95,2 | AKP | %71,4 |
| Yukarıkayı Köyü | 1 | 129 | %87,6 | AKP | %53,3 |
| Yunus Emre Mah. | 6 | 2.198 | %89,4 | AKP | %51,3 |
| Zincirlikuyu Köyü | 1 | 132 | %87,1 | AKP | %82,1 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 56 | %91,1 | AKP | %85,7 |
| Çatma Mah. | 2 | 617 | %90,8 | AKP | %58,8 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 288 | %91,0 | AKP | %79,0 |
| Çaykapı Köyü | 1 | 136 | %83,8 | AKP | %61,5 |
| Çeltikçi Köyü | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %82,1 |
| Çepni Köyü | 1 | 212 | %95,8 | AKP | %69,0 |
| Çevlik Köyü | 1 | 220 | %93,6 | AKP | %76,2 |
| Çukurköy | 1 | 162 | %90,7 | AKP | %67,1 |
| Çifter Köyü | 1 | 214 | %86,0 | AKP | %68,2 |
| Özboyu Köyü | 1 | 113 | %95,6 | AKP | %43,8 |
| İbni Selim Mah. | 3 | 1.056 | %89,3 | AKP | %54,2 |
| İlyasbey Mah. | 2 | 482 | %90,7 | AKP | %56,6 |
| İncebel Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %66,7 |
| Şarakman Köyü | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %73,5 |
| Şeh Mah. | 2 | 615 | %87,5 | AKP | %52,6 |
| Şehreküstü Mah. | 2 | 464 | %90,7 | AKP | %57,4 |