%50,3
AK PARTİ birinci
25.757 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşköprü ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,3 ile birinci; 25.757 geçerli oy, katılım %86,6.
Kayıtlı seçmen 30.579 · Oy kullanan 26.474 (katılım %86,6) · Geçerli 25.757 · Geçersiz 717
Taşköprü Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.943 | %50,3 |
| MHP | 5.351 | %20,8 |
| CHP | 3.654 | %14,2 |
| İYİ | 2.974 | %11,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 388 | %1,5 |
| SAADET | 156 | %0,6 |
| VATAN | 90 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 71 | %0,3 |
| HDP | 69 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 61 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Taşköprü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abay Köyü | 1 | 180 | %85,6 | AKP | %39,6 |
| Abdalhasan Köyü | 1 | 63 | %87,3 | AKP | %45,5 |
| Afşar Köyü | 1 | 205 | %87,3 | AKP | %56,5 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 257 | %88,3 | AKP | %45,1 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 155 | %97,4 | AKP | %44,6 |
| Akdoğantekke Köyü | 1 | 176 | %90,9 | AKP | %51,6 |
| Akseki Köyü | 1 | 51 | %88,2 | AKP | %55,6 |
| Akçakese Köyü | 1 | 162 | %83,3 | AKP | %61,7 |
| Alamabatak Köyü | 1 | 125 | %84,8 | AKP | %49,5 |
| Alamakayış Köyü | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %89,9 |
| Alamaşişli Köyü | 1 | 121 | %84,3 | AKP | %47,5 |
| Alasökü Köyü | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %70,0 |
| Alatarla Köyü | 3 | 945 | %85,7 | AKP | %42,3 |
| Alipaşa Köyü | 1 | 115 | %96,5 | AKP | %85,5 |
| Alisaray Köyü | 1 | 108 | %91,7 | AKP | %53,2 |
| Armutlu Köyü | 1 | 107 | %87,9 | AKP | %64,8 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 80 | %86,3 | AKP | %49,3 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 368 | %87,5 | AKP | %59,5 |
| Ağcıkişi Mah. | 2 | 423 | %92,9 | AKP | %28,9 |
| Aşağıemerce Köyü | 1 | 174 | %88,5 | AKP | %49,3 |
| Aşağıçayırcık Köyü | 1 | 162 | %93,8 | AKP | %69,3 |
| Aşağıçit Köyü | 1 | 98 | %89,8 | AKP | %46,4 |
| Aşağışehirören Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %56,3 |
| Badembekdemir Köyü | 1 | 112 | %85,7 | AKP | %72,3 |
| Bademci Köyü | 1 | 154 | %92,9 | AKP | %51,1 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.137 | %84,5 | AKP | %49,4 |
| Bekdemirekşi Köyü | 1 | 197 | %94,4 | AKP | %66,7 |
| Bekirli Köyü | 1 | 81 | %85,2 | AKP | %55,2 |
| Beyköy | 1 | 258 | %88,0 | AKP | %58,3 |
| Boyundurcak Köyü | 1 | 256 | %88,7 | AKP | %73,2 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 138 | %90,6 | AKP | %63,7 |
| Böcü Köyü | 1 | 111 | %99,1 | AKP | %32,1 |
| Bükköy | 1 | 211 | %89,6 | AKP | %57,5 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.894 | %81,3 | AKP | %45,6 |
| Celep Köyü | 1 | 134 | %90,3 | AKP | %50,4 |
| Dağbelören Köyü | 1 | 70 | %78,6 | AKP | %65,5 |
| Derebeysibey Köyü | 1 | 125 | %92,0 | AKP | %49,1 |
| Derekaraağaç Köyü | 1 | 55 | %83,6 | MHP | %43,5 |
| Dereköy | 1 | 115 | %73,0 | AKP | %60,8 |
| Donalar Köyü | 1 | 272 | %95,6 | AKP | %48,0 |
| Doymuş Köyü | 1 | 62 | %83,9 | CHP | %53,1 |
| Duruca Köyü | 1 | 180 | %80,0 | AKP | %54,9 |
| Dilek Köyü | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %63,3 |
| Ersil Köyü | 1 | 278 | %86,7 | AKP | %35,2 |
| Erikköy | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %52,0 |
| Esenlik Köyü | 1 | 199 | %94,0 | AKP | %78,5 |
| Eskiatça Köyü | 1 | 113 | %94,7 | AKP | %78,3 |
| Eskioğlu Köyü | 1 | 49 | %79,6 | AKP | %35,1 |
| Ethem Mah. | 1 | 354 | %90,7 | AKP | %41,9 |
| Garipşah Köyü | 1 | 67 | %82,1 | AKP | %68,5 |
| Gökırmak Mah. | 1 | 254 | %89,4 | AKP | %63,0 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 42 | %102,4 | AKP | %51,2 |
| Güneykalınkese Köyü | 1 | 89 | %85,4 | AKP | %60,0 |
| Gizlice Mah. | 3 | 825 | %84,0 | AKP | %46,9 |
| Hacıali Köyü | 1 | 38 | %89,5 | İYİ | %30,0 |
| Hamzaoğlu Köyü | 1 | 252 | %87,7 | AKP | %40,2 |
| Harmancık Mah. | 5 | 1.565 | %84,3 | AKP | %46,8 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 57 | %89,5 | AKP | %40,0 |
| Hocaköy | 1 | 69 | %73,9 | AKP | %57,1 |
| Kabalar Köyü | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %55,4 |
| Kadıköy | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %46,2 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 74 | %82,4 | AKP | %60,3 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 56 | %92,9 | AKP | %44,2 |
| Karacaoğlu Köyü | 1 | 126 | %84,9 | AKP | %60,8 |
| Karadedeoğlu Köyü | 1 | 60 | %95,0 | AKP | %64,8 |
| Karapürçek Köyü | 1 | 221 | %89,1 | AKP | %43,3 |
| Karasait Mah. | 2 | 509 | %81,3 | AKP | %34,8 |
| Karnıaçık Köyü | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %50,0 |
| Karşıköy | 1 | 262 | %88,2 | AKP | %59,9 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 130 | %83,1 | AKP | %71,7 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 51 | %68,6 | AKP | %71,9 |
| Kaygınca Köyü | 1 | 183 | %90,2 | AKP | %63,4 |
| Kese Köyü | 1 | 88 | %85,2 | CHP | %54,2 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 86 | %87,2 | AKP | %52,1 |
| Kıran Köyü | 1 | 168 | %89,9 | AKP | %48,2 |
| Kırha Köyü | 1 | 160 | %94,4 | AKP | %39,6 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 156 | %95,5 | AKP | %76,5 |
| Kızılcaörhen Köyü | 1 | 144 | %95,1 | AKP | %66,7 |
| Kızılkese Köyü | 1 | 59 | %81,4 | AKP | %63,8 |
| Kornapa Köyü | 1 | 201 | %91,0 | AKP | %34,9 |
| Koçanlı Köyü | 1 | 104 | %74,0 | AKP | %43,2 |
| Kuyluş Köyü | 1 | 92 | %102,2 | AKP | %45,5 |
| Kuzkalınkese Köyü | 1 | 70 | %84,3 | AKP | %72,9 |
| Köçekli Köyü | 1 | 179 | %88,3 | CHP | %40,0 |
| Küçüksü Köyü | 1 | 173 | %90,2 | AKP | %66,9 |
| Kirazcık Köyü | 1 | 51 | %94,1 | AKP | %75,0 |
| Masatlar Köyü | 1 | 169 | %90,5 | AKP | %61,5 |
| Musalla Mah. | 1 | 265 | %75,5 | AKP | %37,2 |
| Obrucak Köyü | 1 | 139 | %67,6 | AKP | %45,2 |
| Olukbaşı Köyü | 1 | 160 | %91,3 | AKP | %51,1 |
| Ortaköy | 1 | 202 | %89,1 | AKP | %61,3 |
| Ortaöz Köyü | 1 | 45 | %97,8 | CHP | %67,4 |
| Oymaağaçseki Köyü | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %68,0 |
| Paşaköy | 1 | 176 | %84,7 | AKP | %50,4 |
| Pulcular Mah. | 5 | 1.793 | %79,6 | AKP | %43,3 |
| Pirahmetli Köyü | 1 | 67 | %77,6 | AKP | %90,2 |
| Samanlıören Köyü | 1 | 128 | %93,8 | AKP | %57,6 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 97 | %90,7 | AKP | %83,0 |
| Sarıseki Köyü | 1 | 88 | %87,5 | AKP | %67,6 |
| Sarpun Köyü | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %64,8 |
| Sümer Mah. | 2 | 416 | %81,0 | AKP | %61,2 |
| Tabakhane Mah. | 2 | 475 | %82,5 | AKP | %47,6 |
| Tavukçuoğlu Köyü | 1 | 68 | %83,8 | AKP | %50,0 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 63 | %87,3 | AKP | %53,7 |
| Tekeoğlu Köyü | 1 | 176 | %93,8 | AKP | %42,0 |
| Tekke Mah. | 3 | 1.085 | %85,8 | AKP | %48,2 |
| Tepedelik Köyü | 1 | 140 | %92,1 | AKP | %66,1 |
| Tokaş Köyü | 1 | 67 | %86,6 | AKP | %38,2 |
| Urgancı Köyü | 1 | 179 | %97,8 | AKP | %65,9 |
| Uzunkavak Köyü | 1 | 342 | %93,0 | AKP | %45,2 |
| Vakıfbelören Köyü | 1 | 162 | %95,1 | AKP | %66,7 |
| Yavuç Köyü | 1 | 219 | %81,7 | AKP | %30,7 |
| Yavuçkuyucağı Köyü | 1 | 156 | %74,4 | AKP | %55,4 |
| Yazıhamit Köyü | 1 | 163 | %91,4 | AKP | %52,4 |
| Yeniler Köyü | 1 | 86 | %81,4 | AKP | %50,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 112 | %100,9 | MHP | %42,9 |
| Yoğunoluk Köyü | 1 | 90 | %85,6 | AKP | %39,0 |
| Yukarıemerce Köyü | 1 | 130 | %91,5 | AKP | %54,3 |
| Yukarıçayırcık Köyü | 1 | 150 | %94,0 | AKP | %54,5 |
| Yukarışehirören Köyü | 1 | 46 | %84,8 | AKP | %42,1 |
| Çambaşı Köyü | 1 | 106 | %84,0 | AKP | %62,7 |
| Çaycevher Köyü | 1 | 250 | %90,8 | AKP | %42,2 |
| Çaykirpi Köyü | 1 | 127 | %90,6 | AKP | %75,2 |
| Çaylaklar Köyü | 1 | 96 | %91,7 | AKP | %42,9 |
| Çekiç Köyü | 1 | 67 | %77,6 | AKP | %66,7 |
| Çetmi Köyü | 2 | 579 | %92,6 | AKP | %40,6 |
| Çevik Köyü | 1 | 79 | %82,3 | AKP | %65,6 |
| Çoroğlu Köyü | 1 | 154 | %92,2 | MHP | %46,8 |
| Çördük Köyü | 1 | 264 | %92,8 | CHP | %53,9 |
| Çiftkıran Köyü | 1 | 106 | %86,8 | AKP | %57,1 |
| Çiftlikköy | 1 | 141 | %82,3 | AKP | %69,6 |
| Çitköy | 1 | 177 | %89,3 | AKP | %68,2 |
| Ömerli Köyü | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %62,7 |
| Örhen Köyü | 1 | 107 | %86,0 | AKP | %66,3 |
| Örhenli Köyü | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %53,3 |
| Üstatlar Mah. | 3 | 1.063 | %85,0 | AKP | %45,8 |
| İmamoğlu Köyü | 1 | 62 | %82,3 | AKP | %71,4 |
| İncesu Köyü | 1 | 208 | %78,9 | AKP | %50,0 |
| Şahinçatı Köyü | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %35,6 |
| Şehirören Köyü | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %55,8 |