%42,8
AK PARTİ birinci
88.818 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kastamonu Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,8 ile birinci; 88.818 geçerli oy, katılım %88,0.
Kayıtlı seçmen 103.097 · Oy kullanan 90.709 (katılım %88,0) · Geçerli 88.818 · Geçersiz 1.891
Kastamonu Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 38.013 | %42,8 |
| MHP | 22.142 | %24,9 |
| CHP | 16.273 | %18,3 |
| İYİ | 8.985 | %10,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.235 | %1,4 |
| SAADET | 820 | %0,9 |
| HDP | 778 | %0,9 |
| VATAN | 224 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 195 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 153 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kastamonu Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatköy | 1 | 141 | %92,9 | AKP | %68,5 |
| Ahlatçık Köyü | 1 | 124 | %88,7 | AKP | %60,9 |
| Ahmetbey Köyü | 1 | 93 | %98,9 | MHP | %45,7 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 341 | %89,2 | AKP | %57,2 |
| Akkaya Bucağı İsmailli Köyü | 1 | 134 | %92,5 | AKP | %65,6 |
| Akmescit Mah. | 3 | 1.094 | %85,3 | AKP | %45,9 |
| Aksinir Köyü | 1 | 92 | %94,6 | MHP | %44,1 |
| Aktekke Mah. | 10 | 3.590 | %83,8 | AKP | %39,8 |
| Akçakese Köyü | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %76,3 |
| Akçataş Köyü | 1 | 155 | %87,7 | AKP | %54,6 |
| Alparslan Köyü | 1 | 107 | %96,3 | AKP | %51,5 |
| Alpağut Köyü | 1 | 227 | %95,2 | AKP | %63,2 |
| Alpı Köyü | 1 | 91 | %98,9 | AKP | %74,2 |
| Alçıcılar Köyü | 1 | 225 | %100,9 | AKP | %64,3 |
| Arız Köyü | 1 | 174 | %93,7 | MHP | %44,0 |
| Atabeygazi Mah. | 1 | 305 | %86,9 | AKP | %50,4 |
| Ayvalar Köyü | 1 | 99 | %92,9 | AKP | %58,9 |
| Aşağıakça Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %58,1 |
| Aşağıbatak Köyü | 1 | 56 | %100,0 | AKP | %58,2 |
| Aşağıelyakut Köyü | 1 | 167 | %98,2 | AKP | %50,9 |
| Aşağıyuva Köyü | 1 | 136 | %94,9 | AKP | %73,4 |
| Bahadır Köyü | 1 | 107 | %94,4 | AKP | %44,4 |
| Ballık Köyü | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %69,8 |
| Baltacı Köyü | 1 | 59 | %91,5 | AKP | %64,2 |
| Baltacıkuyucağı Köyü | 1 | 134 | %94,8 | AKP | %33,6 |
| Bayındır Köyü | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %59,1 |
| Başköy | 1 | 93 | %87,1 | MHP | %40,7 |
| Başören Köyü | 1 | 125 | %75,2 | AKP | %70,7 |
| Beyçelebi Mah. | 6 | 2.252 | %88,0 | AKP | %34,2 |
| Bostanköy | 1 | 193 | %89,1 | AKP | %45,4 |
| Bozoğlak Köyü | 1 | 155 | %89,0 | AKP | %61,6 |
| Budamış Köyü | 2 | 636 | %92,0 | AKP | %52,2 |
| Bulacık Köyü | 1 | 128 | %90,6 | AKP | %49,6 |
| Burhanlı Köyü | 1 | 95 | %88,4 | AKP | %82,5 |
| Bükköy | 1 | 313 | %89,1 | AKP | %36,8 |
| Bürme Köyü | 1 | 64 | %103,1 | AKP | %80,3 |
| Cambaz Köyü | 1 | 64 | %89,1 | AKP | %42,6 |
| Candaroğulları Mah. | 13 | 4.795 | %88,0 | AKP | %37,3 |
| Cebeci Köyü | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %58,1 |
| Cebrail Mah. | 5 | 1.597 | %86,2 | AKP | %43,8 |
| Civciler Köyü | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %59,3 |
| Damlaçay Köyü | 1 | 122 | %95,9 | AKP | %71,8 |
| Darıbükü Köyü | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %58,8 |
| Dayılar Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %61,3 |
| Demirci Köyü | 1 | 162 | %100,6 | AKP | %57,1 |
| Dereberçin Köyü | 1 | 138 | %97,1 | AKP | %71,1 |
| Dereköy | 1 | 157 | %96,2 | AKP | %54,1 |
| Dokuzkat Köyü | 1 | 164 | %98,2 | MHP | %44,2 |
| Dursunlar Köyü | 1 | 101 | %94,1 | AKP | %68,8 |
| Duruçay Köyü | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %51,5 |
| Eceoğlu Köyü | 1 | 77 | %88,3 | AKP | %69,7 |
| Elmayakası Köyü | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %61,9 |
| Emirköy | 1 | 93 | %86,0 | AKP | %71,4 |
| Emirli Köyü | 1 | 237 | %99,6 | AKP | %62,1 |
| Esenler Köyü | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %91,1 |
| Esenli Köyü | 1 | 118 | %89,0 | AKP | %61,8 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.845 | %88,6 | AKP | %52,0 |
| Etyemez Köyü | 1 | 211 | %93,4 | AKP | %59,5 |
| Evciler Köyü | 1 | 79 | %97,5 | AKP | %80,5 |
| Eymir Köyü | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %50,0 |
| Eşen Köyü | 1 | 180 | %93,3 | AKP | %53,1 |
| Gelinören Köyü | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %81,3 |
| Geyikli Köyü | 1 | 90 | %92,2 | AKP | %47,4 |
| Göcen Köyü | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %43,0 |
| Gödel Köyü | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %56,3 |
| Gökçekent Köyü | 1 | 115 | %99,1 | MHP | %52,2 |
| Gökçukur Köyü | 1 | 63 | %92,1 | MHP | %39,3 |
| Gölköy | 8 | 2.822 | %97,8 | AKP | %43,8 |
| Gömeç Köyü | 1 | 117 | %94,0 | AKP | %50,5 |
| Gömmece Köyü | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %76,5 |
| Gülef Köyü | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %41,8 |
| Girdallı Köyü | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %65,6 |
| Hacıbey Köyü | 1 | 281 | %90,4 | AKP | %58,2 |
| Hacıköy | 1 | 128 | %95,3 | AKP | %53,3 |
| Hacımuharrem Köyü | 1 | 206 | %93,2 | MHP | %38,4 |
| Hacıyusuf Köyü | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %38,0 |
| Hacıilyas Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %71,4 |
| Hacışaban Köyü | 1 | 77 | %88,3 | MHP | %46,9 |
| Halaçlı Köyü | 1 | 224 | %88,4 | AKP | %65,8 |
| Halife Köyü | 1 | 160 | %94,4 | AKP | %48,3 |
| Halifekuyucağı Köyü | 1 | 105 | %99,1 | MHP | %63,5 |
| Hamitköy | 1 | 47 | %97,9 | MHP | %37,0 |
| Hasköy | 1 | 218 | %100,0 | MHP | %47,3 |
| Hatipköy | 1 | 126 | %89,7 | AKP | %63,4 |
| Hatipli Köyü | 1 | 105 | %89,5 | AKP | %81,5 |
| Hatipoğlu Köyü | 1 | 135 | %93,3 | MHP | %43,0 |
| Haydarlar Köyü | 1 | 129 | %89,2 | AKP | %71,6 |
| Hepkebirler Mah. | 4 | 1.222 | %89,1 | AKP | %41,9 |
| Hocaköy | 1 | 169 | %92,3 | MHP | %38,7 |
| Honsalar Mah. | 3 | 1.044 | %80,5 | AKP | %43,0 |
| Hüseyinli Köyü | 1 | 90 | %85,6 | AKP | %78,7 |
| Hisarardı Mah. | 3 | 808 | %87,4 | AKP | %47,1 |
| Kadıoğlu Köyü | 1 | 160 | %100,6 | AKP | %48,8 |
| Karaevli Köyü | 1 | 103 | %94,2 | AKP | %55,8 |
| Karakuz Köyü | 1 | 72 | %84,7 | AKP | %39,3 |
| Karamukmolla Köyü | 1 | 105 | %89,5 | AKP | %72,3 |
| Karaçomak Köyü | 1 | 158 | %79,8 | AKP | %64,7 |
| Karaş Köyü | 1 | 250 | %93,2 | AKP | %47,4 |
| Kasaba Köyü | 1 | 74 | %100,0 | MHP | %41,9 |
| Kasabaörencik Köyü | 1 | 70 | %88,6 | AKP | %39,3 |
| Kavakköy | 1 | 150 | %92,7 | AKP | %47,8 |
| Kavalca Köyü | 1 | 68 | %102,9 | MHP | %41,4 |
| Kayalı Köyü | 1 | 74 | %93,2 | AKP | %59,4 |
| Kayı Köyü | 1 | 204 | %93,1 | AKP | %67,0 |
| Kaşçılar Köyü | 1 | 118 | %85,6 | AKP | %59,2 |
| Kemerler Köyü | 1 | 109 | %89,9 | AKP | %37,1 |
| Keremli Köyü | 1 | 183 | %94,5 | AKP | %58,1 |
| Kırcalar Köyü | 1 | 158 | %91,8 | AKP | %32,9 |
| Kırık Köyü | 1 | 62 | %103,2 | AKP | %55,0 |
| Kırışoğlu Köyü | 1 | 97 | %85,6 | AKP | %57,3 |
| Kırkçeşme Mah. | 4 | 1.358 | %85,7 | AKP | %47,6 |
| Kızılkese Köyü | 1 | 136 | %89,0 | AKP | %61,1 |
| Konukça Köyü | 1 | 174 | %90,8 | AKP | %62,2 |
| Koruköy | 1 | 115 | %96,5 | MHP | %39,6 |
| Kurtgömeç Köyü | 1 | 159 | %101,9 | AKP | %59,9 |
| Kurtkayı Köyü | 1 | 74 | %90,5 | AKP | %69,4 |
| Kurucaören Köyü | 1 | 31 | %109,7 | AKP | %68,8 |
| Kurusaray Köyü | 1 | 298 | %94,6 | AKP | %63,6 |
| Kuzeykent Mah. | 39 | 13.975 | %86,6 | AKP | %36,7 |
| Kuzyaka Bucağı Emirler Köyü | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %65,5 |
| Kuzyaka Bucağı Kıyık Köyü | 1 | 116 | %90,5 | AKP | %53,8 |
| Kuzyaka Bucağı Çavundur Köyü | 1 | 135 | %88,2 | AKP | %64,4 |
| Kuzyaka Bucağı İsmailli Köyü | 1 | 135 | %96,3 | AKP | %62,7 |
| Kuzyaka Köyü | 1 | 131 | %77,1 | AKP | %37,6 |
| Kuşkara Köyü | 1 | 162 | %90,7 | AKP | %78,2 |
| Köklü Köyü | 1 | 127 | %90,6 | AKP | %62,6 |
| Köseoğlu Köyü | 1 | 178 | %82,6 | AKP | %69,7 |
| Küçüksu Köyü | 1 | 240 | %99,6 | AKP | %48,1 |
| Kirenli Köyü | 1 | 77 | %84,4 | AKP | %61,5 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 32 | 11.641 | %86,8 | AKP | %44,2 |
| Merkez Bucağı Emirler Köyü | 1 | 240 | %94,2 | AKP | %49,6 |
| Merkez Bucağı Kıyık Köyü | 1 | 140 | %91,4 | AKP | %61,9 |
| Merkez Bucağı Çavundur Köyü | 1 | 151 | %86,8 | AKP | %61,5 |
| Mescitköy | 1 | 126 | %89,7 | AKP | %51,4 |
| Mollaköy | 1 | 79 | %93,7 | AKP | %56,2 |
| Musallar Köyü | 1 | 115 | %95,7 | MHP | %48,1 |
| Nalcıkuyucağı Köyü | 1 | 90 | %88,9 | AKP | %56,4 |
| Numanlar Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %62,5 |
| Obruk Köyü | 1 | 118 | %96,6 | AKP | %58,8 |
| Omcular Köyü | 1 | 47 | %97,9 | AKP | %45,7 |
| Ortaboğaz Köyü | 1 | 161 | %94,4 | AKP | %60,7 |
| Ortaköy | 1 | 128 | %93,8 | AKP | %53,4 |
| Oğulköy | 1 | 164 | %93,9 | AKP | %53,9 |
| Pehlivanköy | 1 | 177 | %93,2 | AKP | %46,0 |
| Sada Köyü | 1 | 64 | %87,5 | MHP | %48,2 |
| Sahip Köyü | 1 | 70 | %87,1 | AKP | %58,9 |
| Sapaca Köyü | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %37,1 |
| Saraycık Köyü | 1 | 232 | %87,9 | AKP | %58,8 |
| Saraçlar Mah. | 27 | 9.961 | %82,0 | AKP | %34,8 |
| Sarıca Köyü | 1 | 61 | %90,2 | AKP | %55,6 |
| Sarıömer Köyü | 1 | 116 | %95,7 | AKP | %53,6 |
| Seremettin Köyü | 1 | 112 | %100,9 | AKP | %69,9 |
| Sırasöğütler Köyü | 1 | 132 | %93,9 | AKP | %66,7 |
| Subaşı Köyü | 1 | 199 | %94,0 | AKP | %53,0 |
| Sulusökü Köyü | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %88,9 |
| Sipahi Köyü | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %53,3 |
| Talipler Köyü | 1 | 77 | %84,4 | MHP | %36,9 |
| Tarlatepe Köyü | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %65,4 |
| Taşlık Köyü | 1 | 157 | %96,2 | AKP | %51,4 |
| Tekkeköy | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %61,9 |
| Tepeharman Köyü | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %50,8 |
| Terziköy | 1 | 139 | %91,4 | AKP | %52,4 |
| Topçuoğlu Mah. | 3 | 833 | %82,8 | AKP | %40,4 |
| Uzunoluk Köyü | 1 | 167 | %92,2 | AKP | %60,8 |
| Yaka Köyü | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %61,6 |
| Yarören Köyü | 1 | 88 | %96,6 | AKP | %60,2 |
| Yavuzselim Mah. | 2 | 395 | %87,6 | AKP | %42,4 |
| Yenikavak Köyü | 1 | 114 | %88,6 | AKP | %63,9 |
| Yılancı Köyü | 1 | 53 | %92,5 | AKP | %50,0 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 152 | %95,4 | AKP | %60,0 |
| Yukarıbatak Köyü | 2 | 437 | %89,5 | AKP | %55,0 |
| Yukarıelyakut Köyü | 1 | 358 | %88,8 | AKP | %49,5 |
| Yukarıkuyucak Köyü | 1 | 137 | %96,4 | AKP | %51,9 |
| Yunusköy | 1 | 197 | %86,8 | AKP | %63,4 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 204 | %94,1 | AKP | %66,0 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 105 | %98,1 | AKP | %66,7 |
| Çatalçam Köyü | 1 | 81 | %93,8 | AKP | %49,3 |
| Çatören Köyü | 1 | 129 | %85,3 | AKP | %40,7 |
| Çerçiköy | 1 | 115 | %99,1 | AKP | %69,9 |
| Çevreli Köyü | 1 | 136 | %96,3 | AKP | %77,9 |
| Çıbanköy | 1 | 82 | %89,0 | AKP | %67,7 |
| Çorumlu Köyü | 1 | 90 | %84,4 | AKP | %52,6 |
| Çiğil Köyü | 1 | 118 | %90,7 | MHP | %49,1 |
| Ömerli Köyü | 1 | 73 | %91,8 | AKP | %55,4 |
| Örencik Köyü | 1 | 317 | %94,0 | AKP | %28,8 |
| Örenyeri Köyü | 1 | 58 | %89,7 | AKP | %65,4 |
| Ümitköy | 1 | 169 | %98,8 | AKP | %67,3 |
| Üyücek Köyü | 2 | 182 | %86,3 | AKP | %54,0 |
| İbrahimli Köyü | 1 | 109 | %93,6 | AKP | %61,6 |
| İbişler Köyü | 1 | 174 | %89,7 | AKP | %51,3 |
| İmamköy | 1 | 100 | %95,0 | AKP | %66,7 |
| İnceboğaz Köyü | 1 | 131 | %93,9 | MHP | %58,2 |
| İnönü Mah. | 42 | 15.666 | %87,8 | AKP | %34,2 |
| İsfendiyar Mah. | 3 | 941 | %84,9 | AKP | %41,7 |
| İslamköy | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %41,0 |
| İsmailbey Mah. | 8 | 2.724 | %86,4 | AKP | %38,8 |
| Şeyhköy | 1 | 101 | %74,3 | AKP | %52,7 |