%55,7
AK PARTİ birinci
8.521 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Devrekani ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,7 ile birinci; 8521 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 9.896 · Oy kullanan 8.765 (katılım %88,6) · Geçerli 8.521 · Geçersiz 244
Devrekani Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.744 | %55,7 |
| MHP | 1.635 | %19,2 |
| CHP | 935 | %11,0 |
| İYİ | 875 | %10,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 134 | %1,6 |
| SAADET | 73 | %0,9 |
| VATAN | 49 | %0,6 |
| HDP | 31 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Devrekani mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatçık Köyü | 1 | 60 | %88,3 | AKP | %59,6 |
| Ahiçelebi Mah. | 2 | 744 | %86,4 | AKP | %51,3 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 77 | %93,5 | AKP | %53,6 |
| Akmescit Köyü | 1 | 151 | %84,8 | AKP | %67,0 |
| Akçapınar Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %48,4 |
| Alaçay Köyü | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %66,7 |
| Alınören Köyü | 1 | 54 | %83,3 | AKP | %81,8 |
| Alçılar Köyü | 1 | 61 | %86,9 | AKP | %48,1 |
| Arslanbey Köyü | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %72,3 |
| Asarcık Köyü | 1 | 121 | %85,1 | AKP | %77,2 |
| Balabanlar Köyü | 1 | 136 | %91,9 | AKP | %39,3 |
| Baltıcak Köyü | 1 | 129 | %86,1 | AKP | %67,9 |
| Başakpınar Köyü | 1 | 148 | %86,5 | AKP | %72,0 |
| Başakpınartepe Köyü | 1 | 64 | %89,1 | AKP | %79,0 |
| Belovacık Köyü | 1 | 174 | %86,8 | AKP | %58,0 |
| Bınkıldayık Köyü | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %45,7 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %60,3 |
| Bozkoca Köyü | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %57,1 |
| Bozkocatepe Köyü | 1 | 149 | %87,3 | AKP | %50,8 |
| Doğuörcünler Köyü | 1 | 145 | %89,7 | AKP | %60,5 |
| Elmalıtekke Köyü | 1 | 90 | %82,2 | AKP | %86,5 |
| Erenler Köyü | 1 | 11 | %100,0 | AKP | %72,7 |
| Etçiler Mah. | 1 | 52 | %117,3 | AKP | %49,2 |
| Fakılar Köyü | 1 | 81 | %84,0 | AKP | %55,9 |
| Göynükören Köyü | 1 | 73 | %86,3 | AKP | %69,4 |
| Habeşli Köyü | 1 | 266 | %84,6 | AKP | %34,6 |
| Hasırlı Köyü | 1 | 124 | %89,5 | AKP | %54,7 |
| Kadıoğlu Köyü | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %60,0 |
| Kadirbey Mah. | 1 | 204 | %90,2 | AKP | %50,3 |
| Kanlıabat Köyü | 1 | 197 | %86,8 | AKP | %61,3 |
| Karayazıcılar Köyü | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %67,3 |
| Karaçam Köyü | 1 | 85 | %80,0 | AKP | %62,7 |
| Kasaplar Köyü | 1 | 144 | %89,6 | AKP | %38,3 |
| Kınık Köyü | 1 | 162 | %96,3 | AKP | %63,6 |
| Kızacık Köyü | 1 | 96 | %83,3 | AKP | %70,0 |
| Kurtköy | 1 | 123 | %87,0 | AKP | %49,1 |
| Kurtşeyh Mah. | 5 | 1.693 | %85,0 | AKP | %50,6 |
| Kuzköy | 1 | 175 | %81,7 | AKP | %71,6 |
| Laçin Köyü | 1 | 159 | %93,1 | AKP | %56,9 |
| Mütevelli Mah. | 1 | 215 | %96,3 | AKP | %51,5 |
| Pınarözü Köyü | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %70,7 |
| Saraydurak Köyü | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %47,1 |
| Sarıyonca Köyü | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %53,9 |
| Sarpınalınca Köyü | 1 | 59 | %94,9 | AKP | %57,1 |
| Sazyaka Mah. | 1 | 296 | %90,5 | AKP | %44,5 |
| Selahattinköy | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %67,1 |
| Sinantekke Köyü | 1 | 77 | %90,9 | AKP | %65,2 |
| Tekkekızıllar Köyü | 1 | 178 | %86,5 | AKP | %51,7 |
| Ulamış Köyü | 1 | 82 | %82,9 | AKP | %77,9 |
| Yazıbelen Köyü | 1 | 202 | %88,1 | AKP | %58,0 |
| Yazıhisar Köyü | 1 | 175 | %92,6 | AKP | %59,9 |
| Çatak Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %43,6 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 61 | %78,7 | AKP | %74,5 |
| Çayırcık Mah. | 1 | 175 | %93,7 | AKP | %49,7 |
| Çontay Köyü | 1 | 153 | %87,6 | AKP | %62,0 |
| Çorbacı Köyü | 1 | 164 | %95,1 | AKP | %69,0 |
| Çörekçi Köyü | 1 | 68 | %88,2 | AKP | %56,7 |
| Örenbaşı Köyü | 1 | 158 | %88,0 | AKP | %60,2 |
| İnciğez Köyü | 1 | 94 | %87,2 | AKP | %51,3 |
| İsmailbey Mah. | 2 | 579 | %90,3 | AKP | %53,0 |
| Şenlik Köyü | 1 | 87 | %86,2 | AKP | %50,0 |
| Şeyhbali Köyü | 1 | 102 | %92,2 | AKP | %50,6 |