%57,8
AK PARTİ birinci
14.247 geçerli oy · katılım %82,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cide ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %57,8 ile birinci; 14.247 geçerli oy, katılım %82,3.
Kayıtlı seçmen 18.047 · Oy kullanan 14.848 (katılım %82,3) · Geçerli 14.247 · Geçersiz 601
Cide Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.241 | %57,8 |
| CHP | 2.668 | %18,7 |
| MHP | 1.485 | %10,4 |
| İYİ | 1.201 | %8,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 180 | %1,3 |
| HDP | 131 | %0,9 |
| SAADET | 125 | %0,9 |
| VATAN | 106 | %0,7 |
| HÜDA PAR | 73 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 37 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Cide mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdülkadir Köyü | 1 | 85 | %91,8 | AKP | %61,0 |
| Akbayır Köyü | 1 | 133 | %85,0 | AKP | %41,0 |
| Akça Köyü | 1 | 108 | %79,6 | AKP | %60,5 |
| Alayazı Köyü | 1 | 112 | %74,1 | AKP | %66,7 |
| Alayüz Köyü | 1 | 145 | %88,3 | AKP | %82,9 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 90 | %76,7 | AKP | %78,8 |
| Ağaçbükü Köyü | 1 | 172 | %78,5 | AKP | %72,7 |
| Baltacı Köyü | 1 | 198 | %80,3 | AKP | %69,5 |
| Bağyurdu Mah. | 1 | 280 | %91,8 | AKP | %49,6 |
| Başköy | 1 | 112 | %80,4 | AKP | %67,9 |
| Beltepe Köyü | 1 | 130 | %79,2 | AKP | %78,0 |
| Beşevler Köyü | 1 | 70 | %90,0 | AKP | %91,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.426 | %78,0 | AKP | %42,9 |
| Denizkonak Köyü | 1 | 92 | %93,5 | AKP | %61,0 |
| Derebağ Köyü | 1 | 142 | %69,7 | AKP | %73,4 |
| Derebucağı Köyü | 1 | 101 | %84,2 | AKP | %67,1 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 143 | %86,0 | AKP | %75,2 |
| Döngelce Köyü | 1 | 48 | %81,3 | AKP | %52,6 |
| Düzköy | 1 | 66 | %86,4 | AKP | %87,0 |
| Ece Mah. | 1 | 350 | %88,3 | AKP | %47,0 |
| Emirler Köyü | 1 | 111 | %88,3 | AKP | %57,9 |
| Gebeş Köyü | 1 | 180 | %91,7 | AKP | %54,6 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 103 | %87,4 | AKP | %45,9 |
| Gökçeören Köyü | 1 | 235 | %73,6 | AKP | %70,5 |
| Gündoğan Köyü | 1 | 187 | %80,2 | AKP | %56,0 |
| Günebakan Köyü | 2 | 347 | %85,3 | AKP | %69,8 |
| Güzelyayla Köyü | 1 | 109 | %79,8 | AKP | %78,6 |
| Hacıahmet Köyü | 1 | 72 | %84,7 | AKP | %50,0 |
| Hamitli Köyü | 1 | 58 | %87,9 | AKP | %76,5 |
| Himmetbeşe Köyü | 1 | 31 | %87,1 | AKP | %40,0 |
| Irmak Mah. | 1 | 339 | %81,7 | AKP | %47,2 |
| Kalafat Köyü | 1 | 150 | %92,0 | AKP | %61,2 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 48 | %77,1 | CHP | %52,9 |
| Karakadı Köyü | 1 | 112 | %83,9 | AKP | %75,0 |
| Kasaba Mah. | 9 | 2.684 | %77,9 | AKP | %43,1 |
| Kasımköy | 1 | 186 | %87,1 | AKP | %49,7 |
| Kayaardı Köyü | 1 | 141 | %83,0 | AKP | %56,9 |
| Kazanlı Köyü | 1 | 90 | %78,9 | AKP | %76,1 |
| Kemerli Mah. | 2 | 399 | %84,0 | AKP | %49,2 |
| Kethüda Köyü | 1 | 108 | %84,3 | AKP | %69,7 |
| Kezağzı Köyü | 1 | 53 | %84,9 | AKP | %76,5 |
| Kıranlıkoz Köyü | 1 | 98 | %85,7 | AKP | %73,2 |
| Kırcı Mah. | 1 | 219 | %89,5 | AKP | %51,1 |
| Konuklar Köyü | 1 | 120 | %84,2 | AKP | %92,8 |
| Kovanören Köyü | 1 | 224 | %92,4 | AKP | %75,1 |
| Koçlar Köyü | 1 | 109 | %91,7 | AKP | %76,0 |
| Kumköy | 1 | 138 | %83,3 | AKP | %76,7 |
| Kumluca Mah. | 1 | 365 | %85,2 | AKP | %57,1 |
| Kuşkayası Köyü | 1 | 161 | %85,1 | AKP | %66,4 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 137 | %88,3 | AKP | %58,4 |
| Köseli Köyü | 1 | 62 | %83,9 | AKP | %62,5 |
| Memiş Mah. | 2 | 423 | %78,5 | CHP | %39,4 |
| Mencekli Köyü | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %76,9 |
| Menük Köyü | 1 | 103 | %90,3 | AKP | %66,3 |
| Musaköy | 1 | 145 | %88,3 | AKP | %64,2 |
| Nanepınarı Köyü | 1 | 87 | %88,5 | AKP | %46,6 |
| Nasuh Mah. | 4 | 1.280 | %71,3 | AKP | %44,2 |
| Okçular Köyü | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %58,2 |
| Olucak Köyü | 1 | 66 | %81,8 | AKP | %78,9 |
| Ortaca Köyü | 1 | 35 | %88,6 | AKP | %61,3 |
| Ovacık Köyü | 1 | 153 | %89,5 | AKP | %85,3 |
| Pehlivanlı Köyü | 1 | 94 | %84,0 | AKP | %97,4 |
| Sakallı Köyü | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %73,8 |
| Sırakaya Köyü | 1 | 138 | %90,6 | AKP | %37,5 |
| Sofular Köyü | 1 | 138 | %90,6 | AKP | %53,8 |
| Soğucak Köyü | 1 | 50 | %86,0 | AKP | %90,2 |
| Sipahi Köyü | 1 | 122 | %91,0 | AKP | %49,5 |
| Tarakçı Köyü | 1 | 88 | %85,2 | AKP | %50,7 |
| Toygarlı Köyü | 1 | 240 | %85,8 | AKP | %77,7 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 125 | %90,4 | AKP | %80,6 |
| Velioğlu Köyü | 1 | 107 | %90,7 | AKP | %59,1 |
| Yalçınköy | 1 | 226 | %94,7 | AKP | %76,6 |
| Yaylaköy | 1 | 108 | %79,6 | AKP | %69,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 233 | %81,1 | AKP | %50,6 |
| Yeniköy | 1 | 152 | %81,6 | AKP | %70,5 |
| Yıldızalan Köyü | 1 | 62 | %85,5 | AKP | %66,7 |
| Yurtbaşı Köyü | 1 | 234 | %83,3 | AKP | %59,7 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 149 | %83,9 | AKP | %74,2 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 158 | %89,9 | AKP | %77,2 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 103 | %88,4 | AKP | %73,3 |
| Çataloluk Köyü | 1 | 251 | %87,7 | AKP | %68,4 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 160 | %88,1 | AKP | %86,0 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 95 | %91,6 | AKP | %75,3 |
| Çukurçal Köyü | 1 | 118 | %78,8 | AKP | %46,8 |
| Çilekçe Köyü | 1 | 130 | %80,0 | AKP | %48,0 |
| Öveçler Köyü | 1 | 77 | %90,9 | AKP | %62,1 |
| Üçağıl Köyü | 1 | 234 | %73,5 | AKP | %67,5 |
| İlyasbey Köyü | 1 | 255 | %80,0 | AKP | %63,5 |
| İsaköy | 1 | 82 | %80,5 | AKP | %81,0 |
| İshakça Köyü | 1 | 152 | %77,0 | AKP | %67,8 |
| Şenköy | 1 | 37 | %64,9 | AKP | %73,9 |