%44,9
AK PARTİ birinci
4.979 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Azdavay ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,9 ile birinci; 4979 geçerli oy, katılım %85,1.
Kayıtlı seçmen 6.112 · Oy kullanan 5.202 (katılım %85,1) · Geçerli 4.979 · Geçersiz 223
Azdavay Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.234 | %44,9 |
| CHP | 1.278 | %25,7 |
| MHP | 616 | %12,4 |
| İYİ | 604 | %12,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 63 | %1,3 |
| SAADET | 50 | %1,0 |
| VATAN | 43 | %0,9 |
| HÜDA PAR | 36 | %0,7 |
| HDP | 30 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,5 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Azdavay mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahat Köyü | 1 | 46 | %95,7 | CHP | %36,4 |
| Akçaçam Köyü | 1 | 77 | %92,2 | AKP | %41,4 |
| Alacık Köyü | 1 | 78 | %78,2 | AKP | %53,6 |
| Aliköy | 1 | 102 | %81,4 | AKP | %67,9 |
| Arslanca Köyü | 1 | 96 | %87,5 | AKP | %48,8 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 592 | %85,1 | AKP | %40,6 |
| Bakırcı Köyü | 1 | 71 | %88,7 | İYİ | %37,3 |
| Başakçay Köyü | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %72,9 |
| Başören Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %45,3 |
| Derelitekke Köyü | 1 | 103 | %85,4 | AKP | %55,6 |
| Dereyücek Köyü | 1 | 91 | %82,4 | AKP | %38,4 |
| Evlek Köyü | 1 | 63 | %84,1 | AKP | %42,3 |
| Gecen Köyü | 1 | 34 | %73,5 | AKP | %45,8 |
| Göktaş Köyü | 1 | 80 | %83,8 | AKP | %46,9 |
| Gültepe Köyü | 1 | 49 | %67,4 | AKP | %56,7 |
| Gümürtler Köyü | 1 | 108 | %85,2 | AKP | %32,6 |
| Hıdırlar Köyü | 1 | 48 | %97,9 | AKP | %58,1 |
| Hocaköy | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %61,5 |
| Kanlıdağ Köyü | 1 | 98 | %82,7 | AKP | %58,4 |
| Karahalılılar Köyü | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %46,9 |
| Karakuşlu Köyü | 1 | 59 | %96,6 | CHP | %38,2 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 354 | %92,1 | AKP | %38,3 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 16 | %87,5 | CHP | %71,4 |
| Kayaoğlu Köyü | 1 | 54 | %72,2 | CHP | %31,6 |
| Kerpiçlik Köyü | 1 | 119 | %81,5 | AKP | %68,1 |
| Kırcalar Köyü | 1 | 90 | %86,7 | AKP | %52,6 |
| Kırmacı Köyü | 1 | 38 | %89,5 | CHP | %50,0 |
| Kolca Köyü | 1 | 126 | %78,6 | AKP | %40,0 |
| Kozluören Köyü | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %70,5 |
| Kurtçular Köyü | 1 | 75 | %82,7 | AKP | %35,1 |
| Maden Köyü | 1 | 50 | %82,0 | AKP | %36,8 |
| Maksutköy | 1 | 39 | %87,2 | AKP | %50,0 |
| Mehmetçelebi Köyü | 1 | 31 | %71,0 | AKP | %61,9 |
| Merkez Mah. | 3 | 1.038 | %82,9 | AKP | %37,8 |
| Sabuncular Köyü | 1 | 52 | %82,7 | AKP | %64,3 |
| Sada Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %54,4 |
| Samancı Köyü | 1 | 89 | %89,9 | AKP | %57,7 |
| Sarayköy | 1 | 58 | %86,2 | AKP | %46,9 |
| Sarnıçköy | 1 | 146 | %87,0 | AKP | %55,9 |
| Sıraköy | 1 | 110 | %78,2 | AKP | %55,1 |
| Söğütpınar Köyü | 1 | 77 | %87,0 | AKP | %37,7 |
| Tasköy | 1 | 90 | %78,9 | AKP | %52,2 |
| Tomrukköy | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %51,8 |
| Topuk Köyü | 1 | 94 | %83,0 | AKP | %50,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 504 | %85,1 | AKP | %39,2 |
| Yeşilköy | 1 | 63 | %84,1 | AKP | %69,8 |
| Yumacık Köyü | 1 | 82 | %82,9 | AKP | %42,2 |
| Zümrüt Köyü | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %57,8 |
| Çakıroğlu Köyü | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %52,8 |
| Çamlıbük Köyü | 1 | 64 | %79,7 | İYİ | %32,0 |
| Çoçukören Köyü | 1 | 141 | %85,8 | AKP | %46,8 |
| Çömlektepe Köyü | 1 | 92 | %82,6 | AKP | %54,8 |
| Üyük Köyü | 1 | 76 | %84,2 | AKP | %32,3 |