%50,3
AK PARTİ birinci
12.236 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selim ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,3 ile birinci; 12.236 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 15.194 · Oy kullanan 12.708 (katılım %83,6) · Geçerli 12.236 · Geçersiz 472
Selim Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.148 | %50,3 |
| HDP | 3.184 | %26,0 |
| CHP | 1.487 | %12,2 |
| MHP | 640 | %5,2 |
| İYİ | 433 | %3,5 |
| SAADET | 148 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 91 | %0,7 |
| VATAN | 47 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 44 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 14 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Selim mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 161 | %83,9 | AKP | %75,8 |
| Akyar Köyü | 1 | 113 | %87,6 | HDP | %67,0 |
| Akçakale Köyü | 2 | 506 | %84,6 | AKP | %69,0 |
| Alisofu Köyü | 1 | 122 | %84,4 | AKP | %70,1 |
| Aşağıdamlapınar Köyü | 1 | 290 | %84,8 | AKP | %47,9 |
| Aşağıkotanlı Köyü | 1 | 78 | %84,6 | AKP | %50,8 |
| Bayburt Köyü | 1 | 243 | %88,5 | CHP | %42,3 |
| Baykara Köyü | 1 | 97 | %83,5 | AKP | %56,3 |
| Başköy | 1 | 348 | %83,1 | AKP | %61,5 |
| Benliahmet Köyü | 2 | 505 | %80,0 | AKP | %49,2 |
| Beyköy | 1 | 360 | %80,3 | AKP | %84,8 |
| Bozkuş Köyü | 2 | 401 | %78,6 | HDP | %62,0 |
| Bölükbaş Köyü | 1 | 234 | %85,0 | AKP | %37,1 |
| Büyük Oluklu Köyü | 3 | 802 | %71,0 | HDP | %52,2 |
| Büyükdere Köyü | 1 | 162 | %81,5 | HDP | %75,0 |
| Cavlak Köyü | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %66,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.550 | %86,6 | AKP | %50,5 |
| Darboğaz Köyü | 1 | 171 | %88,3 | AKP | %33,3 |
| Dölbentli Köyü | 1 | 92 | %81,5 | HDP | %51,4 |
| Eskigazi Köyü | 1 | 299 | %80,3 | HDP | %47,5 |
| Eskigeçit Köyü | 1 | 89 | %87,6 | CHP | %35,1 |
| Gelinalan Köyü | 1 | 400 | %85,5 | AKP | %92,5 |
| Gürbüzler Köyü | 1 | 299 | %81,3 | AKP | %74,4 |
| Hasbey Köyü | 1 | 372 | %84,1 | HDP | %48,5 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 126 | %79,4 | AKP | %49,5 |
| Karahamza Köyü | 1 | 181 | %88,4 | AKP | %52,7 |
| Karakale Köyü | 1 | 352 | %91,2 | AKP | %79,3 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %79,1 |
| Katranlı Köyü | 1 | 237 | %86,5 | HDP | %55,9 |
| Kaynarlı Köyü | 1 | 293 | %76,8 | HDP | %60,8 |
| Kekeç Köyü | 1 | 161 | %85,7 | AKP | %55,6 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 258 | %92,3 | AKP | %67,8 |
| Koyunyurdu Köyü | 2 | 465 | %82,6 | AKP | %70,6 |
| Koşapınar Köyü | 1 | 100 | %99,0 | AKP | %64,7 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 389 | %87,7 | CHP | %38,2 |
| Laloğlu Köyü | 1 | 173 | %79,2 | CHP | %43,3 |
| Mollamustafa Köyü | 1 | 111 | %81,1 | HDP | %76,7 |
| Oluklu Köyü | 1 | 74 | %97,3 | AKP | %53,7 |
| Ortakale Köyü | 1 | 66 | %90,9 | CHP | %45,6 |
| Sarıgün Köyü | 2 | 446 | %83,2 | AKP | %64,6 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %79,5 |
| Tozluca Köyü | 1 | 93 | %96,8 | AKP | %71,1 |
| Tuygun Köyü | 1 | 187 | %87,2 | HDP | %49,4 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 337 | %87,8 | AKP | %34,4 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 120 | %75,8 | AKP | %86,8 |
| Yassıca Köyü | 1 | 56 | %89,3 | AKP | %62,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 288 | %78,5 | AKP | %62,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 137 | %86,1 | AKP | %45,6 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 70 | %82,9 | AKP | %59,3 |
| Yolgeçmez Köyü | 1 | 219 | %83,6 | HDP | %43,4 |
| Yukarıdamlapınar Köyü | 1 | 333 | %84,1 | HDP | %80,1 |
| Yukarıkotanlı Köyü | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %60,0 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.491 | %80,9 | AKP | %37,9 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 63 | %90,5 | HDP | %42,9 |
| Çıplaklı Köyü | 1 | 125 | %83,2 | AKP | %60,6 |
| İğdir Köyü | 1 | 202 | %77,7 | AKP | %64,5 |