%30,9
AK PARTİ birinci
57.475 geçerli oy · katılım %81,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kars Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %30,9 ile birinci; 57.475 geçerli oy, katılım %81,5.
Kayıtlı seçmen 72.322 · Oy kullanan 58.935 (katılım %81,5) · Geçerli 57.475 · Geçersiz 1.460
Kars Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.739 | %30,9 |
| HDP | 16.794 | %29,2 |
| CHP | 11.624 | %20,2 |
| İYİ | 6.094 | %10,6 |
| MHP | 4.032 | %7,0 |
| SAADET | 391 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 369 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 163 | %0,3 |
| VATAN | 139 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 130 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kars Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 30 Ekim Mah. | 5 | 1.600 | %78,1 | AKP | %34,8 |
| Akbaba Köyü | 2 | 402 | %81,6 | HDP | %45,9 |
| Akdere Köyü | 1 | 193 | %72,5 | AKP | %32,1 |
| Alaca Köyü | 1 | 268 | %89,6 | HDP | %84,3 |
| Alpaslan Mah. | 5 | 1.695 | %83,2 | HDP | %46,9 |
| Alçılı Köyü | 1 | 171 | %81,3 | AKP | %71,9 |
| Ani Köyü | 1 | 302 | %85,8 | AKP | %68,6 |
| Arazoğlu Köyü | 1 | 107 | %88,8 | HDP | %75,3 |
| Arslanizi Köyü | 1 | 109 | %67,9 | HDP | %73,0 |
| Ataköy | 1 | 276 | %88,4 | AKP | %38,6 |
| Atatürk Mah. | 2 | 619 | %79,8 | AKP | %41,7 |
| Atayurt Köyü | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %54,6 |
| Ayakgedikler Köyü | 1 | 46 | %76,1 | AKP | %60,0 |
| Aydınalan Köyü | 1 | 145 | %95,9 | AKP | %50,7 |
| Aydınlıkevler Mah. | 7 | 2.191 | %80,6 | HDP | %53,0 |
| Azat Köyü | 1 | 242 | %87,2 | AKP | %62,4 |
| Ağadeve Köyü | 1 | 376 | %72,1 | AKP | %47,5 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.165 | %82,0 | HDP | %40,8 |
| Bayraktar Köyü | 1 | 241 | %56,9 | HDP | %33,3 |
| Bayrampaşa Mah. | 3 | 868 | %82,6 | AKP | %37,3 |
| Başgedikler Köyü | 1 | 207 | %79,7 | AKP | %32,5 |
| Başkaya Köyü | 1 | 175 | %78,3 | HDP | %69,0 |
| Bekler Köyü | 1 | 82 | %81,7 | AKP | %47,7 |
| Borluk Köyü | 1 | 167 | %91,6 | HDP | %86,8 |
| Bozkale Köyü | 1 | 317 | %82,7 | AKP | %41,1 |
| Boğatepe Köyü | 1 | 165 | %91,5 | CHP | %47,0 |
| Boğazköy | 1 | 227 | %85,0 | AKP | %55,3 |
| Bulanık Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %78,4 |
| Bülbül Mah. | 7 | 2.293 | %83,7 | HDP | %59,4 |
| Büyük Aküzüm Köyü | 1 | 48 | %79,2 | İYİ | %44,4 |
| Cumhuriyet Köyü | 2 | 576 | %89,9 | AKP | %40,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.647 | %79,5 | CHP | %27,4 |
| Davulköy | 1 | 26 | %84,6 | HDP | %42,9 |
| Derecik Köyü | 3 | 689 | %88,5 | HDP | %49,3 |
| Dikme Köyü | 2 | 628 | %86,2 | AKP | %38,8 |
| Esenkent Köyü | 1 | 253 | %86,6 | HDP | %50,0 |
| Esenyazı Köyü | 1 | 343 | %72,6 | HDP | %49,8 |
| Eşmeyazı Köyü | 2 | 420 | %81,4 | HDP | %44,6 |
| Fevziçakmak Mah. | 4 | 1.342 | %83,5 | AKP | %35,6 |
| Gelirli Köyü | 1 | 272 | %83,8 | HDP | %69,4 |
| Güdeli Köyü | 1 | 132 | %78,0 | HDP | %47,5 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 232 | %83,2 | CHP | %61,7 |
| Hacıveli Köyü | 1 | 280 | %80,4 | AKP | %43,2 |
| Hafızpaşa Mah. | 5 | 1.708 | %83,2 | AKP | %31,7 |
| Halefoğlu Köyü | 4 | 1.544 | %69,7 | HDP | %61,2 |
| Halitpaşa Mah. | 9 | 2.983 | %83,3 | HDP | %40,6 |
| Hamzagerek Köyü | 1 | 394 | %69,0 | AKP | %47,9 |
| Hapanlı Köyü | 1 | 80 | %85,0 | AKP | %43,1 |
| Hasçiftlik Köyü | 1 | 208 | %74,5 | AKP | %58,8 |
| Kaleiçi Mah. | 3 | 917 | %80,3 | AKP | %39,4 |
| Karacaören Köyü | 1 | 160 | %94,4 | CHP | %59,3 |
| Karadağ Mah. | 2 | 662 | %78,7 | HDP | %46,8 |
| Karakaş Köyü | 1 | 181 | %80,1 | AKP | %37,0 |
| Karaçoban Köyü | 1 | 239 | %91,6 | AKP | %61,0 |
| Kocabahçe Köyü | 1 | 310 | %70,7 | HDP | %84,4 |
| Kozluca Köyü | 1 | 75 | %78,7 | AKP | %60,3 |
| Külveren Köyü | 1 | 96 | %90,6 | AKP | %44,7 |
| Kümbetli Köyü | 3 | 1.121 | %80,0 | CHP | %43,6 |
| Küçükboğatepe Köyü | 1 | 129 | %89,9 | CHP | %45,9 |
| Küçükpirveli Köyü | 1 | 105 | %93,3 | AKP | %40,6 |
| Küçükyusuf Köyü | 1 | 292 | %75,0 | HDP | %86,3 |
| Maksutçuk Köyü | 1 | 218 | %86,2 | AKP | %58,9 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.770 | %75,9 | AKP | %30,2 |
| Merkezkarakale Köyü | 1 | 240 | %91,3 | AKP | %58,2 |
| Mezraa Köyü | 1 | 313 | %83,1 | AKP | %60,7 |
| Ortagedikler Köyü | 1 | 155 | %80,7 | CHP | %56,8 |
| Ortakapı Mah. | 8 | 2.641 | %80,0 | AKP | %28,8 |
| Oğuzlu Köyü | 1 | 155 | %69,7 | AKP | %41,0 |
| Paşaçayırı Mah. | 3 | 834 | %84,5 | AKP | %38,7 |
| Soylu Köyü | 1 | 205 | %82,9 | AKP | %32,9 |
| Subatan Köyü | 2 | 443 | %78,3 | AKP | %38,9 |
| Sukapı Mah. | 1 | 327 | %78,0 | AKP | %37,3 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 214 | %83,2 | AKP | %60,6 |
| Tazekent Köyü | 1 | 65 | %89,2 | AKP | %31,5 |
| Tekneli Köyü | 1 | 265 | %78,1 | HDP | %71,8 |
| Verimli Köyü | 1 | 287 | %64,5 | HDP | %90,4 |
| Yalınkaya Köyü | 2 | 458 | %79,0 | AKP | %53,0 |
| Yalçınlar Köyü | 1 | 92 | %93,5 | AKP | %56,3 |
| Yağıkesen Köyü | 1 | 100 | %74,0 | AKP | %56,2 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.128 | %84,5 | CHP | %28,6 |
| Yenişehir Mah. | 20 | 7.313 | %83,5 | AKP | %28,7 |
| Yılanlı Köyü | 1 | 58 | %82,8 | CHP | %29,8 |
| Yusufpaşa Mah. | 4 | 1.488 | %78,7 | CHP | %29,1 |
| Yücelen Köyü | 1 | 165 | %88,5 | HDP | %69,5 |
| Çakmak Köyü | 2 | 535 | %76,3 | AKP | %35,2 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 187 | %84,0 | AKP | %44,0 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 160 | %88,8 | AKP | %45,3 |
| Çerme Köyü | 2 | 640 | %79,8 | HDP | %71,2 |
| Çığırgan Köyü | 1 | 373 | %77,8 | HDP | %62,8 |
| Çorak Köyü | 1 | 75 | %97,3 | AKP | %54,3 |
| Ölçülü Köyü | 3 | 1.056 | %83,4 | HDP | %83,8 |
| Örnek Mah. | 7 | 2.547 | %81,7 | HDP | %33,5 |
| Üçbölük Köyü | 1 | 62 | %79,0 | HDP | %68,8 |
| İstasyon Mah. | 17 | 6.334 | %82,5 | AKP | %31,9 |
| Şehitler Mah. | 18 | 6.531 | %81,4 | AKP | %29,1 |