%43,0
AK PARTİ birinci
22.074 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kağızman ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,0 ile birinci; 22.074 geçerli oy, katılım %80,5.
Kayıtlı seçmen 28.383 · Oy kullanan 22.854 (katılım %80,5) · Geçerli 22.074 · Geçersiz 780
Kağızman Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.489 | %43,0 |
| HDP | 9.221 | %41,8 |
| MHP | 1.382 | %6,3 |
| CHP | 858 | %3,9 |
| İYİ | 718 | %3,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 138 | %0,6 |
| SAADET | 113 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 68 | %0,3 |
| VATAN | 64 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 23 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kağızman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Köyü | 3 | 843 | %73,8 | HDP | %61,6 |
| Akyayla Köyü | 1 | 334 | %74,6 | HDP | %76,8 |
| Akçay Köyü | 1 | 268 | %80,6 | AKP | %54,2 |
| Akören Köyü | 2 | 610 | %80,3 | HDP | %53,0 |
| Altıngedik Köyü | 1 | 233 | %80,7 | AKP | %63,3 |
| Aydınkavak Köyü | 2 | 486 | %69,6 | HDP | %64,9 |
| Aşağı Karagüney Köyü | 1 | 98 | %87,8 | HDP | %77,9 |
| Aşağı Kümbet Mah. | 3 | 948 | %82,7 | AKP | %42,9 |
| Aşağıdere Mah. | 3 | 847 | %77,2 | AKP | %42,3 |
| Aşağıdut Köyü | 1 | 150 | %76,0 | AKP | %61,1 |
| Bayam Mah. | 1 | 244 | %86,5 | AKP | %56,2 |
| Bulanık Köyü | 1 | 116 | %101,7 | AKP | %88,1 |
| Bücüklü Köyü | 1 | 297 | %67,0 | HDP | %61,0 |
| Camuşlu Köyü | 1 | 397 | %90,2 | AKP | %67,6 |
| Denizgölü Köyü | 2 | 538 | %92,2 | HDP | %63,8 |
| Devebük Köyü | 1 | 36 | %127,8 | AKP | %65,9 |
| Değirmendere Köyü | 1 | 62 | %90,3 | AKP | %70,6 |
| Donandı Köyü | 1 | 338 | %84,3 | HDP | %79,2 |
| Duranlar Köyü | 1 | 57 | %96,5 | HDP | %77,4 |
| Dibekkaya Köyü | 1 | 158 | %81,7 | HDP | %63,0 |
| Esenkır Köyü | 1 | 171 | %90,1 | AKP | %75,3 |
| Evyapan Köyü | 1 | 16 | %150,0 | HDP | %47,8 |
| Görecek Köyü | 1 | 54 | %90,7 | AKP | %46,8 |
| Günindi Köyü | 3 | 1.071 | %72,8 | HDP | %72,3 |
| Güvendik Köyü | 1 | 32 | %84,4 | HDP | %61,5 |
| Haznedar Mah. | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %63,4 |
| Karabağ Köyü | 1 | 368 | %80,2 | HDP | %69,0 |
| Karaboncuk Köyü | 1 | 54 | %77,8 | AKP | %59,5 |
| Karacaören Köyü | 1 | 77 | %77,9 | HDP | %55,2 |
| Karakale Köyü | 1 | 155 | %89,0 | HDP | %81,8 |
| Karakuş Köyü | 2 | 472 | %79,5 | HDP | %54,3 |
| Keşişkıran Köyü | 1 | 153 | %79,7 | HDP | %63,6 |
| Kozlu Köyü | 1 | 261 | %85,4 | AKP | %77,6 |
| Kuloğlu Köyü | 2 | 619 | %81,9 | AKP | %48,0 |
| Kuruyayla Köyü | 1 | 210 | %85,2 | HDP | %88,4 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 167 | %82,0 | HDP | %68,2 |
| Körpınar Köyü | 1 | 53 | %81,1 | AKP | %56,1 |
| Kötek Köyü | 2 | 444 | %84,9 | AKP | %49,4 |
| Ortaköy | 1 | 331 | %82,5 | AKP | %69,7 |
| Paslı Köyü | 1 | 306 | %87,3 | HDP | %60,3 |
| Sağbaş Köyü | 1 | 17 | %135,3 | AKP | %43,5 |
| Taşburun Köyü | 1 | 179 | %89,4 | AKP | %89,8 |
| Taşbilek Köyü | 1 | 161 | %80,1 | HDP | %55,2 |
| Tomruktaş Köyü | 1 | 101 | %98,0 | AKP | %59,2 |
| Toprakkale Mah. | 2 | 399 | %88,0 | AKP | %46,2 |
| Tunçkaya Köyü | 1 | 287 | %79,4 | AKP | %57,9 |
| Yalnızağaç Köyü | 1 | 102 | %77,5 | AKP | %61,6 |
| Yankıpınar Köyü | 1 | 281 | %86,8 | AKP | %57,1 |
| Yağlıca Köyü | 1 | 213 | %91,1 | HDP | %84,8 |
| Yellikıran Köyü | 1 | 90 | %85,6 | AKP | %56,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 144 | %86,1 | AKP | %78,2 |
| Yolkorur Köyü | 1 | 17 | %100,0 | HDP | %47,1 |
| Yukarı Dere Mah. | 2 | 545 | %82,0 | HDP | %57,3 |
| Yukarı Karagüney Köyü | 1 | 360 | %71,1 | HDP | %87,9 |
| Yukarı Kümbet Mah. | 2 | 669 | %84,6 | AKP | %52,7 |
| Zuvar Mah. | 3 | 790 | %82,8 | AKP | %46,9 |
| Çallı Köyü | 1 | 378 | %69,8 | HDP | %52,4 |
| Çayarası Köyü | 3 | 1.034 | %76,5 | AKP | %65,8 |
| Çaybük Köyü | 1 | 189 | %81,5 | HDP | %55,7 |
| Çengilli Köyü | 3 | 983 | %81,2 | HDP | %91,9 |
| Çeperli Köyü | 1 | 166 | %89,2 | AKP | %69,2 |
| Çukurayva Köyü | 1 | 211 | %86,7 | AKP | %59,6 |
| Çilehane Köyü | 1 | 270 | %94,4 | AKP | %67,9 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 82 | %72,0 | HDP | %54,4 |
| Ürker Köyü | 1 | 144 | %73,6 | HDP | %46,1 |
| Şabanköy | 2 | 507 | %74,8 | HDP | %59,6 |
| Şahindere Mah. | 23 | 7.901 | %78,7 | AKP | %44,9 |