Digor · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDigor ilçesi
%80,8
HDP birinci
10.856 geçerli oy · katılım %81,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Digor ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %80,8 ile birinci; 10.856 geçerli oy, katılım %81,7.
Digor
Kayıtlı seçmen 13.731 · Oy kullanan 11.217 (katılım %81,7) · Geçerli 10.856 · Geçersiz 361
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alem Köyü | 2 | 577 | %77,3 | HDP | %88,3 |
| Arpalı Köyü | 1 | 369 | %74,5 | HDP | %79,2 |
| Aşağıbaşköy | 1 | 101 | %92,1 | HDP | %95,5 |
| Bacalı Köyü | 2 | 439 | %86,3 | HDP | %93,0 |
| Bayırbağı Köyü | 1 | 97 | %85,6 | HDP | %82,5 |
| Başköy | 2 | 401 | %79,6 | HDP | %87,3 |
| Bostankale Köyü | 1 | 161 | %84,5 | HDP | %80,6 |
| Celalköy | 1 | 80 | %91,3 | HDP | %82,4 |
| Dağpınar-Merkez Mah. | 7 | 2.156 | %87,6 | HDP | %80,3 |
| Derinöz Köyü | 1 | 310 | %87,1 | HDP | %94,3 |
| Dolaylı Köyü | 2 | 260 | %80,8 | HDP | %71,1 |
| Düzgeçit Köyü | 1 | 184 | %82,6 | HDP | %92,7 |
| Eren Köyü | 1 | 38 | %92,1 | HDP | %85,7 |
| Gülhayran Köyü | 1 | 323 | %79,3 | HDP | %96,4 |
| Halıkışlak Köyü | 1 | 144 | %82,6 | AKP | %46,4 |
| Hasancan Köyü | 1 | 89 | %83,2 | HDP | %86,3 |
| Hisarönü Köyü | 1 | 200 | %83,5 | HDP | %80,4 |
| Karabağ Köyü | 1 | 345 | %76,2 | HDP | %93,4 |
| Karakale Köyü | 1 | 136 | %83,8 | HDP | %68,2 |
| Kocaköy | 4 | 1.243 | %77,5 | HDP | %83,1 |
| Köseler Köyü | 1 | 95 | %81,1 | HDP | %81,7 |
| Kilittaşı Köyü | 1 | 150 | %76,0 | HDP | %93,0 |
| Mahirbey Köyü | 1 | 218 | %78,9 | HDP | %93,5 |
| Merkez Mah. | 6 | 1.665 | %76,5 | HDP | %62,1 |
| Oyuklu Köyü | 1 | 262 | %80,9 | HDP | %68,4 |
| Saklıca Köyü | 1 | 133 | %88,7 | HDP | %93,0 |
| Sorguçkavaklı Köyü | 1 | 302 | %78,2 | HDP | %87,4 |
| Sorkunlu Köyü | 2 | 226 | %83,2 | HDP | %90,7 |
| Türkmeşen Köyü | 2 | 527 | %79,1 | HDP | %77,0 |
| Uzunkaya Köyü | 1 | 136 | %89,7 | HDP | %84,2 |
| Varlı Köyü | 2 | 446 | %78,9 | HDP | %62,7 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 250 | %84,0 | HDP | %99,1 |
| Yağlıca Köyü | 2 | 468 | %85,5 | HDP | %79,5 |
| Yemençayır Köyü | 1 | 214 | %83,6 | HDP | %86,5 |
| Yeniköy | 1 | 123 | %85,4 | HDP | %88,1 |
| Çatak Köyü | 1 | 251 | %89,6 | HDP | %92,7 |
| Şatıroğlu Köyü | 1 | 318 | %84,3 | HDP | %90,2 |
| Şenol Köyü | 1 | 113 | %85,8 | HDP | %90,6 |
| Şirinköy | 1 | 181 | %75,7 | HDP | %76,2 |