%41,1
AK PARTİ birinci
9.274 geçerli oy · katılım %78,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arpaçay ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,1 ile birinci; 9274 geçerli oy, katılım %78,6.
Kayıtlı seçmen 12.163 · Oy kullanan 9.555 (katılım %78,6) · Geçerli 9.274 · Geçersiz 281
Arpaçay Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.807 | %41,1 |
| CHP | 1.831 | %19,7 |
| İYİ | 1.356 | %14,6 |
| HDP | 1.097 | %11,8 |
| MHP | 948 | %10,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 96 | %1,0 |
| SAADET | 47 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 37 | %0,4 |
| VATAN | 36 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Arpaçay mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmazdam Köyü | 1 | 78 | %93,6 | AKP | %40,3 |
| Akçakale Köyü | 1 | 223 | %84,3 | AKP | %45,7 |
| Akçalar Köyü | 1 | 258 | %84,5 | AKP | %46,1 |
| Arslanoğlu Köyü | 1 | 175 | %77,7 | AKP | %52,9 |
| Atcılar Köyü | 1 | 347 | %65,4 | HDP | %53,9 |
| Aydıngün Köyü | 1 | 230 | %83,0 | CHP | %46,0 |
| Bacıoğlu Köyü | 1 | 37 | %83,8 | CHP | %38,7 |
| Bahçeler Mah. | 1 | 296 | %81,8 | AKP | %47,5 |
| Bardaklı Köyü | 1 | 292 | %76,7 | AKP | %33,8 |
| Bozyiğit Köyü | 1 | 87 | %82,8 | CHP | %37,1 |
| Burçalı Köyü | 1 | 52 | %88,5 | CHP | %82,6 |
| Büyük Çatma Köyü | 1 | 343 | %83,7 | AKP | %38,9 |
| Carcı Köyü | 1 | 137 | %93,4 | HDP | %76,0 |
| Carcıoğlu Köyü | 1 | 121 | %90,9 | AKP | %46,7 |
| Dağ Köyü | 1 | 51 | %78,4 | AKP | %46,2 |
| Değirmenköprü Köyü | 1 | 347 | %78,1 | AKP | %43,4 |
| Doğruyol Köyü | 2 | 599 | %72,6 | AKP | %49,6 |
| Gediksatılmış Köyü | 1 | 138 | %79,7 | AKP | %54,1 |
| Göldalı Köyü | 1 | 170 | %77,1 | CHP | %33,3 |
| Gönülalan Köyü | 1 | 137 | %81,0 | AKP | %48,6 |
| Gülyüzü Köyü | 2 | 478 | %79,9 | CHP | %36,2 |
| Güvercin Köyü | 1 | 332 | %80,7 | İYİ | %77,0 |
| Hasançavuş Köyü | 1 | 38 | %94,7 | AKP | %47,2 |
| Kakaç Köyü | 1 | 81 | %92,6 | AKP | %35,3 |
| Karakale Köyü | 1 | 174 | %83,9 | AKP | %41,7 |
| Karaurgan Köyü | 1 | 177 | %68,9 | HDP | %55,9 |
| Kardeştepe Köyü | 1 | 235 | %84,3 | CHP | %51,0 |
| Kıraç Köyü | 1 | 194 | %87,6 | İYİ | %39,8 |
| Koçköy | 2 | 745 | %68,5 | AKP | %40,6 |
| Kuyucuk Köyü | 1 | 225 | %88,0 | AKP | %47,9 |
| Kuzgunlu Köyü | 1 | 30 | %100,0 | AKP | %43,3 |
| Kümbet Köyü | 1 | 275 | %88,0 | AKP | %72,4 |
| Küçük Boğaz Köyü | 1 | 257 | %72,8 | HDP | %68,0 |
| Küçük Çatma Köyü | 1 | 178 | %66,3 | AKP | %56,6 |
| Melik Köyü | 1 | 387 | %81,7 | HDP | %66,9 |
| Mescitli Köyü | 1 | 91 | %72,5 | HDP | %50,8 |
| Meydancık Köyü | 1 | 156 | %69,2 | AKP | %36,1 |
| Okçuoğlu Köyü | 1 | 245 | %78,4 | AKP | %72,3 |
| Orta Mah. | 2 | 556 | %77,3 | AKP | %39,9 |
| Polatköyü | 1 | 355 | %79,7 | AKP | %41,5 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 96 | %78,1 | AKP | %44,6 |
| Taşbaşı Köyü | 1 | 185 | %80,5 | CHP | %27,3 |
| Taşdere Köyü | 1 | 183 | %78,1 | AKP | %52,2 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 132 | %77,3 | AKP | %35,0 |
| Taşlıağıl Köyü | 1 | 263 | %73,4 | AKP | %59,1 |
| Telek Köyü | 1 | 162 | %86,4 | İYİ | %50,8 |
| Tepecik Köyü | 1 | 176 | %83,0 | AKP | %44,8 |
| Tepeköy | 1 | 157 | %63,1 | HDP | %46,9 |
| Tomarlı Köyü | 2 | 516 | %77,1 | AKP | %56,3 |
| Yalınçayır Mah. | 1 | 194 | %84,0 | AKP | %59,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 591 | %75,5 | AKP | %38,9 |
| Çanaksu Köyü | 1 | 181 | %84,5 | AKP | %42,8 |