%39,6
AK PARTİ birinci
38.467 geçerli oy · katılım %86,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pazarcık ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,6 ile birinci; 38.467 geçerli oy, katılım %86,8.
Kayıtlı seçmen 45.609 · Oy kullanan 39.585 (katılım %86,8) · Geçerli 38.467 · Geçersiz 1.118
Pazarcık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 15.230 | %39,6 |
| CHP | 9.604 | %25,0 |
| HDP | 6.468 | %16,8 |
| MHP | 4.494 | %11,7 |
| İYİ | 1.897 | %4,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 362 | %0,9 |
| SAADET | 180 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 95 | %0,3 |
| VATAN | 81 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 56 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pazarcık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmet Bozdağ Mah. | 6 | 2.240 | %88,3 | AKP | %54,8 |
| Akcakoyunlu Mah. | 1 | 169 | %91,7 | AKP | %42,7 |
| Akdemir Mah. | 1 | 243 | %92,6 | CHP | %75,3 |
| Akçalar Mah. | 1 | 150 | %92,7 | HDP | %75,2 |
| Armutlu Mah. | 1 | 151 | %94,0 | CHP | %40,4 |
| Aşağımülk Mah. | 2 | 467 | %82,4 | AKP | %39,5 |
| Bağdınısağır Mah. | 5 | 1.624 | %88,6 | AKP | %64,3 |
| Beşçeşme Mah. | 2 | 595 | %92,3 | AKP | %68,1 |
| Bölükçam Mah. | 1 | 103 | %78,6 | CHP | %49,4 |
| Büyüknacar Merkez Mah. | 5 | 1.228 | %91,5 | AKP | %68,8 |
| Cengiz Topel Mah. | 7 | 2.079 | %83,0 | CHP | %47,1 |
| Cimikanlı Mah. | 2 | 443 | %91,4 | CHP | %54,4 |
| Damlataş Mah. | 1 | 225 | %80,4 | HDP | %62,2 |
| Dedepaşa Mah. | 1 | 31 | %90,3 | CHP | %53,6 |
| Emiroğlu Mah. | 2 | 296 | %93,2 | AKP | %42,0 |
| Evri Taşbiçme Mah. | 6 | 1.450 | %85,6 | AKP | %49,7 |
| Eğlen Mah. | 1 | 102 | %93,1 | CHP | %83,0 |
| Eğrice Mah. | 2 | 598 | %92,0 | AKP | %73,6 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.105 | %82,6 | CHP | %43,1 |
| Ganidağıketiler Mah. | 1 | 188 | %71,8 | AKP | %60,2 |
| Göynük Mah. | 1 | 208 | %94,7 | AKP | %60,5 |
| Göçer Mah. | 1 | 26 | %111,5 | AKP | %75,9 |
| Hanobası Mah. | 1 | 55 | %81,8 | CHP | %62,2 |
| Harmancık Mah. | 1 | 34 | %111,8 | AKP | %29,7 |
| Hasankoca Mah. | 1 | 66 | %84,9 | HDP | %46,4 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 392 | %64,0 | HDP | %73,8 |
| Kadıncık Mah. | 1 | 178 | %94,4 | AKP | %59,9 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 254 | %89,8 | CHP | %61,6 |
| Karabıyıklı Mah. | 1 | 201 | %88,1 | AKP | %66,9 |
| Karagöl Mah. | 2 | 674 | %91,7 | AKP | %76,7 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 289 | %93,8 | AKP | %84,8 |
| Karaçay Mah. | 1 | 84 | %95,2 | CHP | %63,8 |
| Keleş Mah. | 1 | 90 | %87,8 | AKP | %55,3 |
| Kızkapanlı Mah. | 2 | 400 | %79,5 | AKP | %72,4 |
| Kuzeykent Mah. | 1 | 145 | %98,6 | AKP | %64,7 |
| Kizirli Mah. | 2 | 415 | %84,1 | HDP | %75,3 |
| Mehmet Emin Arıkoğlu Mah. | 7 | 2.147 | %87,3 | AKP | %62,6 |
| Memiş Özdal Mah. | 2 | 501 | %85,6 | CHP | %45,8 |
| Memişkahya Mah. | 1 | 167 | %80,8 | CHP | %48,5 |
| Menderes Mah. | 12 | 4.501 | %87,5 | AKP | %58,2 |
| Mezere Mah. | 2 | 419 | %75,4 | AKP | %66,8 |
| Musolar Mah. | 1 | 301 | %91,7 | HDP | %51,7 |
| Narlı Cumhuriyet Mah. | 14 | 4.847 | %87,2 | CHP | %54,7 |
| Nefsidoğanlı Mah. | 1 | 314 | %89,8 | CHP | %60,0 |
| Osmandede Mah. | 1 | 122 | %88,5 | CHP | %78,5 |
| Sadakalar Mah. | 1 | 270 | %71,5 | AKP | %54,4 |
| Sakarkaya Mah. | 3 | 711 | %92,0 | AKP | %67,4 |
| Sallıuşağı Mah. | 1 | 254 | %85,0 | HDP | %62,6 |
| Salmanıpak Mah. | 1 | 128 | %90,6 | CHP | %55,4 |
| Salmanlı Mah. | 1 | 214 | %94,4 | AKP | %59,0 |
| Sarıerik Mah. | 1 | 58 | %100,0 | CHP | %58,6 |
| Sarıl Mah. | 1 | 305 | %83,9 | AKP | %57,1 |
| Soku Milyanlı Mah. | 1 | 179 | %89,9 | CHP | %69,1 |
| Sultanlar Mah. | 1 | 340 | %85,6 | AKP | %55,1 |
| Taşdemir Mah. | 1 | 351 | %88,9 | AKP | %54,5 |
| Tetirlik Mah. | 2 | 721 | %86,6 | CHP | %91,2 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 58 | %84,5 | HDP | %62,5 |
| Tilkiler Mah. | 2 | 459 | %90,2 | HDP | %74,7 |
| Ufacıklı Mah. | 3 | 827 | %94,1 | AKP | %61,2 |
| Ulubahçe Mah. | 2 | 456 | %91,7 | AKP | %79,6 |
| Yarbaşı Mah. | 1 | 30 | %100,0 | CHP | %42,9 |
| Yeşilkent Mah. | 1 | 80 | %86,3 | AKP | %53,1 |
| Yolboyu Mah. | 1 | 35 | %102,9 | HDP | %41,2 |
| Yukarıhöcüklü Mah. | 2 | 480 | %76,3 | AKP | %40,7 |
| Yukarımülk Mah. | 1 | 282 | %80,5 | AKP | %56,7 |
| Yumaklıcerit Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.297 | %88,8 | AKP | %66,6 |
| Yiğitler Mah. | 1 | 228 | %96,9 | AKP | %55,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 86 | %91,9 | HDP | %54,0 |
| Çamlıtepe Mah. | 6 | 1.919 | %80,2 | CHP | %36,4 |
| Çöçelli Mah. | 2 | 428 | %89,7 | CHP | %78,0 |
| Çiçek Mah. | 1 | 19 | %126,3 | CHP | %75,0 |
| Çiçekalanı Mah. | 1 | 81 | %95,1 | HDP | %65,8 |
| Çiğdemtepe Mah. | 2 | 655 | %93,9 | AKP | %67,9 |
| Ördekdede Mah. | 1 | 230 | %94,4 | CHP | %82,5 |
| İncirli Mah. | 1 | 24 | %108,3 | HDP | %43,5 |
| Şahintepe Mah. | 2 | 576 | %84,4 | CHP | %79,6 |
| Şehit Nurettin Ademoğlu Mah. | 7 | 2.511 | %82,7 | AKP | %41,7 |