%33,9
AK PARTİ birinci
56.350 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tire ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,9 ile birinci; 56.350 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 65.553 · Oy kullanan 58.045 (katılım %88,6) · Geçerli 56.350 · Geçersiz 1.695
Tire Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 19.126 | %33,9 |
| CHP | 19.047 | %33,8 |
| İYİ | 10.491 | %18,6 |
| MHP | 4.055 | %7,2 |
| HDP | 2.247 | %4,0 |
| SAADET | 469 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 349 | %0,6 |
| VATAN | 201 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 191 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 147 | %0,3 |
| Kemal İbrahim Okuyan (bağımsız) | 27 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tire mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 4 Eylül Mah. | 9 | 3.196 | %89,6 | CHP | %35,7 |
| Adnan Menderes Mah. | 6 | 2.137 | %89,3 | AKP | %32,2 |
| Akkoyunlu Mah. | 1 | 280 | %90,0 | HDP | %44,2 |
| Akmescit Mah. | 2 | 384 | %96,4 | AKP | %63,0 |
| Akyurt Mah. | 1 | 363 | %94,5 | CHP | %48,0 |
| Akçaşehir Mah. | 1 | 218 | %89,0 | CHP | %59,2 |
| Alacalı Mah. | 1 | 256 | %86,3 | CHP | %45,5 |
| Alaylı Mah. | 1 | 267 | %92,5 | AKP | %30,0 |
| Armutlu Mah. | 1 | 48 | %91,7 | AKP | %62,8 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.963 | %89,2 | CHP | %35,4 |
| Ayaklıkırı Mah. | 1 | 271 | %90,0 | AKP | %36,8 |
| Bahariye Mah. | 3 | 1.014 | %82,4 | AKP | %37,9 |
| Başköy Mah. | 2 | 444 | %95,1 | CHP | %37,6 |
| Boynuyoğun Mah. | 1 | 342 | %87,7 | AKP | %45,6 |
| Büyükkale Mah. | 2 | 471 | %88,5 | CHP | %44,4 |
| Büyükkemerdere Mah. | 1 | 327 | %83,5 | AKP | %63,0 |
| Büyükkömürcü Mah. | 1 | 273 | %84,6 | AKP | %68,0 |
| Cambazlı Mah. | 1 | 208 | %91,4 | AKP | %58,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.932 | %87,5 | CHP | %36,5 |
| Dallık Mah. | 1 | 273 | %78,8 | AKP | %58,3 |
| Dağdere Mah. | 1 | 291 | %88,0 | AKP | %51,9 |
| Dere Mah. | 4 | 1.355 | %87,5 | AKP | %38,0 |
| Derebaşı Mah. | 3 | 850 | %82,4 | CHP | %39,0 |
| Dereli Mah. | 1 | 222 | %73,4 | AKP | %54,6 |
| Doyranlı Mah. | 1 | 312 | %91,4 | CHP | %50,2 |
| Duatepe Mah. | 1 | 371 | %96,0 | AKP | %49,1 |
| Dumlupınar Mah. | 2 | 579 | %90,5 | AKP | %41,2 |
| Dündarlı Mah. | 1 | 252 | %89,3 | AKP | %57,1 |
| Dibekçi Mah. | 1 | 77 | %87,0 | AKP | %58,2 |
| Ertuğrul Mah. | 2 | 632 | %87,5 | AKP | %40,3 |
| Eskioba Mah. | 2 | 461 | %85,7 | CHP | %51,2 |
| Eğridere Mah. | 2 | 561 | %90,4 | AKP | %41,4 |
| Fatih Mah. | 19 | 6.922 | %89,7 | CHP | %37,0 |
| Gökçen Mah. | 5 | 1.795 | %90,0 | CHP | %50,7 |
| Halkapınar Mah. | 1 | 145 | %89,7 | AKP | %37,3 |
| Hasançavuşlar Mah. | 1 | 89 | %98,9 | CHP | %44,2 |
| Hürriyet Mah. | 19 | 6.848 | %90,1 | CHP | %38,8 |
| Hisarlık Mah. | 1 | 154 | %90,9 | AKP | %49,6 |
| Işıklar Mah. | 1 | 277 | %91,3 | AKP | %39,1 |
| Işıklı Mah. | 2 | 674 | %70,2 | AKP | %55,0 |
| Kaplan Mah. | 1 | 100 | %99,0 | CHP | %40,9 |
| Karaca Ali Mah. | 1 | 258 | %90,3 | AKP | %47,5 |
| Karateke Mah. | 2 | 409 | %86,3 | CHP | %34,8 |
| Ketenci Mah. | 3 | 1.138 | %87,1 | AKP | %41,2 |
| Kırtepe Mah. | 2 | 409 | %91,7 | AKP | %52,6 |
| Kızılcahavlu Mah. | 2 | 471 | %91,7 | CHP | %52,3 |
| Kocaaliler Mah. | 1 | 95 | %102,1 | CHP | %49,0 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.701 | %86,8 | CHP | %35,0 |
| Kurşak Mah. | 1 | 132 | %97,7 | CHP | %53,0 |
| Kürdüllü Mah. | 1 | 261 | %82,8 | AKP | %67,0 |
| Küçükburun Mah. | 1 | 114 | %98,3 | AKP | %53,2 |
| Küçükkale Mah. | 1 | 210 | %89,1 | CHP | %35,7 |
| Küçükkemerdere Mah. | 2 | 520 | %78,3 | AKP | %55,5 |
| Küçükkömürcü Mah. | 1 | 112 | %89,3 | AKP | %46,7 |
| Kireli Mah. | 2 | 649 | %84,8 | AKP | %53,5 |
| Mahmutlar Mah. | 1 | 276 | %80,1 | CHP | %33,6 |
| Mehmetler Mah. | 1 | 160 | %95,6 | CHP | %51,4 |
| Musalar Mah. | 1 | 170 | %92,9 | CHP | %43,8 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %41,7 |
| Osmancık Mah. | 1 | 233 | %91,0 | AKP | %66,8 |
| Paşa Mah. | 3 | 851 | %88,4 | AKP | %38,0 |
| Peşrefli Mah. | 2 | 529 | %91,7 | CHP | %62,1 |
| Sarılar Mah. | 1 | 371 | %95,4 | AKP | %53,5 |
| Saruhanlı Mah. | 1 | 197 | %93,9 | AKP | %53,2 |
| Somak Mah. | 1 | 194 | %94,3 | AKP | %42,3 |
| Toki Mah. | 3 | 1.089 | %84,3 | AKP | %37,6 |
| Topalak Mah. | 1 | 174 | %85,1 | CHP | %44,4 |
| Toparlar Mah. | 1 | 100 | %93,0 | CHP | %44,7 |
| Turan Mah. | 3 | 919 | %88,0 | AKP | %44,9 |
| Turgutlu Mah. | 1 | 112 | %92,9 | CHP | %51,0 |
| Yamandere Mah. | 1 | 208 | %85,1 | AKP | %58,2 |
| Yemişler Mah. | 1 | 94 | %94,7 | AKP | %63,9 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.150 | %86,1 | AKP | %37,5 |
| Yenioba Mah. | 1 | 212 | %91,0 | AKP | %39,1 |
| Yeniçiftlik Mah. | 2 | 446 | %89,2 | CHP | %38,1 |
| Yenişehir Mah. | 1 | 116 | %91,4 | CHP | %44,1 |
| Yeğenli Mah. | 2 | 395 | %93,7 | AKP | %41,9 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 237 | %91,6 | CHP | %74,9 |
| Çeriközü Mah. | 1 | 281 | %94,3 | AKP | %50,4 |
| Çobanköy Mah. | 1 | 221 | %94,6 | CHP | %44,1 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 116 | %92,2 | AKP | %66,7 |
| Çiniyeri Mah. | 2 | 521 | %78,5 | AKP | %34,8 |
| Üzümler Mah. | 1 | 151 | %100,7 | AKP | %48,0 |
| İbni Melek Mah. | 8 | 2.876 | %89,6 | CHP | %32,5 |
| İhsaniye Mah. | 4 | 1.382 | %87,3 | AKP | %36,1 |
| İpekçiler Mah. | 4 | 1.372 | %88,2 | AKP | %38,2 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.198 | %88,0 | AKP | %37,1 |