Kiraz · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKiraz ilçesi
%43,4
AK PARTİ birinci
27.809 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kiraz ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,4 ile birinci; 27.809 geçerli oy, katılım %87,5.
Kiraz
Kayıtlı seçmen 33.661 · Oy kullanan 29.455 (katılım %87,5) · Geçerli 27.809 · Geçersiz 1.646
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetler Mah. | 1 | 133 | %87,2 | AKP | %71,0 |
| Akpınar Mah. | 3 | 890 | %90,2 | AKP | %60,9 |
| Altınoluk Mah. | 2 | 382 | %88,2 | AKP | %53,6 |
| Arkacılar Mah. | 1 | 357 | %89,4 | AKP | %44,8 |
| Avunduruk Mah. | 1 | 136 | %97,1 | CHP | %62,3 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 289 | %86,2 | AKP | %53,5 |
| Bahçearası Mah. | 1 | 297 | %87,9 | AKP | %41,7 |
| Başaran Mah. | 1 | 252 | %88,9 | AKP | %71,1 |
| Ceritler Mah. | 2 | 636 | %90,7 | AKP | %39,4 |
| Cevizli Mah. | 3 | 977 | %84,7 | AKP | %38,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.023 | %88,6 | CHP | %43,6 |
| Dokuzlar Mah. | 1 | 355 | %95,5 | AKP | %82,1 |
| Doğancılar Mah. | 3 | 902 | %76,9 | AKP | %37,4 |
| Emenler Mah. | 1 | 254 | %95,3 | AKP | %57,6 |
| Gedik Mah. | 1 | 287 | %93,4 | AKP | %49,6 |
| Haliller Mah. | 3 | 974 | %87,7 | CHP | %46,4 |
| Hisar Mah. | 1 | 366 | %88,5 | CHP | %42,3 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 365 | %87,7 | AKP | %37,3 |
| Karabağ Mah. | 1 | 192 | %94,3 | AKP | %52,1 |
| Karabulu Mah. | 1 | 346 | %83,2 | CHP | %57,4 |
| Karaburç Mah. | 6 | 1.921 | %88,4 | AKP | %67,4 |
| Karaman Mah. | 2 | 438 | %90,6 | CHP | %60,6 |
| Kırköy Mah. | 2 | 553 | %94,8 | AKP | %46,6 |
| Kibar Mah. | 1 | 266 | %83,1 | AKP | %40,6 |
| Mavidere Mah. | 2 | 450 | %87,8 | AKP | %65,5 |
| Mersinlidere Mah. | 2 | 391 | %92,1 | AKP | %38,8 |
| Olgunlar Mah. | 3 | 972 | %85,6 | CHP | %48,5 |
| Ovacık Mah. | 1 | 294 | %92,9 | AKP | %53,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 107 | %88,8 | AKP | %55,0 |
| Sarıkaya Mah. | 2 | 383 | %84,6 | CHP | %37,5 |
| Sarısu Mah. | 1 | 329 | %90,0 | AKP | %64,9 |
| Saçlı Mah. | 1 | 277 | %90,3 | AKP | %60,7 |
| Sırımlı Mah. | 2 | 443 | %87,6 | CHP | %51,1 |
| Solaklar Mah. | 2 | 620 | %87,1 | AKP | %43,6 |
| Suludere Mah. | 4 | 1.249 | %88,1 | CHP | %39,6 |
| Taşlıyatak Mah. | 1 | 376 | %75,0 | AKP | %40,2 |
| Tekbıçaklar Mah. | 2 | 402 | %82,1 | CHP | %62,1 |
| Tumbullar Mah. | 1 | 211 | %81,5 | AKP | %50,0 |
| Umurcalı Mah. | 2 | 417 | %90,4 | AKP | %53,2 |
| Umurlu Mah. | 3 | 785 | %78,9 | AKP | %59,8 |
| Uzunköy Mah. | 1 | 271 | %89,3 | AKP | %58,2 |
| Veliler Mah. | 1 | 320 | %91,6 | AKP | %49,6 |
| Yağlar Mah. | 2 | 394 | %91,9 | AKP | %42,7 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.895 | %89,5 | CHP | %45,1 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 532 | %87,8 | CHP | %66,6 |
| Yenişehir Mah. | 2 | 392 | %86,5 | AKP | %36,6 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 287 | %87,5 | AKP | %77,1 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 247 | %76,5 | AKP | %71,0 |
| Çatak Mah. | 1 | 277 | %89,2 | AKP | %76,9 |
| Çayağzı Mah. | 6 | 1.675 | %88,2 | AKP | %46,4 |
| Çömlekçi Mah. | 2 | 697 | %86,4 | AKP | %39,8 |
| Ören Mah. | 2 | 468 | %83,3 | AKP | %48,6 |
| Örencik Mah. | 2 | 627 | %90,9 | AKP | %54,3 |
| İstiklal Mah. | 8 | 2.632 | %88,2 | CHP | %38,2 |
| İğdeli Mah. | 3 | 1.079 | %81,3 | AKP | %52,3 |
| Şemsiler Mah. | 2 | 571 | %89,7 | AKP | %37,4 |